Uz nemam rada svojho partnera tak, ako kedysi

Príspevok v téme: Uz nemam rada svojho partnera tak, ako kedysi
hmmmm

Ahojte. Chcem vediet, ci sa daco podobne stalo uz aj niektorej z vas a ako by ste to riesili.
S priatelom nie sme zosobaseni. Mame spolu maleho synceka, ktory sa pred par mesiacmi narodil. Maly ma priezvisko po svojom otcovi. Este pred narodenim maleho sme si povedali, ze sa zosobasime az niekedy tento rok v lete.

Situacia sa vsak zmenila, pretoze po porode sa moje zmyslanie akosi zmenilo. Zacala som na partnerovi prehliadala, alebo tolerovala. Teraz napr. sa ja vobec nechcem vydat, napriek tomu, ze uz mame aj synceka. Hoci viem, ze dieta by malo mat oboch rodicov, uplne ma laka myslienka odist z domacnosti aj s malym k svojim rodicom a uz nebyt s partnerom. Mám pocit, ze v niektorych oblastiach sme uplne rozdielni a moc si nerozumieme. Navyse sa mi zda, ze on je dost tvrdohlavy a aj dost casto sa hadame. On sa malemu sice chce venovat a nechce, aby sme ho opustili, ale mam pocit, ze s nim nedokazem byt cely zivot. Moj pohlad na neho sa dost zmenil po porode, ked som sa necitila moc dobre a on chcel stale domov vodit nejake navstevy, napriek tomu, ze som s tym ja nesuhlasila.

Co by ste v takomto pripade robili vy? Hladeli by ste na to, ze dieta ma mat oboch rodicov a zili by ste nadalej spolu, alebo by ste od partnera aj s dietatom odisli?

Zmijushka

a su rozne typy ludi, niektori su taki slabsi a citia sa po horsom detstve ako v zacarovanom kruhu, nevedia z neho von, lebo ich spomienky stale prenasleduju a neprestavaju sa lutovat, ake to pre nich bolo hrozne.
a ini... su silni, postavia sa na vlastne nohy, bojuju a snazia sa zabudnut na take pocity, vyrobia si zo svojho zivota nieco krasne.
poviem priklad. taka rodinka ktoru poznam velmi dobre.
otec so styrmi synmi. bil ich. matka od nich odisla.
dvaja z nich su uplne stratene pripady,
narkomani, dlhe roky beru drogy, a viem
ze vinia zato svojho otca.
a ti druhi dvaja? uplni opak. pracuju, ziju normalni zivot, uzivaju si a su normalni.
vies co? zalezi od toho aky si!!

Zmijushka

a ty zase nechapes ze ked s nim ostane tak to bude robit nasilu. co ty vies ake su to "banalnosti" ? ja vtom zmysel teda nevidim, zit s niekym s kym som si uz prestala rozumiet. mozno to neni take hrozne, mozno sa to este da dat nejak dokopy, ale preboha ked ho uz nemiluje? a myslim si ze nie kazdy clovek to berie tak tragicky ako ty. na jednej strane je velmi pekne od teba, ze ze ti tak chybal a ze si tak velmi tuzila ho mat vo svojom zivote. to sa mi paci. ale never tomu, ze kazdeho to takto trapi... viem, ze nic nenahradi rodinu. ale ludia trosku pozabudaju co je dolezite, venuju sa skole, praci, niecomu co ich terbars velmi naplna a maju super zivot aj tak...

polosirota

no vidim, ze moje slova tu pochopila jedine "jjjjjjj". Nikdy som nevravela ze je lepsie byt s otcom, s ktorym je doma iba trapenie! ...vravela som o ludoch, ako zmenili priority, ako sme coraz viac bezcharakterni, a prave to vedie mnozstvo ludi k rozchodu. Keby boli ludia vludnejsi, vsetky starosti a trapenia by sa dali vyriesit. a zakladatelka temy podla vsetkeho chce rozchod len pre uplne banalnosti a vy ju v tom podporujete (nevravim, keby ju manzel tyral, psyhicky, alebo fyz. - to je ine, vtedy uz treba radikalne zakrocit) ale v takom pripade, ze ju chlap zunuje, no dakujem... vidno ze ludia sa radikalne menia. neviem ci je to tou dobou "inovativonou", kedze sa rychlo meni technika, svet, tak aj zmena partnera - lol :( necem sa uz k tomu viac vyjadrit, ti co ma pochopili vedia co chcem tym setkym povedat..

jajka001_

je lepsie vediet, že mas svinu otca a nezit s nim ako nevediet, ci tvoj otec by nahodou nebol dobrym otcom, keby s vami zil. aj ked vas opustil a asi by dobrym otcom nebol. ta smutna nadej tam ostava...

Zmijushka

jajka.. nie, ja by som sa nedovolila nikomu smiat. smejem sa na tej psychiatrii, ze ja som tam bola, ak si to nepochopila. majte sa zatial

Zmijushka

a nelutuj sa, myslim si ze horsie je mat otca a tuzit po lepsom otcovi nez nemat ziadneho vobec. a stavaju sa aj horsie veci. neni to fajn mat iba mamu, alebo iba otca, to ja vobec nevravim... ale je to bezna vec v dnesnej dobe a nie si jediny. ved sa pozri na svoje okolie, to su vsetko rozbite manzelstva, takze nerob z toho vedu. necitala som cely tvoj prispevok, lebo musim ist off, a dosla som sem narychlo. ak tvoj otec umrel, vtom pripade ti prajem takuto oneskorenu uprimnu sustrast a nechcela som do teba rypat. ok? papa

Zmijushka

polosirota.... hahaha. tak predstav si ze ja som otca mala a na psychiatrii som bola. ty si tam bola skoro. a ja som tam bola naozaj. dobre, ze?