v kolektive som stale soliter hoci som dost komunikativny typ

Príspevok v téme: v kolektive som stale soliter hoci som dost komunikativny typ
skoda

mam problem ktory ma trapi od ZS. som vesely a komunikativny clovek viem sa zabavit hocikde a s hocikym s nikym nemavam problemy. no moj problem je ten ze v kolektive som vzdy sama pretoze sa kazdy da do nejakej skupiny po dvoch ze si kazdy najde toho svojho cloveka s ktorym je stale a vsetko s nim robieva (myslim zdrziava sa prri nom alebo v ramci skoly rozne projekty) no ja nemam nikoho proste som sama a je mi z toho riadne zle lebo zazivam to uz 3 krat. na zakladke na strednej a teraz aj na vyske...stale som myslela ze sa to zmeni ale nie. vzdy som ja ta tretia...hoci ked sa bavime je to fajn... len vzdy ked uz je nieco specialne vsetci ma odsunu nabok... viete je to dost smutne ked sa bavime vsetci spolu a akonahle nejaka uloha alebo daco tak som automaticky vyradena...nechapem to proste... :(

Mamsi

..to niesi sama...ja už to zažívam od zakladky tam som bola furt na konci oddialená od všetkých aj na strednej som,nepotrebujem byť výrazná ako niektorý lebo niekedy je lepšie sa držať od ostatných bokom a ani si nato nestažujem nevláčim za za nikoho chrbtom

lost

Dnes som sa zase presvedcil o tom, ze ludia su svine :D

Tak ako, clovek sa snazi niekoho vytiahnut zo sraciek, poda mu ruku a on ... (to zneuzije)

Najlepsie je ked to psravia traja naraz v ten isty den.

No "za dobrotu na zobrotu" sa zase raz potvrdilo, alebo len moja naivina dovera k ludom :D

...

skus sa predom dohodnut s tou osobou aby s tebou robila projekt, poprípad jej to zopakovať aby "náhodou" nezabudla. necakaj na to kedy sa niekto z dvojic uvolni a bude s tebou. ukoristi si vlastnu dusu

Lily.

Ja nechapem tejto potrebe zgrupovat sa do skupiniek a oduvat sa navzajom, ked kamoska si najde inu kamosku. Preto som vzdy mala len jednu kamosku alebo ziadnu, bo taketo s prepacenim saskarne nie su nic pre mna.

skoda

nie ved ja som rada ked robim pracu sama a dobre ju spravim tak som stastna z dobrej roboty. to musim uznat a potom vsetci zavidia ze som to dokazala tak dobre. len mne slo skor o to ze sa na mna vyseru ludia od ktorych to necakam ale to uz je asi o dacom inom. lebo napriklad nemam rada to co sa mi stalo najblizsiu dobu ze sme mali v pohode kamosku medzi sebou a ona z nicoho nic sa dala do skuspinky s inou babou a teraz na nas kasle ono je to asi vsade nielen moj problem...nevadi musim sa s tym zmierit.

ShaulaThalit

Ja ti poviem, že ja by som nedokázala sa takto dávať do skupiniek. V škole aj inde. Ja som taký individualista a absolútne mi to vyhovuje. Sedávam sama všade, sama chodím všade a je to okay. A možno je to aj dôsledok toho, že si nikoho nepripustím k telu, alebo nedôverujem ľuďom. Možno by si sa mala trošku osamostnatniť.

lost

Je to celkom neuveritelne, ale niekedy je to SOLO daleko lepsie ako sa na niekoho ineho spoliehat.. a potom sklame, alebo nespravi to co by mal. Tym stiahne dole aj toho druheho.

Ked je clovek solo, tak vie ze sa spolieha len sam na seba, potom si uvedomi vaznost ulohy, alebo situacie a tak aj kona, a vie kedy sklame a kedy nie :)

Takmer cely zivot som bol solo, najskor mi to velmi prekazalo, ale potom som sa nejak premohol a zmieril som sa s tym, neskor som zistil ze to nie je az take zle :)

Ono je to vlastne jedno ci das do ulohy 50% zdrojov a ziskas 50% odmeny ak robis v dvojici, alebo v pripade solo das 100% a ziskas 100%
Cize podla na je to rovnake, mozno ide len o psychiku ze nie som sam vo dvojici a podobne..

Ale solo ma aj dalsiu vyhodu, a tou je velmi dobry pocit z uspesne vykonanej prace :P

annas

Nie si v tom sama, aj ja som take cosi mavala... Nespominam s laskou ani na zakladnu ani na strednu, nic moc kolektiv. Na vyske to bolo ale uz uplne ine. Musis si tym bohuzial prejst, viem, ze sa citis ako outsider, ale na zakladnej a strednej zivot nestoji, ver mi, este toho vela v zivote dosiahnes a dolezite je, cim je a aky je clovek v 30tke, nie v 18tich.

skoda

no dakujem :)
inak mne ani nic ine neostava len byt sama a nastastie dokazem spravit kvalitne ulohu alebo pracu mna to netrapi skor ide o to ze sa vzdy na mna vyseru ludia s ktorymi pocitam...