Ako na vas posobi hadka?

Príspevok v téme: Ako na vas posobi hadka?
usiko

ahojte,

chcela by som sa opytat tych zien, ktore uz maju trvaly dlhodoby vztah. Mozu aj muzi.....som s priatelom/manzelom viac ako 3 a pol roka a casto sa hadame. kvoli somarinam, samozrejme. potom sa udobrime, ale na mna kazda hadka posobi strasne destruktivne, proste mam pocit ze zase som zlyhala, nas vztah zlyhal......ten pocit ma vedie k tomu, ze uz je fakt lepsie sa rozist, lebo zase sme/som to nezvladla....

......problem je mozno v tom,ze moji rodicia sa nehadali, lebo otec nemal o nic zaujem riesit, takze som sa nenaucila ako sa v takej situacii spravat.....

.....v hadke....ja proste mu vysvetlujem ako sa citim, ale vraj mam vsetko nechat tak, lebo veci este vac pokazim...ale mna to tazi, takze ja stale vysvetlujem, az sa obaja nastveme a povieme veci, ktore su nie pekne...potom je den dva ticho, alebo ja odidem a ked sa vratim o den-dva, tak je vsetko ok.....ale nie je lebo najneskor o mesiac je o tu znova.....neviem....

...ako beriete hadky vy? ja mam strasny pocit zlyhania, proste sa tazko spamatavam.....mamm niekedy pocit, ze sme sa za cele roky nikam nedostali v tomto...aj ked on vravi za sa to omnoho zlepsilo.....

....mozno potrebujem naucit sa ako sa hadke vyhnut.....ale neda sa to vzdy.....ja uz neviem.....

.....dakujem za rady....

sun0808

Usiko,ja nemam pocit,ze pisem formou hadky.
Este raz,posledny krat a padam odtialto prec:)
Zhadzovat ci zosmiesnovat partnera pocas hadky,je to najhorsie,co mozes urobit.

usiko.

ema,

to ti v dobrom zavidim...ten moj je vo vseobecnosti nekomunikativny typ a ja zas prilis, takze tam najst nejaku vhodnu strednu cestu je velmi tazke.....viem, ze je to o komunikacii, ale ked z jeho strany casto je taka ziadna...komunikacia......proste konzerva jak hrom....

usiko.

Shakti,

poviem ti preco si myslim ze na vine som iba ja...pretoze on mi pocas hadky niekolkokrat povie aby som nechala veci tak, ale mna to este viac rozcerti a vysvetlujem este viac v nadeji, ze to zlepsim....ale on velmi dobre vie, ze to zhorsim, preto ma ziada aby som mprestala...lenze ja si myslim opak...a tak vysvetlujem a vysvetlujem, az si vykricime veci a mna to potom boli......a samozrejme k nicomu nikdy nedojdeme, pretoze sme riesili kadeco ine len nie ten povodny problem, ktory sa mi zda ze je malickost....

...a okrem toho, uz som si odskusala /v lepsich chvilach/ ze ak ma nieco rozcerti, tak fakt sa u neho vyplati byt ticho a tvarit sa ze nic a o de-dva, ked je kazdy kludny, zabudne sa na to, vtedy mu sladky hlaskom povedat ze toto a toto sa mi nepaci a preto...vtedy uzna ze spravil chyby a pouci sa......

...no ale su casy, ked to takto neviem a vyvolam hadku......nenadarmo mama hovorila vzdy ze 'mudra zena vie, kedy ma byt ticho'...no a ja niekedy neviem....

Ema132

ja mam priatela tri roky a take hadky, ze by sme mali dva dni tichu domacnost sme nemali..nehadame sa skoro vobec pretoze sa rozpravame o vsetkom..aj ked mi nieco vadi, alebo jemu tak si to hned povieme a vyriesime dokial sa toho nenazbiera viac do hadky...ked sa raz za rok pohadame, tak si vsetko vzdy vyjasnime, porozpravame sa o tom co nam prekaza, kvoli comu hadka vznikla..a potom sme obaja spokojni, udobreni a mame vsetko vyjasnene medzi sebou..cize si myslim, ze je to hlavne o komunikacii...

usiko.

sun,

dobre, chces sa hadat, tak sa hadaj.....alebo podrypovat, tak podrypuj, mne to nevadi.....

...nechcem meggy obhajovat, ale ona vie ako sa k nej partner sprava, ako s nou jedna, aky je, ked je napatie...takze ona ma pravo k tomu zaujat postoj.

...a osobne si myslim, ze ma velmi dobry system, teda ze ostat pokojna, aj ked by niekoho roztrhala.....ostat pokojna, nezvysovat hlas, neozyvat sa..to je klucom k pokoju...a popripade si mozes pocas napatia mysliet o tom druhom co chces......mne napriklad pomaha vtip:

'Iba jedna zena pochopila myslenie muzov. zial, zomrela od smiechu skor nez to stihla povedat niekomu dalsiemu.'

...nepomaha vzdy ale da sa.....

....takze sun, my sme v tejto teme na to, aby sme si pomohli prekonavat napate situacie bez neblahych nasledkov a nie na to, aby sme riesili ze ci CHARAKTER rovna sa VZDELANIE....

sun0808

Je pravdou,ze CHARAKTER=VZDELANIE?
Pretoze pri hadke sa rysuju charakterove crty cloveka,no a prepac,ale ak pouzijem taketo prirovnanie,(zvlast pri hadke)tak sa s touto myslienkou aj stotoznujem.
Alebo sa o dva dni spamatam a poviem"prepac drahy,ved vies ako som to myslela"
Usiko,robis chybu,pretoze Meggy ta naviedla na isty sposob ako zhodit partnera,ci uz je to vo vseobecnosti pravdou,alebo nie.

usiko.

sun,

v tomto davam za pravdu meggy...ona vie najlepsie ako to myslela....a taketo prirovnania su v zivote mnohe...pretoze je to vo vseobecnosti pravda.....to mas tak isto ako kazdy nadava naciganov, ja tiez a pritom mame za susedov jednu rodinu, za ktorych by sme aj do ohna skocili a jednu kamozku mam ciganku a je super, cista pracuje a tak.......proste to neber citlivo, aj tak...tato tema je o inom....

shakti1

on ti hovorí, že všetko ešte viac pokazíš? a teba to bolí? prečo si myslí, že len ty si na vine. vždy sú na vine dvaja, aspoň na začiatku hádok, máte problém v komunikácií, pravdepodobne sa učíte spolupracovať...brúsite hrany. možno ste obaja vedúce osobnosti, a preto to je. nikdy, však pri hádke nesmie napadnúť tvoju osobu, že aká si, že všetko robíš zle a pod. to isté platí u teba. radšej sa 3 razy nadýchni, predtým ako povieš niečo, čo ťa môže mrzieť. nedovoľ mu, aby ťa osočoval, inak by to postupne viedlo k rozchodu.