nie je samovražda egoistická?

Príspevok v téme: nie je samovražda egoistická?
ZlatáRybka

Prekvapilo ma koľko mladých ľudí približne v mojom veku sem píše o tom ako stratili zmysel života. Viem o čom píšu, pretože som to zažila aj ja. Mám otca alkoholika a matku, ktorá mi stále pripomína, že som sa narodila len preto, aby som zachránila vzťah a keďže sa mi to nepodarilo, nenávidí ma a každý deň sa na mne musí vyventilovať a bije ma, keď príde z práce. Je to taký rituál už odmalička. S mojimi spolužiakmi si tiež nerozumiem. Nemám žiadnych kamarátov, pretože som príliš tichá a nezaujíma ma to, čo mojich rovesníkov. Vlastne sa to stále opakuje. Ráno idem do školy, potom domov-mama na mna kríčí, alebo idem k otcovi, ktorý je stále opitý. Tento kolotoč by prestal po čase baviť asi každého. Ešte nedávno som bola ako zombie. Nič ma nebavilo, stále som bola smutná, o nikoho som sa nezaujímala a nikto sa nezaujímal o mňa. Chcela som sa zabiť aby som už mala konečne pokoj. Nemala som žiaden zmysel života, žiaden cieľ, nikoho a nič, prečo by malo zmysel tu byť. Cítila som sa nepochopená a zbytočná. Aj som bola. Tak som zrazu začala venčiť psov v útulku a teraz pomáham aj inde. Už viem, že má môj život nejaký zmysel... to čo robím ma vúbec nebaví a všetko sa mi zdá rovnako nudné a nezaujímavé ako predtým. S rozdielom, že som si už prestala vyčítať, že tejto planéte len míńam kyslík. Neviem, či som blázon, či je to nejaká forma depresie, ja totiž momentálne nie som ani smutná ani šťastná. Ja nič necítim. Ja len tak prežívam. Ale napriek tomu sa nedokážem zabiť. Vždy si predstavím to množstvo ľudí a zvierat ktorí potrebujú pomoc a preto sa oplatí žiť. Neviem prečo, ale takto by mohol rozmýšľať každý človek, ktorý má pocit, že jeho život už nemá zmysel... mne totiž samovražda pripadá egoistická. Síce ňou človek vyrieši svoj problém, ale keby sa nezabil mohol by pomôcť iným. Možno som nikdy nebola až v takej hlbokej depresii aby som to vedela pochopiť a možno mi v tom bráni aj moja flegmatická povaha. Totiž najhoršie čo sa mi môže stať je, že umriem... a zo smrti strach nemám. Predpokladám, že ak to niekto dočíta, nebude so mnou súhlasiť. Možno ma trošku ospravedlní môj relatívne nízky vek a s ním spojené hlúpe názory:) Mala som len potrebu niekde to napísať. Tak mi to dúfam prepáčite... :)

Help

jakub81- slabosske???
Skus sa postavit na parapetu na osmom poschodi....
Zrejme sa strachom aj pokakas.
Zvycajne su to ludia,ktori uz nevidia ziadny zmysel v danej chvili a vidia pred sebou nic......ziadne vychodisko.

Slabosske to urcite nie je.....pud sebazachovy ta nepusti v normalnom stave

jakub81

Samovrazda je podla mna slaboske riesenie, pred problemami by sa nemalo utekat. Aj z tej najhorsiej situacie sa da casom dostat, nie sa vzdat.

janes1507

myslim si ze si skvela osobnost, nemal som sice ten isty pripad ale z polovice by som to povedat mohol, tiez som mal taketo chvile, raz som takmer aj chcel skoncovat so zivotom pretoze som bol v takom neznesitelnom stave ze sam som sa nedokazal pozbierat.citil som sa tak uvolnene a bolo mi tak prijemne ako keby ma niekto oblial prijemnou studenou vodou,zaroven som sa tak velmi aj bal smryi aj som bol odhodlany ten strach podstupit. ale niekdo pri mne stal vtedy a ja som zistil ze som bol povrchny clovek egoista ktory myslel len na seba. Prislo mi tak do placu az som tomu nechcel verit ze placem lebo nebolo to u mna zvykom.

beskyd

az na velmi ojedinele vynimky je takmer kazdy ludsky skutok vysostne egoisticky. chyby by som skor hladal v spolocnosti ktora neumoznuje dostojnu smrt pre ludi ktori nemaju zaujem zit, potom sa ludia vesaju, skacu pod vlaky a skacu z okien, alebo len prezivaju a trpia, to je na tom asi najsmutnejsie, ludom je odoprene pravo na dostojnost, hlavne ze sme taka spravna krestanska spolocnost a altruisticky nechavame ludi trpiet cele mesiace.

Help

A vraj si clovek ma vazit svojich rodicov.........no pri citani toho co pises.....zacinam pochybovat,ze sa to da.
Je to egoizmus a nedostojnost k zivotu a .....je to proste smutne.
Je fajn,ze ty si to uvedomujes a vidis ,ze to v pohode nie je......to ta v buducnosti bude viest zivotom,aby si aj ty nesposobila svojmu dietatu nieco podobne.
Drzim ti palce nech si v zivote najdes skutocne dobreho manzela a budete rozdavat lasku nie len medzi sebou,ale hlavne detom.

marullka

raz z teba vyrastie silna osobnost.Tvoja matka si vobec nezasluzi taku dceru.Drzim Ti palce a prajem len tu najlepsiu buducnosť.