Su zdravotne sestry platene podla vyšky vzdelania?

jajkafr

marullka
to záleží od zamestnávateľa stretla som sa aj s tým, že v niektorých nemocniciach si musia staré sestry robiť Bc. aby mohli pracovať ďalej inak sa im vyhrážali prepustením

cokoladka898

ja som ta pochopila. nemyslim ze by v tvojej nemocnici boli ine zakony ja len vravim z vlastnej skusenosti ze niektori vysli zo strednej ako sestry a ini uz ako asistenti a ti si musia urobit vysku ked chchu byt sestry ale len denne bo externe je to len pre tych, ktori skoncili strednu zdravotnu ako sestry ale nemaju (pozadovany) titul...chapes?

MARULLKA

ja som pisala o sestrach nie o asistentoch,ja sama mam odbor vseobecna zdravotna sestra,a keby som potrebovala titul,mysliš,že by ma niekto nechal robiť sestru?Samozrejme keby som chcela isť študovať môžem,dostanem o čosi viac penazi.Ale ako vravim,nie je to povinne.
Alebo mysliš že v mojej nemocnici mame iné zakony?

cokoladka898

marulka viem velmi dobre ze ten zakon je kedze sa ma to priamo tyka. asi by som tu netarala dve na tri keby som si nebola ista co myslis? ja som zo strednej vysla ako asistent no o par rokov predomnou baby vysli ako vseobecne alebo detske sestry podla toho co si vybrali. zamestnavatel to vacsinou vyzaduje aby si doplnili vzdelanie ale nepovedala som to ako samozrejmost....vsak nakoniec aj ty si asi vynimka. len ja viem ze nemusia len tie co maju vela vela praxe ale neviem kolko to by som klamala. ale tak to urcite je. nemozem studovat externe osetrovatelstvo lebo som vysla ako asistent a nie sestra. potvrdia ti to na vsetkych vs ked napises na studijne...ja idem preto studovat do ciech ose externe a popri tom budem pracovat ako zdrav asistent...

MARULLKA

neviem,kde ste nabrali,taku mudrost,ze vsetky sestry musia studovat na Bc,Mgr.Ja robim sestru už 22 rokov,a nikto to po mne ani kolegyniach nechce,specializacie samozrejme treba,ale to uz podla toho na akom odd.clovek robi.takze tak,ziaden taky zakon nie je,co by to prikazoval.

Klea_

Inak je to o ničom to ľutujem tie sestričky čo robia sestričky napr, 10, 20, 30 rokov teraz musia chodiť do školy povinne. Ten zamestnavateľ je zakon od štatu. Ak musíš tak musíš.