Práca čašníčky

Príspevok v téme: Práca čašníčky
kamila111

ahojte potrebovala by som sa spýtať tie, ktoré pracujú ako čašníčky, ja študujem na výške a rozmýšlam že by som išla brigádovať ako čašníčka, dosť sa však toho bojím nemám vôbec prax a ani alkohol nepoznám, nepijem totiž v našom meste však iná možnosť práce nie je je tu max 1 obchod a administratíve je to teraz biedne tak ak si chcem zarobiť nič iné mi nezostáva. Prijímajú aj ľudí bez praxe? Za ako dloho ste sa do toho dostali vy? dakujem

mjaka

Ahojte. Robim brigadne casnicku,a kedze som to predtym nikdy nerobila tak sa chcem spytat ci sa moze pri praci s peniazmi,a vydavanim penazi ludom pouzivat kalkulacka?je to dovolene ci musim vsetko vzdy s hlavy pocitat? Dakujem za kazdu radu. :(

Veju13

Nemyslim si, ze praca casnika/cky je jednoducha a to po vsetkych strankach.Pracujem v zahranici v turistickych oblastiach. Okrem toho,ze za celu smenu (niekedy 10hod,niekedy 12, niekedy viac) si sadnem asi na 2 minuty, idem 2x na wc a ak stihnem vypit liter vody v lete pri 35'C som rada.Okrem toho,ze zakaznik povie co chce a ty to donesies ako niekto hovori,je to aj o mnohych inych veciach.Mas na starost viac stolov,ludia su casto protivni.Je im vela pockat 5 minut na napoje ked ich sedi pri stole 6 a kazdy ma iny miesany drink.Mas nejaku robotu a do toho ti pride zakaznik poklepkat po pleci s nejakou otazkou alebo vycitkou.Ides riesit jeho,uz sa stazuje ten predchadzajuci,ze minutku caka.Alebo naopak.Potom sa ludia prestahuju z jedneho stola na druhy a nikomu nic nepovedia.Pri pocte miest,ktore mame ich clovek hlada na place s plnou tackou napojov (s priemerom 40cm) pol hodinu.Nedajboh,ze sa ti to vykoti, ale je to mozne lebo ludia su este aj sediet schopni tak,ze nemas kade prejst.Ja mam tak male ruky,ze si ani prsten neviem kupit a drzat na jednej ruke tacku plnu velkych piv a druhou rukou ich vykladat bez toho aby to neskoncilo niekomu na hlave tiez nie je az take lahke.Okrem toho musime chodit do skladu pre veci,doplnat ich,umyvat riad,zachody,dlazku nakolko nam ludia nosia z plaze piesok dnu,smetne kose su plne kazdych par minut.Ked ides okolo ludi z kazdej strany niekto nieco chce-popolnik,dalsi chce kecup,ten chce platit,ten si objednat.Na terase behame cele v ciernom po priamom slnku...atd atd...Je toho ovela viac.A nech ta ako kolvek nastvu ludia,musis sa usmievat.Na Slovensku ma podnik vacsinou polovicnu kapacitu,okrem riadu upratuju az po zavrecnej,casto chodia casnicky odute a neochotne,maju vela ludi mozno tak na obed kedy si vacsina da obedove menu.A potom este v nejaky cas (vacsinou).My mame natrieskane od kedy otvorime kym nezavrieme pricom nemozme ludi vyhodit,ze zavrecna,zatvarame,musite ist.Tolko narodnosti sa nam tam vystrieda,ze som uz zazila naozaj vseliakych ludi.Podla mna to lahke urcite nie je.

0vecka

Maoam ee v zivote som nic ine ako v strojarine nerobil... ak nepocitam nejake to domace betonovanie malovanie podlahy montovanie dveri atd a zahradkarske prace...

ale fakt na tom nie zloziteho nieje... akoze fakt ked to porovnam s mojou terajsou pracou tak si neviem predstavit co na tom moze byt zlozite... saq je to len o tom ze zakaznik povie co xce a ja to odnesiem do kuchyne max nacapujem nieco namixujem koktejl ale to skor robia barmani casnici len nosia akoze nic proti nim ale toto je narocnost pre jednoduchych ludi

0vecka

martin234 ze by casnicka bolo zlozite povolanie??? saq to zvladne aj debil... akurat sa musi clovek namakat a obcas chyti nejakych primitivov ale nejake zlozite mi to nepride.. saq ta praca by sa dala nahradit jednym iPadom a beziacim pasom....

Delete

Podľa mňa áno ale čašníčkou sa nestaneš zo dňa na deň! Je to ako s masérskym kurzom...ak nemáš zdravotnú školu a prax tak veľmi ľahko môže prísť u masírovaného k úrazu.

Každé povolanie je náročné a zložité..ale skús :)

sun0808

levica,je to tak.mam kamosa,kt.ma hotel.akad,vela ma naucil a skutocne je vidiet rozdiel medzi casnikom a *casnikom:)

ale ako brigadnicka sa isto zamestna len v nejakom bare,alebo mensej restike.

levicaaaaa

darika: záleží od toho, kde si pracovala ako čašníčka. čašníctvo nie je iba o praktických zručnostiach ale aj o mnohých teoretických vedomostiach a znalostiach. a viem čo hovorím :-))) do hotela by ťa nevzali /teda do nejakého normálneho hotela/ ak nemáš výučný list a neovládaš aspon jeden cudzí jazyk...