Zuby múdrosti a krivenie zubov

Príspevok v téme: Zuby múdrosti a krivenie zubov
majuskaja

chcela som sa Vás spýtať či má niekto z vás také skúsenosti že mu v pohode vyšli všetky zuby mudrosti, čiže ma 32 zubov ale cíti tlak v sánke a trpnutie. Chcela by som si dať vytiahnuť zub múdrosti ale stomatolog povedal že nie je potrebne. Ze ten tlak raz prejde ale ja to nemozem vydrzat. rozumie sa niekto do tejto oblasti, Mám aj RTG snímok.pls

mate59

Myslel som, že sa ti len teraz prerezávajú,mne vyrástli všetky štyri niekedy po dvadsiatke.Sánka sa ti určite nezmenšila,možno by to vyriešil strojček.A zubár ti čo povedal na to, že sa ti zuby až teraz začali kriviť?Alebo vyhľadaj ortodontistu,keď sa ti zdôvodnenie tvojho zubára nebude pozdávať.

majuskaja

mate59
ale máš všetkých 32 zubov? lebo kamarátka ma tiež zuby múdrosti ale sedmičku mala trhanu skôr tak že nemal na čo tlačiť

majuskaja

Ja cítim tlak na predné zuby,a vždy som mala rovné zuby a až teraz sa mi začali rapídne kriviť, neviem či sa mi zmenšila sánka (mám 25 rokov)a zuby múdrosti mám už 2 roky všetky vyrastené

mate59

Tlak a bolesť po prerezaní zubov odstúpi.Ak ti povedal, že netreba ich extrahovať,nechaj si ich rozhodne.Vydrž, o chvíľu ani nebudeš vedieť, že ich máš.Ja ich mám dokonca zaplombované.