Reklamacia, obchodna inspekcia

Príspevok v téme: Reklamacia, obchodna inspekcia
kickaTT

Ahojte,

potrebovala by som poradit ako postupovat pri reklamacii na kt. nemienim pristupit a ako pokracovat dalej ako ju posunut na obchodnu inspekciu.

V januari som si kupila cizmy v predajni GEOX v AUPARKU vysli kolem 200 eur, zacala som ich nosit, riadne som ich osetrila, po 3 tyzdnoch nosenia jedna zacala premokat a znicila sa tam koza...

Vcera som si bola pre reklamaciu ZEVRAJ SOM SI ICH ZNICILA SAMA LEBO SOM ICH NATIERALA NIECIM CIM NEMAM -co je hlupost, okrem toho druha cizma bola uplne v poriadku ked som jej povedala ze teda nech mi vysvetli ze preco je jedna cizma v poriadku a druha znicena povedala ze SOM SI NATIERALA LEN JEDNU,primitivne argumenty ze?

Povedala som ze na reklamaciu nepristupim a ze ich dam na obchodnu inspekciu.

AKO DALEJ POSTUPOVAT? PROSIM PORADTE SOM ZUFALA...AKO SA MOZU TAKTO CHOVAT K ZAKAZNIKOM?

mate59

S reklamáciou obuvi je to vždy problematické.Reklamovať treba písomne.Oni ti odpovedia, majú na to 30 dní, že reklamáciu neuznávajú.Ak to nestihnú,berie sa to ako uznanie reklamácie.
Potom treba dať vypracovať znalecký posudok na tú obuv.Oni ho s určitosťou neuznajú,môžu oponovať svojim znal. posudkom,ktorý iste bude v ich prospech.Potom sa treba obrátiť na súd,ktorý ak rozhodne v tvoj prospech,tak ti zaplatia aj tvojho znalca.
SOI ti v tomto nepomôže.Riešenie rekl. nie je ich náplňou.Je to beh na dlhú trať.Je to smutné, ale je to tak.