FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Nadcha - domace recepty

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Nadcha - domace recepty" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    kiq12.02.10 14:36??.??.6.240

Viete mi niekto poradit nieco ucinne, uz som zufala...mam dost silnu nadchu uz niekolko dni a uplne upchate cele horne dychacie cesty, duni mi z toho cela hlava, co by mi pomohlo na uvolnenie? Skusala som sa naparovat nad slanou vodou, poznate nieco ucinnejsie?

Dakujem pekne

• ťapa..14.06.13 23:53??.??.104.112

mám taký problém..nemám doma skoro nič z toho čo sa tu spomínalo a tak by som bola rada kebyže mi poviete čo možem použiť miesto alpy

• Deee13.02.10 22:10??.??.144.32

biolampa

minuly tyzden ma bolelo ucho plus nadcha, myslela som si, ze pre bolest poletim na pohotovost, ale dva dni som sa nasvecovala a bolest ustupila, postupne sa mi uvolnili dychacie cesty a po tyzdni nasvecovania som uz bola fit

• Peto T13.02.10 21:57??.??.122.21

kiq: Vitamín C v efektívnych dávkach (povedzme od 3g každé 2h vyššie) nielen uvoľní nos, ale aj nádchu vylieči.

Ale ak chceš len uvoľniť nos, na to je dobrý aj zázvor. Dá sa kúpiť normálne ako koreň v Tescu, z kúsku urobíš čaj, a pomaly piješ :-)

• kontra13.02.10 13:14??.??.184.112

len sa trapis,domace recepty mozu byt velmi setrne k telu,ale ak si zdrava inak/nemas astmu, chore srdce, oblicky, pecen, radsej siahni po ucinnom a overenom,ak nechces pretrpeit celu nadchu. zbehni do lekarne, dobry je napr nurofen stopgrip, obsahuje ibuprofen-pozor nevhodny pre astmatikou, ludi alerg.na acylpyrin a ludi s historiou zalud.vredov!!/a pseudoephedrin-uvolnuje zapchaty nos, znizuje produkciu sekretov ako sopliky a uvolnuje tiez priedusky.ak kasel, vlhky-ambrobene,na stekutenie ,suchu robitussin uchy.alebo su rozne kombinacie vkde je vsetko uz dokopy.

• AdamKrt13.02.10 12:26??.??.242.95

Chces uvolnit nos ? Na to je jeden velmi sikovny trik. Zober si napr. vatu a na nu si nakvapkaj normalne kvapky, co su urcene do nosa. Alebo mozes miesto nich nakvapkat ALPU, LESANU, ci nieco eterickeho - napr. s nejakou mentolovou vonou. Miesto vaty mozes pouzit aj papierove vreckovky. Urobis si dva sulceky /na ktore nakvapkas tie tekutiny/ a zasunies do kazdej nosnej dierky jeden sulcek. Potom sa priprav, ze kazdu chvilu budes kychat, ako o zavod. Nechaj si to tam 10 minut a ked to po 10tich minutach vytiahnes, priprav si kopec vreckoviek. Uvidis, kolko hlienu polezie z nosa...

• delphia13.02.10 12:22??.??.241.3

fenix nemyl si horne dych. cesty s dolnymi. to keby mala dolne upchate, tak by uz tu nepisala.

naparovanie, solux,veeeela tekutin, kvapky do nosa- najlepsie koloidne striebro. dobre su na vysmrkanie sa aj tabletky Sinupret, len zial obsahuju nebezpecny mastenec.

• [zruseny12]13.02.10 12:11??.??.37.112

...mozes vyskusat aj NAPAROVANIE NAD HARMANCEKOM...

alebo je dobre jest nastruhany CHREN...ten ti tak precisti nosne dutiny,ze nebude musiet pouzivat kvapky a je aj dobry koli tomu,ze obsahuje vit.c...odhlienuje...

len mozno dudes mat problem si ho zohnat...

ja si ho kazdu jar nazberam,ocistim a dam do mraznicky...a ked ho potrebujem,len nastruham a pridavam do jedal...

...alebo pouzivam vtedy ked mam zapchaty nos.../len pozor,ked je silny chren,moze cloveka az zatiahnut-vlastna skusenost/

• kiq13.02.10 12:06??.??.6.240

joj, no ved som to tak doslova nemyslela, nie som lekar, a myslim, ze si pochopil co chcem povedat

ostatnym pekne dakujem :)

• fenix12.02.10 19:46??.??.63.25

keby si mala uplne upchate horne cesty dychacie,si mrtva.popremyslaj co sem pises

• Peto T12.02.10 19:44??.??.122.21

Pozri na predposlednej strane Rychlokurz tolerancnej liecby vitaminom C: rizikaockovania.sk

Vylepsit sa to este da pyridoxinom, B-komplexom, selenom, zinkom, vapnikom, horcikom a vitaminom D.

• soffa12.02.10 16:59??.??.74.55

babsky recept.uvarene zemiaky dat do platenej vreckovky a polozit na celo a dutiny,zevraj to vytaha zapal........

• aluska12.02.10 16:46??.??.33.190

skor by som na tvojom mieste jedla vela ovocia, kvoli vitaminom aby si potlacila cele prechladnutie

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Chiropraktik Z.Gašperák

Chiropraktik Z.Gašperák

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaným Citrus Pektín (MCP).

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaným Citrus Pektín (MCP).

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch