Baby ako ste prišli o panenstvo?

poetka

"Ale silit to a nutit sa len na sex po svadbe mi nepride vzdy namieste, hlavne ked som si teraz ista, ze s tym clovekom si viem predstavit buducnost, vychovavat s nim deti a prezit aj cely zivot. Naco to mam silit, len aby to bolo po svadbe ked spolu chodime 4,5 rokov??

Laurora, keď sa ľúbite a ste si istí, že chcete byť spolu a mať spolu rodinu, tak prečo čakáte 4 - 5 rokov do svadby? Veď sa zoberte hneď po roku - dvoch.

To nie je o tom, že mať sex po svadbe len aby to bolo po svadbe. Zlý pohľad. Správny pohľad: svadba ako moment, od ktorého začíname spolu sexuálne žiť. A sexuálne žiť by som mal začať vtedy, ak som si istý a som rozhodnutý, že ten dotyčný je ten pravý. Problém dnešných mladých je, že začínajú sexuálne žiť, aj keď ešte nevedia, či s daným človekom chcú zostarnúť a založiť si rodinu. A tak skúšajú a striedajú.

Inak, stále si myslím, že sex nie je kameňom úrazu, na ktorom zlyhávajú manželstvá. Len si zoberte, koľko dnešných mladých vstupuje do manželstva bez predchádzajúceho spolužitia. Niečo tu nesedí, však?

laurora

Poetka... prepac, ale pride mi to smiesne, ze udaje statistickeho uradu pokladas za doveryhodny zdroj?? :O To si myslis, ze kazdy druhy par sa ti otvorene prizna a prizna sa aj sam pred sebou v otazke sexuality? Hlavne chlapi takteto veci nepriznavaju, lebo to beru ako vlastne zlyhanie, ze nedokazu uspokojit partnerku. Robit statistiky na tak intimne veci este nikdy nebolo doveryhodne a objektivne. Samozrejme, ze nikto nepovie mali sme problem v posteli, lebo lepsie znie, nerozumeli sme si povahovo, boli sme uplne rozdielni.A preto sa napriklad aj rozviedli moji rodicia, ale ako dovod uviedli velke povahove rozdiely.
Ale samozrejme, ze netvrdim, ze manzelstvo je len o sexe ale jeho neharmonia moze v istom okamihu tak vsetko ovplyvnit, ze si to clovek ani nevie predstavit. Ale samozrejme ano, je milion ludi, ktori mali sex pred svadbou a manzelstvo sa im rozpadlo z ineho dovodu. Ale aj tak si myslim, ze je to risk. Hoci ja sama som mala priatelov s ktorymi som chodila dost dlho a nevyspali sme sa spolu, lebo...mi to neprislo vhodne. Ale silit to a nutit sa len na sex po svadbe mi nepride vzdy namieste, hlavne ked som si teraz ista, ze s tym clovekom si viem predstavit buducnost, vychovavat s nim deti a prezit aj cely zivot. Naco to mam silit, len aby to bolo po svadbe ked spolu chodime 4,5 rokov?? Dosiahnem len to, ze bude medzi nami len napatie, lebo nedostatok sexu u chlapov sa prejavuje uplne inak u zien.

poetka

Nemyslím, že mať sex až po svadbe je veľký risk. Ak by s ním aj boli na začiatku nejaké problémy, láska to určite prekoná. A čo môže byť krajšie, ako prekonávať "sexuálne" problémy s niekým, kto s nikým iným predomnou nespal a práve mne sľúbil, že so mnou zostane z lásky až do smrti?

Koľko je prípadov, že sa im pre sex rozbilo manželstvo? Dajte sem štatistiku. Naopak, väčšina prípadov práve je, že aj sa vyskúšali pred svadbou po sexuálnej stránke, a aj tak im manželstvo stroskotalo. A dôvod? Nezhoda názorov a postojov, lebo sa zamerali na sex a toto podcenili. Manželstvo nie je len o sexe, sex všetko nezachráni. Údaje údaje štatistického úradu o príčinách rozvodov za predchádzajúce roky hovoria jasne.

lucia7890

Opitá s chlapom ktorého som poznala 2 týždne v 19, žiadny romantický príbeh, myslela som si že ma len pretiahne a odkopne,dokonca som ho vraj ja znásilnila :D, nič viac som ani nechcela, ale nakoniec sme spolu :))

laurora

Lotosovy kvet, som rada, ze tebe to takto vyslo a kedze si prvy sex mala v manzelstve super, ze ti manzel sadol aj po tejto stranke. Ale co ak sa dvaja ludia vezmu a zistia ze po sexualnej stranke to nefunguje, co moze narusit cely vztah a celkovo cele manzelstvo? Vies kolko je takych pripadov? A take tie frazy, ze z lasky k tomu druhemu by to mali ludia-manzelia tolerovat, ved sex nie je vsetko...Jasne, ze nie je, ale skor mi to pride ako frazy zo zufalstva.Je to proste VELMI dolezita sucast zivota, preto si nechavat sex az po svadbe je velmi velky risk...
a k teme, ja som mala 17 rokov a bolo to u priatela doma, bola som velmi zalubena a hoci teraz spolu nie sme, tak to nelutujem, lebo vzdy si ho ako cloveka vazim...

LotosovyKvet

Samozrejme, mozu byt depky z jedineho sustnutia.. mozne je uplne vsetko .. kazda zena to preziva brutalne inak a nenajdu sa dve ktore by to prezivali stopercentne identicky.. ja som prisla o panenstvo v manzelstve s muzom ktoreho milujem a zaroven ja som tiez jeho prva milenka aj manzelka aj vsetko. Mame 22 a bolelo ma to straaaaasne moc krvacala som cely vecer silnejsie ako pri kramoch a spinila som este tri dni. Som rada ze to horsie mame uz zasebou a tesime sa z toho co je teraz :)

kukulienka45

no to ste na tom dost dobreee ja som o to prišla v 18 s uplnym debilom len preto že všetky to už mali za sebou a ja som to chcela tiež vyskúšať... a ani sme spolu nechodili lutujem to a dokonca života aj budem baby neponahlajte sa nemate sa kam.... chlapi su svine a ide len im o sex nič viac ak ta naozaj lubi počka ak nie pošlite ho do ..... nebudem nadávať:D

zdenulka

ja v 16/17 ..ked sa nam to "podarilo"po pol roku ..sme spolu dva roky a bolo to super boli sme obaja bez skuseností..a nelutujeme