Vydrziavanie

Denz

zrejme je presvedcena o predpovedi konca v tomto roku a radsej vsetko prelajdaka:)
Alebo je clovek co zije dnes a na zajtrajsok nedovidi.

za8icka

500 eur minie len tak? to co robi? Ved niektore rodiny fakt z toho ziju a platia najom, stravu, oblecenie....ako Rada by som vedela co je to ta bezna potreba ked minie 500 eur len tak pre seba. Pisal si ze ma 27 rokov, to je podla mna dost stara na to aby rozmyslala a vedela ako peniaze minut. Je jasne ze si dovolila od teba pytat peniaze lebo pri jej tempe jej asi tie jej nestacia

Steven440

dobra vila,zle som to napisal,prepac,nedava polku zo svojej vyplaty rodicom,ale prispieva polku len na najomne cca 100eur,to su vsetky jej vydavky. Takze 500 jej zostane a jej beznu potrebu. Viem,ze to neni vela,ale ani malo,ale ked si spomeniem,ze z toho ziju niektore rodiny z detmi tak naozaj neviem kam tie peniaze dava. Vidim,ze si kupuje casto nove oblecenie a pod,ja to berem,chapem to,ale nic si z toho nevie alebo nechce odlozit. Uz som jej to hovoril x krat. Napr. nech si nieco odklada na dovolenku,auto,vodicak..... Ja si neviem predstavit,ze by som vsetky peniaze minul vsetky peniaze a cakal by som len na vyplatu.

darika

ved to jajka,ale bolo tu spomenute,ze by sa nikdy neznizila,aby si pytala nieco od manzela.Vraj je to potom uz skutocne vydrziavanie.
Dee
ved ked si uz raz vydata,tak ta manzel nemoze vydrziavat.Alebo sa mylim?Pokial pracujes,tak nie.

darika

tak ja si neviem predstavit,zeby som si mala od manzela nieco pytat.My ani sa ani si nepytame.Ved v manzelstve by malo byt vsetko na pol,nie?

dobra vila

Deee, inac s tvojim nazorom sa moc neviem stotoznit. Mozno by si si vypytala, keby si nemala. Sama pises, ze mate a ze manzelom si obdaruvavana. Mozno keby to tak nebolo, by si na veci inak hladela. Keby on dobre zarabal a ty bez prace, co ine by ti zostalo, ako zit zo socialneho a z toho, co manzel prinesie, nie je to tak? Ty v takej situacii nie si, tak iba teraz hovoris, ze by si sa k pytaniu neznizila. Keby si ine vychodisko nemala, nic ine by ti nezostavalo ako na niekom ciastnocne lipnut, aj keby si NECHCELA. Neviem, v takomto pripade mi to nepride vychcane, skor polutovania hodne. Ale to iba moj subjektivny nazor. Ja som v takej situacii este nebola a dufam, ze ani nebudem, aby som sa musela prizivovat, ale dufam, ze rozumies, co som tym chcela povedat. Niekto proste nema na vyber, aj keby to chcel zmenit. Vtedy to nie je vychcanost.

dobra vila

Steven, vazne si to musis vyriesit s nou a tak ako vravis tu, to jej povedz, ze ju lubis, ale nevies, ci chces v takomto vztahu zotrvat, pokial ta zakazdym odbije, nechce sa o tom bavit, ale narokuje si. Ked z tych 600 eur splaca polovicu rodicom, tak jej z toho vazne nic moc nezostane, to treba uznat, ale ked im splaca, tak predpokladam, ze este zije s nimi, tympadom ine vydavky vazne nema a tych 300 eur si moze pokojne hodit na ucet!, alebo cosi si z nich kupit! Nechapem ozaj ako to u vas funguje, chcela by som jej vidiet do hlavy.

Deee

Mna este prekvapilo, ze spolu ani nebyvate a takto si pyta korunky, u nas plati, ze bezne veci si kupujem sama a vacsie, ktore vacsinou vyuzivame obaja kupuje manzel, mame to stastie, ze nam peniazky nechybaju, darcekov dostavam pomerne vela, ale nikdy by som sa neznizila k tomu, ze by som si od manzela nieco vypytala...to uz je potom skutocne vydrziavanie...

Steven440

Ja to tiez tak bere,keby nemala pracu a videl by som,ze ma snahu sa zamestnat a nemala by peniaze tak bez zavahania jej ich dam. Zaraza ma to,ze pracuje,nic nesplaca,nema auto,ziadne velke vydavky,len najomne a to len prispieva polovicu rodicom. Stalo sa,ze jednoducho nemala ani cent,tak som jej dal par krat cca 200eur,ale vtedy naozaj nemala a videl som kam tie peniaze potrebovala. Ano,bolo by to ine,keby sme spolu zili v jednej domacnosti,tiez by som nehladel kto kedy kupil nakup a pod. a mali by sme spolocnu kasu,ale toto sa mi zda divne. A koli tomu,ze jej nechcem davat vreckove sa urazila. Neviem ci to ma zmysel viac riesit,ked z jej strany nevidim ziadnu snahu si to vysvetlit. Viem,ze lahko sa pise,nech sa na nu vykaslem,ale je to o to tazsie,lebo ju lubim. Neviem zo dna na den sa odmilovat a zabudnut,ale nevidim v tom uz buducnost a sam neviem ci chcem zotrvat v takomto vztahu. Dakujem za vase nazory.