Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?

Príspevok v téme: Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?
Hugina

Dobrý deň. Už asi piaty rok trpím ekzémom na rukách, medzi prstami a na hánkach prstov. Začalo sa to na jednej strane prsta ľavej ruky, postupne sa to rozširovalo, teraz som v štádiu, kedy to mám na obidvoch rukách. Vystriedala som už štyroch dermatológov, plánovala som odísť aj od poslednej dermatovenerologičky, no zavrhla som to, lebo som pri nej najdlhšie a najlepšie ma pozná a o.i. si myslím, že je to u každého kožného "o tom istom". Počas terapie som vystriedala množstvo kortikoidných krémov, v lekárni na recept robených krémov, mastí (spomeniem aspoň tie, ktoré som si zapamätala: U-Betacorton, Belo...(derm, gelt???), Advantan, Lipobase, názvy tých v lekárni pripravených nepoznám...). Boli mi robené testy na kvasinky, alergologické testy (som alergik na kovanol, látka, ktorá sa nachádza takmer v 99% drogérie, kozmetických prípravkoch, parfémoch), snažím sa týmto vyvarovať všetkému, čo by mi mohlo ekzém zhoršiť...t.j. všade používam ochranné rukavice, ešte aj vtedy, keď idem nabrať do odmerky prášok na pranie, aby prsty neprišli do kontaktu s práškom. O umývaní riadu ani nehovorím. Je to bludný kruh. Rozškriabem si to (aj keď všetkou silou vôle odolívam pár dní, no ten, ktá týmto ochorením trpí vie, že je to nepremožiteľný pocit nutkania na škriabanie a väčšinou sa to stane najmä vtedy, keď si to neuvedomím, poškriabem si to a už to neviem zastaviť). potom to mokvá, vytvoria sa chrasty a lieči sa to a stále dookola. je to strašne nepríjemné...a bolestivé. Ak máte podobné skúsenosti, podeľte sa, lebo ja už naozaj neviem, čo robiť s tými mojimi rukami. Zajtra idem urgentne opäť ku kožnej, pretože som si to bohužiaľ v noci (v spánku) tak rozškriabala, že dnes neurobím nič.Mokvá to a bojím sa, aby som túto pliagu nepreniesla tým mokom na syna, keď ho prebaľujem, alebo sa s ním hrám...Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem.

janidlo

Ja som mala tiež problem na ruke, ekzem, škrabalo to až strach. No chvíľu som s tým chodila ku kožnej, ja som to mala z umývanie riadu tými "super" prostriedkami na riad. Potom som vyskúšala jeden prostriedok, ktorý mi odporučila známa, a odvtedy a už nikdy viac nechcem iný ani používať. Môžem umývať bez rukavíc a ruky mám hebké a nemam odtedy žiaden problém. Fakt som tomu neverila, ale tento funguje dokonale. A je lacnejší ako z obchodu. Jana

Desiree

Ja mám ekzém 9 rokov, vyskúšala som množstvo krémov a mastí , pomáha mi však len rada Oilatum
emolient, mydlo alebo kupelový olej - na umývanie rúk, a na premastenie krém MARYNA dostať bežne v drogérii. Inak používam stále rukavice.

alexa70

dlho som mala tazkosti a stale som mala ekzem az pokial som nenasla koloidne pripravky, ktore mi poradila uzivat aj moja kozna lekarka.

Velmi mi pomohlo uzivanie koloidneho striebra zinku aj medi nakolko je velmi dobre na kozne obtiaze celkovo.

Pouzivala som koloidne striebro aj ako rozprasovac.

Vyhladaj si v google. sk nasledovne

Rozprašovač s koloidným striebrom

alebo si pozri priamo Koloidne.sk

a dozvies sa vela uzitocne informacie.

Mne osobne uz hned po prvej aplikacii velmi pomohlo taku ulavu som pocitila aj ked kym sa uplne vyliecilo nieco trvalo ale aj tak som velmi spokojna lebo je to cisto prirodny produkt.

anul

Ahoj ja mam ten isty problem. Mne to zislo a ukludnilo sa to aj ked len na cas, ked som bola pri mori v Chorvatsku..Jadranske more ma velmi dobre ucinky na ekzemi...Skus... Aj ked mi to zmizlo ale len asi do dalsieho leta a tak som musela ist zas k moru a tak kolobeh dookola :(

laevula

ja velmi verim v ocistu organizmu vsetko sa zacina zlou latkovou vymenou mne toto povedala moja kozna lekarka ja som mala trochu iny problem mne sa okolo oci na tej jemnej pokozke tvorili tmave bordove flaky ktore velmi boleli dostala som na to krem ktory mi pomohol ale flaky sa vzdy vracali az som si spravila detoxikacnu kuru kupila som si ju na stranke dr natura.sk odvtedy mam pokoj a mna samu to prekvapilo, ze tato ocista criev pomohla.

selin

ja tiez som trpela hroznym ekzemom na rukach od malicka, mam to dedicne a pred troma rokmi sa mi to podarilo vyliecit jednoducho. kazdy vecer a rano pijem pecenovy caj a natieram si ruky dvakrat do dna kalciovou mastou a po kratkom case uplne zmizol. uz tri roky nemam ani naznak ekzemu a to som tym trpela celych 18 rokov