Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?

Príspevok v téme: Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?
zmatena

Caute :)

tak posledne dni som citala o ezoterike, meditacii a tak. A nejake clanky od indickeho myslitela Osha. Hrozne ma to zmiatlo. Vraj, ze stastie musime najst nejak vnutri a nesmieme sa nechat ovplyvnovat okolim. Nie je to hlupost? Akoby cakat na nieco velke. A este sa uzatvarat do vnutra. Ved to nie je stastie, ale nuda. A budete izolovani uplne, ked vas nic neovplyvni.

Neviete, co na to napriklad hovoria psychologovia?

Toto ma hrozne zmiatlo. Predtym som prave myslela, ze okolie ma urobi stastnou. Travit cas s ludmi co mam rada, mat konicky co ma bavia, co najviac sa smiat. :) A predtym ma tesili malickosti. :) Aj ma trapili. :D

Co si vy myslite o stasti? A co o nom vravi psychologovia?

Rea3

Ja som mala roky depresie. Velmi mi pomohla terapia Cesta a knihy a texty od Abraham-Hicks - podla mna to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: abrahamhicks.sk

lost

jajka001_
suhlasim, ale treba mat nejaky zaklad, napr. by som to mohol porovnat so skolou, musim obetovat ZNACNY cas mojho "mladi" na to aby som mal pracu v buducnosti :)
cize neviem ako to je myslene tym "zit pre dnes", respektive neviem ako to ludia dokazu :) mozno su len viac "uvolneny" ...

v poslednom case som extremne zatazeny na buducnost :D a na pritomnost takmer vobec nemyslim, len tak okrajovo... no snad to aspon bude stat za to :D

ale inac suhlasom uplne so vsetkym :)

[zruseny12]

...podla mna STASTIE A BYT STASTNY je SIROKY POJEM...
...ked som bola vydata BOLA SOM STATSNA...myslela som si,ze mi uz nic k stastiu nechyba...ale mylila som sa...
az ked som teraz ochorela pochopila som,co pre mna prave STASTIE ZNAMENA...
KAZDY SI SVOJE STASTIE PREDSTAVUJE INAK,TO CO JEDNEMU CLOVEKU STACI KU STASTIU-DRUHEMU NEMUSI STACIT...

jajka001_

ahoj zmatena, mala som problem s pc. padol mi system , icq zas nemam, stiahnem novy - stare heslo som samozrejme zabudla - musim sa zas zaregistrovat, potom ti sem dam nove cislo, ok?

usiko.

Hlavne treba rozlisit happiness a luck. Anglictina na to ma tieto dva vyrazy. to prve je ten pocit pri srdiecku, ktory ta zahreje,je to pocit stastia, to druhe he stastie, ktore na teba "sadne", napriklad v loterii, ked mas stastie na kamosov, mas stastie a dostanes sa k dobrej praci ani nevies ako......

a ak ide o happiness /teda ten pocit stastia pri srdiecku/, myslim, ze je relativne, obcas prichadza a odchadza, netreba si ho zamienat so spokojnostou...pocit stastia mas len niekedy, citis ho bytostne a zalezi len na tebe, v akych situaciach. Pride a odide, necitis ho cele dni, alebo cele mesiace /teda obvykle je to tak/. kazdy sme iny, a teda kazdeho z nas urobi stastnym nieco ine. neda sa to zovseobecnit. niekho urobia stastnym malickosti, a niekto sa nevie tesit z nicoho, co dostane. nie je to zvy o tom, aky kto je chamtivy alebo bohaty.....napriklad moja mama je velmi skromny clovek, ale nevie sa tesit skoro z nicoho, co dostane....ona proste stastie neprejavuje...alebo neprejavuje radost...ja neviem, tie pojmy su tak uzko spojene, ze ich niekedy nerozlisis.......napriek tomu je mamka velmi spokojny a vyrovnany clovek, ktory by svoj zivot nemenil, je s nim spokojna a berie ho taky aky je a snazi sa kazdy den prezit naplno.....

jajka001_

lost, ked dosiahnes ciel, hladas si dalsi
zivot je cesta
ide o to, čo na ceste zažiješ, nie čo všetko dosiahneš a získaš
treba žiť pre prítomnosť a tešiť sa z toho čo máš. lebo zajtra tu byť nemusíš a nemusíš mať nič, ani zdravie, ani priateľov, ani žiadny hmotný majetok
život a cesta v ňom by mala byť prostriedkom tvojho vnútorného rastu
prekonávanie prekážok a problémov ťa vynesú na vyšší level

lost

Stastny sa treba stat mozno aj tak ze eliminujes nestastie (negativne veci) :)

Celkom dobre rady tu padli..

jajka001_ - pacili sa mi tie nazory co si pisala, ale hlavne tie body ze :
"ide o to, ze nahananie sa za tuzbami nam sposobuje utrpenie, klamnu predstavu, ze nieco dosiahnes, kedze je vsetko pomijive, tak nahanat sa za niecim je zbytocne."
"ked na veciach velmi lpies, ich strata ti ublizi."

Ako to presne myslis ? :-)

Ono to dava pekny zmysel, len ako to potom "spravne zit v praxi" ? :-)

Nieco take ze, netreba si davat ciel za ucelom ziskania stastia, ale byt schopny ten ciel aj stratit bez ujmy na "zdravi/stasti" ?

Priklad s tym domom, dajme tomu ze si dam za ciel ho ziskat, a aj sa podari, ale za 2 roky zhori, co potom? Treba si po ziskani povedat ze "ok teraz mam dom, som stastny", ale neviazat sa na ten dom priliz ? Ale co ak je ten pocit ze "mam konecne dom" prisilny ?

kafe

Bella 12, len maličký dovetok k tvojmu príspevku. Tým, že budeme robiť šťastnými iných A SEBA. Na seba netreba zabúdať. Moje JA by malo byť pre mňa rovnako dôležité ako druhí ľudia. Ani viac, ani menej.