Euthyrox uz nechcem

Príspevok v téme: Euthyrox uz nechcem
Krtko89

nahodne sa prislo na to ze mam znizenu funkciu sz, doktor mi predpisal euthyrox75 dnes som bol na kontrole po 3 messiaoch a povedal hladina je už v norme ze mam v tom nadalej pokračovať a kontola dalsia až o pol roka!
TO MAM CELY ZIVOT BRAT LIEKY???
MAM 21rokov:(
fakt neexistuje ina volba???Som už nanič:(

maria15

tak to robíš zle,keď aspoň tie tabletky neberieš.v tej diskusii vraví,že tabletka nám však účinkuje len do 13tej hodiny.ja tu fortuna vita raz skúsim.

162centi

aj mne to cele znelo ako reklama bo si tam vychvaluju len ten svoj olej a vsetko ostatne je zle...ale zase na druhej strane je pravda ze ten eutyrox dost vela ludom zvysuju..ale pocula som ze aj niektorym ho vysadili..ze sa im zlepsila produkcia hormonov..takze neviem..
inak ja by som mala brat 25..ale ju neberiem..bo sa mi rano nece polhodinu cakat, sa potrebujem hned naranjkovat a rychlo ficat takze ma to zdrzuje...a to som sa chcela spyata ze ci fakt nemam brat ked mam miernu hypofunkciu tie potraviny kde je viac jodu ako morske ryby atak...ci to praveze mozem?

maria15

vypočula som si celú diskusiu od dr.Vodného. znie to zaujímavo.keby som vedela,že sa za nejakú dobu vyliečim,tak by som to skúsila,ale ajtak tomu jasne nerozumiem,dajme tomu teraz to začnem brať,v júli mám ísť na kontrolu.dajme tomu,že mi povie,že je to už ok a že nemusím brať lieky.a potom mám ten olej ďalej neustále brať?či ako často?kto mi s tým poradí?

octomilka

Najjednoduchsie sa mi zda spytat sa doktora, ze preco to mas este uzivat. Pravdepodobne v tvojom pripade preto, aby ti nerastla struma - ludovo hrvol. Pravdepodobne, led uz budes mat aj hladinu regulacneho hormonu pre stitnu zlazu - TSH - v poriadku, doktor ti lieky vysadi uplne.

maria15

krtko,len či si náhodou nerobia tým reklamu,nevieš,ako to chodí v dnešnej dobe? jedni na druhých kydajú a každý len to svoje vychvaľuje.a počula som,že euthyrox neškodí na pečeň ako iné lieky.ja sama si nie som istá,kde je pravda,ale keby som henten olej mala stále piť,tak skrachujem :)

Krtko89

silvus28:
Ja mam Euthyrox 75,,(ty musiš presne vediet ake uživaš)
Som z BB
napiš mi na Email pokial chceš
eleonoricius@gmail.com

Krtko89

a myslite si ze v inych krajinach tiez podavaju takuto chemicku tabletkovu formu co vam po dlhom uzivani zasere cely bioritmus???
Preco tak hovorim,?
Vypocujte si tieto prednasky
www.regeza.sk

možno je to len reklama na Fortuna Vita, neviem ale kritika Euthyroxu je tam hodne najme pri prednaške Dr. Jozefa Vodného...

silvus28

Ahoj Krtko89, ja tiež beriem Euthyrox, ale moja endokrinologička je až z Bratislavy a ja tam teraz nemám cestu, ja by som od Teba ten Euthyrox rada kúpila. Ak máš záujem, kúpim ho za akúkoľvek (primeranú)cenu, ozvi sa

Peto T

S kelpom je to tak, že morské riasy viažu všeličo, okrem jódu aj napríklad bróm, ktorý pôsobí nepriaznivo na štítnu žľazu. Pokiaľ viem, iba Japonci vyrábajú kelp spôsobom, ktorý umelo zvyšuje obsah jódu (môžem sa mýliť).

Každopádne, anorganický jód, či už Lugol (I+KI) alebo KI, je spoľahlivejší spôsob ako užívať jód bez nechcených vecí okolo. Akurát že lekári majú paniku z účinných dávok, ktoré sa ešte donedávna považovali za úplne normálne (aj 100-násobok tzv. odporúčanej dennej dávky).

Užívanie jódu je údajne vhodné doplniť aj užívaním vyšších dávok horčíka a vitamínu C. Okrem týchto vecí, štítna žľaza ešte potrebuje k svojej činnosti selén, zinok a B-vitamíny.

maria15

hladinu už máš v poriadku,ale keďže telo hormóny neprodukuje,treba mu ich dodávať naďalej v tabletkách,aby sa tá správna hladina udržala naďalej.aj ja beriem...neboj,možno to nebude na celý život..to sa zistí neskôr podľa ďalších kontrol.ja som chcela brať kelp,ale lekár mi povedal,nech to neberiem,že to sa mi tým ešte môže zhoršiť.