Mam otazku na Roaccutane

ginger24

Ahoj..no ja som o tom, že sa nemôže piť káva vôbec nepočula..nie je to ani v letáku také varovanie. ale ja nie som kávičkár, takže by ma to ani nijak neobmedzovalo ;) ale ak si si nie istá, spýtaj sa lekára..vyhýbať sa musíš hlavne alkoholu..nakoľko ROA je obrovská záťaž na pečeň a ešte keď dáš do seba nejaký ten pohárik, tak si môžeš pečeň riadne pokašlať. čo sa týka stravy, tak žiadne špeciálne úpravy..len som pridala viac tekutín + ovocie a zelenina..jedávam menej mastného a snažím sa obmedziť sladké ..ale to mi moc nejde..robím to hlavne preto, lebo užívanie týchto liekov dosť zvyšuje hodnoty pečeňových testov..takže cholesterol aj glukóza mi trocha vybehli..ale nie je to najhoršie..a ked tie lieky doužívam, tak sa to postupne upraví..a neboj..ten prvý mesiac to bude pre teba možno trocha horšie..ja som sa hned začala šúpať..ale postupne sa to pekne vyrovnalo..nemam vobec suchu pleť..a na pery odporúčam - daj si predípať od kožnej Fucidin. ak chceš iba nejaký balzam, tak hlavne povyhadzuj všetky labella a podobné veci..to je iba mastnota, ktorá sa ti nedostane do hlbších vrstiev..a aj tak to postupne zješ z tých pier..na výživu pier mi pomohol la roche posay - ceralip. ale teraz mam ducray - kelyane h.d. ten je tiež super..a je lacnejší o nejaké tie 3€.

Elizabeth21

A inak ľudkovia, ako ste sa počas užívania stravovali? Počula som, že sa nemôže piť káva, čo ma dosť štve, keďže ja som kávičkár :/

Elizabeth21

Díky, o tom kréme od La-Roche som počula aj ja, tak si ho kúpim aj ja, keď si ho všetci tak chvália ;) inak ak mi zajtra prepíše Dr. ten Roacc. tak tieto Vianoce budú zajímavé, ale hlavne, že sa mi konečne dá tvár do poriadku :)

ginger24

Elizabeth - budem ti veľmi držať palce. Ja som sa takisto veľmi bála ísť do toho. no po dôkladnom zvážení som do toho išla. Treba si byť vedomý svojho zdravotného stavu. Komplikácie sa nevyskytnú len tak..ak trpíš migrénami, psych. problémami, ... tak samozrejme, že sa to môže zhoršiť.. v letáku sú dokonca písané aj samovražedné sklony..ale všetko z niečoho pramení. pokiaľ si v pohode, tak sa takýchto vecí nemusíš vôbec báť. ved si skús prečítať príbalový leták z takého paralenu alebo ibalginu, že čo všetko tam nájdeš. viem, že tento liek je veľká záťaž pre telo ale pokiaľ si fyzicky aj duševne v poriadku, si vyrovnaná, tak tento liek nie je pre teba žiadnou extrémnou hrozbou. určite aj z iných diskus. fór vieš, že niektoré krajiny sa snažia dosiahnuť zákaz týchto liekov práve kvôli nejakým samovraždám. no, treba si to rozobrať troška dopodrobna. napr. usa - kde je zdravotný systém typu: prídeš k dr., povieš si aké chceš lieky a on ti ich bez všetkého dá. príp. ak nemáš zdravotné poistenie (ako väčšina američanov) si ich kúpiš úplne v pohode na nete. takže tí ľudia nie sú vôbec pravidelne sledovaní u odborníkov a potom to tak vyzerá. v snahe krásnej tváričky si naordinujú dačo sami, k tomu chlastaju, žeru ako prasata že maju hodnotu cholesterolu okolo 20, sú v neustálom strese, keďže žijú non-stop na dlh..potom samozrejme toto všetko sa odrazí na psychike a môže to viesť až k takým extrémnym zdravotným komplikáciam a možno aj k tej samovražde. takže takýmito vecami by som sa vôbec netrápila. ak by si spozorovala na sebe nejaké zmeny, treba to samozrejme hlásiť lekárke. možno bude len stačiť znížiť dávku a bude to ok.. ja sa inak krémujem la roche - effaclar H. ale nie pravidelne, lebo nie som moc vysušená. ale v lekárni nájdeš veľa kvalitných krémov na hydratáciu pri liečbe akné. Držím palce..

Elizabeth21

Super, tento opis mi fakt pomohol k rozhodnutiu....ja sa toho bojím aj tak a počas užívania bude vo mne stále tlieť myšlienka, či sa mi to po užívaní nevráti alebo či v budúcnosti nebudem mať problém s inými vecami kôli bratiu Roaccutanu...ak mi v utorok dopadli krvné testy v pohode, tak mi Dr nasadí liečbu a postupne mu budem pridávať, že ako som na tom :) Takže držte mi prsty nech to dopadne dobre...zatiaľ viem len to, že to budem užívať zhruba pol roka, ....chcem ešte vedieť, akým krémom sa krémujete? nechcem sa natierať obyčajnou niveou ani tak, chcem niečo čo môžem používať kľudne aj po dobratí Roa, nech pleť nemá taký veľký skok zrazu.,...Danke schon :D

ginger24

Zdravím všetkých doktorov farmakológie, ktorí sa tu prezentujú..Prosím vás, neberte môj názor ako nejakú výzvu do bitky ale ako názor čitateľa a akné-pacienta. Roa beriem už tretí mesiac a nemám žiaden vedľajší účinok z tých, čo sú v letáku. Cítim sa fajn, pečeňovky sú OK, a tvár ako z katalógu. Mám 56kg a beriem dávku 40mg/deň (1-0-1), čiže o 10 mg viac ako by som mala mať..mojim jediným problémom sú suché pery ale na to mám fucidin od kožnej + balzam kelyane h.d. (ducray) . tvár mám normálnu až suchú , ale nie žiadnu šupinatú alebo zrohovatenú. používam výlučne micelárku Bioderma hydrabio, umývam sa gélom ahava. a keď ma mráz poriadne vyštípe tak si dám trošku na premastenie bioderma atoderm po zinc. ale to nie je zatiaľ moc treba. keď treba make-up, tak si dám len ľahučký od avene. nemám žiadne alergie, vedľajšie účinky, vymizli mi dokonca aj jazvy z menších popálenín čo som mala na ruke a z ramien mi vymizli červené fľaky akoby vyštípané od zimy. beriem k tomu aj HAK, ale len takú light na začiatok. nie je taká zaťažujúca ako niektoré iné s vyššou koncentráciou hormónov, ... . a čo sa týka vlasov, tak žiadne zmeny..nevypadavaju mi ani nič. len sa tak často nemastia - čo je pre mna výhoda. nemusím aj 2-3 dni umývať ;) . to je teda môj názor a skúsenosť. Viem že tento liek je riadny bordel, ale niekedy si nepomôžete ani úpravou stravy. nakoľko akné spôsobuje hormonálna nerovnováha, nie to či som si dala rezeň alebo špenát. Preto sa tento liek odporúča užívať už v takom vyššom veku (nie pubertálnom), keď je predpoklad, že sa už budú postupne hormóny upokojovať. Súhlasím, že niektoré potraviny sa trocha agresívnejšie dokážu podpísať na našom zdraví (mastné veci, mlieko, čokoláda, káva), ale potom by som mala akné od 5 rokov a mala by som ho celý život. Keďže akné spôsobujú hormóny, objavuje sa s nástupom puberty a spontánne vymizne po tomto období. Tí, čo to šťastie nemáme a hormóny si v našom tele aj potom robia čo chcú, si musíme pomôcť liekmi. niekomu stačí HAK (a to ani nemusí prestať piť kávu, jesť mastné, chipsy, čokoládu, ...), na tie ťažšie formy treba nasadiť dačo silnejšie. Ak s mojím názorom nesúhlasite, tak prosím vás na mňa neútočte. neprišla som sa sem hádať, iba povedať svoju skúsenosť. aj chemoterapia je obrovské svinstvo..a ľudia na to chodia. takže takým názorom, že ani keby som umierala tak by som si nedala roa fakt nerozumiem.

Elizabeth21

...ja patrím tiež medzi tých najzúfalejšich, a už mi doktorka vzala aj krv na vyšetrenie. v utorok o 3 dni idem tam po výsledky a rozhodne sa či budem brať roacc alebo nie...aj by som do toho išla, lebo ma už ide z toho fakt urvať načisto :/ s vyrážkami sa trápim už dobrých 7 rokov a teraz mám na brade fakt hnusnú hnisavú epidémiu a popri tom aj kopu jaziev, ktoré dosť vidno :(...zaujíma ma ako ste na tom boli s vlasmi počas užívania...a hlavne, či padali, alebo tak...nakoľko ja nepatrím medzi tých šťastlivcov, ktorí majú hrivu na hlave ako leví král......Ďakujem :)

Roche

vazeni diskutujuci, a vsehlasni odbornici :D ja Roaccutane beriem, vobec nemam vaznu formu akne, skor miernu.k doktorke som isiel s tym ze chcem uz len Roaccutane, nakolko som vyskusal uz kadeco a hovno z toho.a ja uz enmam ani cas ani naladu sa piplat s vodickami a kremami.suhlasila, bez nejakych poznamok.samozrejme vsetko o lieku som uz vedel, aj vsetky neziaduce ucinky.na druhy den mi zobrala krv, a hned mi ho aj predpisala.

vazim 60 kil, moja denna davka je 60mg (rano - obed - vecer), kedze som jej povedal ze ho chcem brat co najkratsie, teda tych 16 tyzdnov.dnes je to presne osmy den co ho beriem, z neziaducich ucinkov sa mi prejavili zatial len suche pery, zacinam mat suchu tvar, a okrem toho je moja tvar trochu ineho odtienu...taka cervensia :D a takztiez obcas horsie vidim v tme, ako ked ste trochu pripity.tot vse, vsetko sa da zniest, a to beriem fakt maximalnu moznu davku :) ale robim aj opatrenia samozrejme...davam si 3 omega kyseliny na ten cholesterol co moze Roa zvysit, a tiez flavobion na pecen (kedze 4 mesiace bez alkoholu sa u mna urcite neda, ved mam 21 :D) na pery mam neutrogenu balzam, a ked som doma tak kalciovu mast (hrubu vrstvu), na face La Roche posay effaclar H na vecer, rano Bioderma hydrabio legere.a mam uz aj taky pocit, ze sa mi to pomaly trochu vylepsilo :)

kazdopadne, spat k meritu veci na ktoru som chcel hlavne reagovat.uznavam, Roa je liek silny, nemal by sa davat z rozmaru koli par vyrazkam.ale treba zvazit aj to ci obetovat tych par mesiacov na ukor bezproblemovej pleti natrvalo (z 95%) alebo sa furt dokola piplat s vodickami, mastickami a p....nami.a k tej strave, urcite to nejaky maly vplyv na plet ma, ale este vobec nieje dokazane, ze na akne ma vplyv strava.takze ked chce mlady clovek zasvetit svoj zivot jedeniu VYLUCNE zdravych jedal bez jedinej cokolady, jedinej cigarety, jedinej coly, jedineho cosmopolitanu alebo vodky s dzusom, jedineho hamburgeru, alebo jedinej chipsy, aby sa nahodou plet nezhorsila, prosim.ja si radsej odtrpim tieto 4 mesiace a potom budem zit normalne ako kazdy iny, ale s peknym ksichtom :) paa