Antikoncepcia, vrazda alebo nie?

jajkafr

levicaaaaaa
neviem názvy ja viem len to čo sme sa učili v škole ... HAK neberiem takže do detailov som to nejak nerozoberala ale možno keby si si dala do googlu tak by ti dačo našlo

jajkafr

fialooooooocka
HAK funguje na viacerých princípoch... v jednom prípade zabraňuje ovulácii, iná HAK zabraňuje stretnutiu spermie s vajíčkom a ďalšia zabraňuje uhniezdeniu vajíčka v maternici čiže táto posledná by sa dala brať ako taký mini potrat

levicaaaaa

badanswer: hormonálna antikoncepcia je liečivo. je to fakt, ktorý nezmeníš a môžeš sa trebárs aj na hlavu postaviť :))

a ako sorry, ale to ešte aj kňazovi mám hovoriť, za akým účelom aké lieky užívam???? kde sme???

to čo ja užívam na predpis môjho lekára je moja osobná vec, so svojim zdravotným stavom sa nezdôverujem ani kamarátke, tak prečo kňazovi... ja sa ho tiež nepýtam, či užíva lieky na prostatu... :D

DENZ: aj ja som kresťan... ale nebudem sa s cudzím človek baviť o liekoch ktoré užívam... :))
pozerám sa na to totiž z tohto pohľadu...

a to či je to hriech alebo nie a či pácham niečo zlé alebo nie, nech súdi Najvyšší a nie kňaz...

:))

levicaaaaa

badanswer: hormonálna antikoncepcia je liečivo. je to fakt, ktorý nezmeníš a môžeš sa trebárs aj na hlavu postaviť :))

a ako sorry, ale to ešte aj kňazovi mám hovoriť, za akým účelom aké lieky užívam???? kde sme???

to čo ja užívam na predpis môjho lekára je moja osobná vec, so svojim zdravotným stavom sa nezdôverujem ani kamarátke, tak prečo kňazovi... ja sa ho tiež nepýtam, či užíva lieky na prostatu... :D

DENZ: aj ja som kresťan... ale nebudem sa s cudzím človek baviť o liekoch ktoré užívam... :))
pozerám sa na to totiž z tohto pohľadu...

a to či je to hriech alebo nie a či pácham niečo zlé alebo nie, nech súdi Najvyšší a nie kňaz...

:))

datelinka1

cirkev je v niektorých otázkach veľmi skostnatelá, bude trvať ešte veľmi dlho, kým uzná hormonálnu antikoncepciu ako spôsob ochrany proti neželanému otehotneniu. ak to vôbec uzná. to by sa muselo dokázať, že bilingsova metóda je značne nespoľahlivá a vo viacerých prípadoch nepoužiteľná. kto to však uzná, že metóda zlyháva, keď jej zástancovia sú striktne veriaci a nepriečia sa Božej vôli? Síce majú po 5 detí, ale tvrdia, že metóda funguje.
HAK nie je zabíjanie plodu, je to zabránenie možnosti, aby embryo vzniklo.

badanswer

Liek sa pouziva na liecenie chorob. Vacsina bab HAK neberie kvoli lieceniu, tak by som to liekom nenazyvala. Ale ak HAK uzivas LEN kvoli lieceniu a nemas pritom pohlavny styk, tak potom OK.

levicaaaaa

badanswer: užívanie liekov nie je hriech, a záujem kňaza o môj zdravotný stav a lieky ktoré beriem je maximálne nepríjemný a neslušný... ja sa ho tiež nepýtam čo on užíva...

áno Boh vidí všetko, preto kňazovi nebudem hovoriť, aké beriem lieky