poradte ako na syna...

Príspevok v téme: poradte ako na syna...
smutná mama

Ahojte mám dvoch synov vo veku 3 a druhý 8,5 rokov, neviem ani ako začať, asi takto mám s tým starším asi už od troch rokov problémy nechcel kakávať, potom jedávať, potom piť a tak dalej všetko prešlo ... potom postupne sa začínal jedovať- trucovať ked mal niečo urobi a dr to pripisovala že je hyperaktívny ale nikdy to nepodložila ani nič že stoho vyrastie, tak sme si povedali že asi mu chýba súrodenec tešil sa na neho aj meno mu on vybral, no ale trucovanie a odmietanie ostalo nevyrástol z toho dr zase povedala že to len žiarli je to normálne, ale prečo na čo ved ja ho lúbim rovnako aj mu to stále s manželom hovoríme, aj s bratom sa majú radi, ale ako náhle poviem ja niečo že má urobiť, alebo sa učiť alebo proste len ho zavolám ... tak nič odmieta ignoruje a nechce sa učiť doma ani nič cez zimu chodí spávať k svokrovcom, tý sa mi snažia pomáhať aby som ráno nemusela utekať s obidvomi do školy ked je zima a ja mám svoje zdravotné problémy už dva roky, tak neviem čo sním či je to daň za moju chorobu že sme nechodili poriadne druhé prázdniny von lebo ja neprejdem s nimi sama len s niekym, lebo sa mi točí hlava a mám verigo sindróm a nechce mi to prejsť. Určite na tom vynu si nesiem sama stále sa hnevám a rozčulujem , lebo sa trápim prečo je taký ku mne a ked sa ho opýtam tak my povie: lebo sa mu nevenujem ale venujem ved sa sním učím , hráme ked príde tato z roboty vždy vyrazíme na výlet aj ked my je zle ved si posedím dakde nie! ALe jemu asi nevenovanie je že ho donútim učiť sa, najesť sa ,umyť sa on to sám nehce... podla neho načo(inak učí sa dobre je druhák- len úlohy mu robia problémy nechce sa mu). Tak poradte maminy ak máte niekto podobné trápenia dakujem velmi pekne.

pauli 73

smutná mama, a prečo nezájdeš so synčekom k detskej psychologičke? Vieš, možno hľadáš problém tam kde nie je. Možno syn chce svojím správaním niečo dať najavo a ty pri tolkých povinnostiach a starostiach aj sama o seba tým signálom nerozumieš...
Nikto nieje 100% a nie je hanba požiadať o radu niekoho nestranného...
Držím palce!

smutná mama

Inak ten darček čo som aj jemu kúpila aby si nemyslel, že na neho nemyslíme a nebodaj nezačal pred hosťami vyvádzať, lebo už aj to sa raz stalo, tak som mu kúpila v hračkárni hru-elektronickú na baterku nič nevyžaruje oproti telefónu a pc a má tam 4hry podobné v pc, tak dúfam,že ho to zaujme a ovšem sa podelí aj s bratom, lebo jemu som niečo podobné, ale pre menšie 3ročné deti kúpila, ach .. uvidíme inak už aby bolo teplo chodievame vela na záhradu to je v tedy pohode sme vonku môže lietať behať, skákať a je to oveľa lepšie....

smutná mama

Ahojte , hm nikto viac neporadí... je víkend a bolo ako som predpokladala síce sa naučil rýchlo už v piatok, lebo máme dnes oslavu spojili sme meniny jeho brata(nezabudla s som z darčekom ani na neho) a moje narodky , ale bo presne ako som predpokladala mrzutý pobudil nás aj v sobotu od 7dmej on bol hore od 6 a to ceu týždeň ho nemôžem dostať z postele ráno ked má ísť do školy! A niečo pekne urobiť?!! hm ani za nič ešte neustále sa podstrkovali s bratom ach jáj snažila som sa to nevšímať , lebo tá chrípka ma zmáhala ale inak , boli sme aj sa zaviesť na aute aspoň dať psíkovi na záhradu pozrieť po chvílke k starkej, ale velmi nepomohlo, ja už neviem raz sa sa s ním dá a o chvílu je to všetko... na nič zase vrčí a jeduje sa...ne vie sa sám hrať nič , len ked má nejakú činnosť je asi spokojný ale musia ju robiť všetci sním.. a to fakt ja ako na 24hod službe doma nevládzem... nie som kôň(pard. za výraz ale je to tak) ten mladší sa hrá aj sám pekne no ovšem do vtedy kým ho ten starší nepomýli a už je bitka...Jáj tak poradte ešte ak niekto vie čím ho teda zamestnávať , lebo on by sa hral iba na ockovom telefóne dzonsa-hru alebo na pc , ale to mu ja velmi nechcem dovoliť majú vela zaujímavých a všeliakých hračiek. dakujem za rady držte sa.

smutná mama

Dakujem za rady.
Inak zatial to funguje druhý deň aj to učenie tak uvidíme do kedy dúfam,že navždy už.... ale ide víkend a toho sa obávam, to bývalo najhoršie ani ráno umyť a to prvý vstane čo môže spať dlkšie pobudí nás a potom si lahne ked my už všetci raňajkujeme atd... a už nič nechce duplom robiť nieto ešte naučiť sa nech má pokoj celý víkend, lebo sa nám vstávalo že potom v nedelu zrezu nevedel čo majú na úlohu atd...dúfam,že bude pekne a budeme môcť aj dakde na výlet, ak ma nechytí väčšia chrípka , lebo dáko mi začína všetci vyzdraveli a ja asi začínam..... no čo, dáko sa preliečim kým príde zo školy koldrexom. DRžte sa všetci a dakujem ešte raz za vaše názory a dúfam,že ešte napíšete... páá

esty

dobre si urobila,komunikácia medzi rodičom a dieťaťom nesmie chýbať. Tak nech mu to vydrží, treba tu trucovitosť zachytiť včas, potom sa to už napráva horšie. držim palce.

smutná mama

A ešte jedno ma napadlo... sám sa rozhodol a už nespal u svokrovcou chcel ostať doma a starký ráno prišiel po neho a zaviezol ho do školy.
Ešte že mám svokra ten je fajn ten my sním chodí stále ráno, aby sa ten menší nemusel s nami ťahať po tej zime, ale naši teda moji rod. nič a to my je lúto... škoda slov, preto je naviazaný tak na svokrovcov lebo len tý nám pomôžu, manžel pracuje od 6tej čiže vstáva o pol6 to je skoro a potom už ide on pre neho zo školy ked skončí o pol3tej. Niekedy ked zvládnem idem aj ja s malým a prekvapíme ho a ide skorej domov nemusí do družiny, ale teraz sme to nerobili, lebo sa zvykol jedovať a potom nechcel nechať pospať ani bračeka, tak som mu slúbila na piatok že sa posnažím zvládnuť prejsť cez pol mesta a prísť po neho po vyučovaní ak dodrží aj on slovo a bude roniť ako má a nepôjde v piatok do družiny... tak uvidíme

smutná mama

Ahojte dakujem za názory a príspevky aj za radu na stránku.
Včera som sa ním skúsila rozumne porozprávať, aj sa naučil ako mal aj to zvládol bez jedovania a sám od seba kým ešte ten mladší spal. Dúfam,že to pochopil povysvetlovala som mu všemožne ako my to jeho správanie ubližuje a ako ma stým ešte viac zaťažuje a nepomáha my v tom aby som sa vyliečila ale na opak .. neviem či to bolo správne ale je to pravda.
U znal si dokonca aj chybu že sa niekedy zbytočne jeduje ale no neviem do kedy mu to vydrží a dohosli sme sa aj na tom že budeme v naších zásadách pokračovať ak sa nebude aj on snažiť navrhla som mu že ho preradím od dalšieho roku do školy pri nás to bude mať aj sám prebehnúť cez jednu ulicu okolo domu. (lebo inak chodí na opačnú stranu mesta- bola somhlúpa že som ho tam ala ale najskôr všetci sluboaliked bol ten menší všemožnú pomoc a potm nič nikomu sa zazu nechelo aj som náhle ochorela...) Tak súhlasil so mnou ak sa nepolepší v správaní ku mne aj všetkým ostatným nezačne si plniť svoje povinnosti čo sú bežné nevyžadujem od neho jednotky aj ked ich má no sem tam už mám aj jednu3 ale to je v pohode... ani ja som sa neučila výberovo, a tak som mu to aj vysvetlila že ked sa pekne naučí ako napríklad večera a mal toho dosť do polhodiny zvládol matematiku, slov, aj čítať aj prírodovedu tak vôbec ma neprekvapí ale v zlom keby náhodov dostal aj 3 lebo sa učil a snažil ale to nedostane ja to viem on je šikovný.
Tak mi prosím držte palce, ak ešte dakto vie aké zlepšováky na tieto naše deťúrence platia rada uvítam vaše názory dakujem ....s pozdravom už trošku šťastnejšia mama.

kukikuk

Smutna mama, vas problem je dlhodoby a je to skor problem pre detskeho psychologa nez pre rady na fore. Skuste zajst za odbornikom vo vasom meste, ved prave take problemy oni riesia. Alebo skuste aspon psychologa online napr. -odkaz odstránený-. Drzim vam palce!

brigett

pekny den:)nie som odborník ani psycholog,no jedno viem ze privelka starostlivost o dieta je niekedy aj na skodu.vas syn je este maly na to aby pochipol ze ho lubite,pravdaze ho lubite ako kazda mama svojho syna.na vasom mieste by som syna tak troska ignorovala,nevravim ze tie zakladne potreby ktore potrebuje mate ignorovat,no jednoducho za nim nechodit aspon par dni,lebo on to teraz vnima ako ze ho stale otravujete,vidi len to,nevidi ako sa starate o neho ako milujuca mamina:)a to urcite ste.prajem vela stastia a dajte vediet ako reaguje na vasu ignoraciu on,vas jeho ignoracia hneva a trapi a verte mi ze aj v jeho hlavicke to pride a bude sa mu to zdat cudne a vztahy sa snad urovnaju a bude si vasu starostlivost viac vazit,s pozdravom Bozka