Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Komisia - invalidný dôchodok

patrik34

dakujem za odpoved,
bol som zvedavy ako to tento rok funguje a ci by sa mi to oplatilo – vratilo
este ma tak zaujma, ak by som si to nahodou doplatil kedy by mi dochodok prepocitali ?? na najblizsej posudkovej alebo skor ?
pardon za dlhsiu spravu, kopiroval som z jedneho clanku (ale ten je z roku 2014 a nasiel som to teraz nahodne, ked uz mam aj po posudkovej

Pre tento rok platí, že maximálny vymeriavací základ na dôchodkové a invalidné poistenie je 943,20 eura na mesiac. Pri 31-­dňovom mesiaci stačí zaplatiť 30,50 eura.

Teoreticky, ak by si aj mladý invalid zobral na zaplatenie ročných odvodov na dôchodkové poistenie pôžičku vo výške 11 400 eur, za päť rokov splácania by síce zaplatil banke na úrokoch navyše aspoň 3500 eur, mesačne by mu banka ukrojila zo skoro 1150­eurového invalidného dôchodku približne 250 eur. Stále by mal v čistom 900 eur.

(ono to je rozpisane dlhsie a tych 1150€ je najvyssi dochodok, co v mojom pripade by nebolo kedze mam odrobene ani nie 2 roky s platom 400€ som toho tiez moc neodviedol do poistovne, to ci by sa mi to oplatilo doplatit neviem, musel by som si zajst za nejakou uctovnickou

bulubu

Možeš si priplatit ale kolko by ti z toho vypočitali treba sa spýtať vzhladom na to kolko si ochotní priplatit.Keby o bolo 1 e viac tak to sa ti neoplatí.
Komisia -t je bud Dvajaludia doktor a zapisovatel, alebo len doktor/ka

patrik34

dobry den, vo febuari mi priznali ciastocny invalidny dochodok (50%) (120€) mam 23 rokov a odrobene ani nie 2 roky (ale podmienku poistenia som splnal) a chcel by som sa opytat keby som si priplatil viac rokov poistenia ci by mi to prepocitali a zvysili invalidny dochodok ?

KRTKOVO

čIžE:
DO SOC. POISťOVNI ODVADZAš každy mesiac cez zamestnavatela socpoistenie, a takisto zdravotne poistenie. celý život.
všetci. a z toho balika oni potom určuju ID, a podľa choroby a roky odpracovane a pod kolko si zarabal atd......tam na stranke soc.poist. je to uvedené..
tie baby čo to robia- tento proces,že su to vlastne tvoje peniaze ktoré tam odvadzaš, zrejme nechapu..
teraz je taka situacia- čakaj alebo sa spýtaj ked je to pol roka. podla toho kde bývaš.

MonikaD

silvus28 ja som bola na posudkovej komisii pred mesiacom. V komisii je lekar a zapisovatelka. Lekar si prestudoval zdravotne zaznami a len mi dal doplnujuce informacie. U mna to cele trvalo asi 5 minut nakolko som onkologicky pacient v aktivnej liecbe tak to bolo rychle. Ale urcite je to vsetko individualne podla diagnoz.

Silvia 13

Ahojte mam podanu žiadosť o ID som na PN ale napoberam nemocensku ale davku v nezamestnanosti a na posudkovej komisii som ešte nebola a chcem sa opytať či by som mohla nastupiť do zamestnania ešte pred komisiou či by mi z toho nevznikol problem pred komisiou moje diagnozy:som po operacii dvoch platničiek krčnej chrbtici a odstraňovani ťažkych vyrastkov s pritomnou ťažkou myelopatiou a radikulopatiou, deformaciou bedrovej chrbtici koxartozou lll bedrovych klbou a asepticka nekroza praveho zapästia hybnosť len 1/3 a zošrubovane dominantna ruka

Peugeot

Ako dlho sa čaka na vydanie rozhodnutia o priznaní alebo nepriznaní invalidného dochodku?Od mnou podanej žiadosti už uplynulo pol roka a stale mi ho neposlali..dakujem za odpoved.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Komisia - invalidný dôchodok - Fórum - ZDRAVIE.sk