poplatok za cirkevny sobas?

Príspevok v téme: poplatok za cirkevny sobas?
[zruseny17]

Kamaratka sa tento rok vydava a sobas chce mat v kostole,takze sa bola prihlasit na farskom urade a tam jej na rovinu povedali ze za cirkevny sobas sa uctuje poplatok 30 eur...Nejde mi to do hlavy,je to normalne aby si farari spoplatnovali taketo "sluzby" ktore maju v podstate v naplni prace?Stretol sa niekto s niecim podobnym?

jasana

u nás kňaz neberie peniaze za žiadne vysluhovanie sviatosti..... vysluhovanie sviatostí má byť predsa zadarmo..... treba sa toho kňaza spýtať, či vás bez peňazí nezosobáši, či máte mať teda len civilný sobáš..... uvidíte ako zareaguje..... ja by som mu nič neplatila i tak vás musí zosobášiť.... je to jeho povinnosť, nebude si brať na svedomie, že budete žiť len civilne.....

klara5

má by to byť zadarmo je to v náplni ich práce , tiež pohreby , krsty a atĎ. MôJ NáZOR

vodu kážu, víno pijú

[zruseny17]

swistica-obaja su z trnavy a sobas chcu mat v trnave,takze tym to nebude...a este 4 roky dozadu sa neplatilo,tak sa divim tej zmene
a civilne sobase spoplatnene nie su,ak su v ramci sobasnych hodin,resp.dni,poplatky sa uctuju len ak su mimo hodin,alebo je jeden z paru cudzinec...

swistica

pokial sa beru v takej farnosti, do ktorej patri zenich, alebo nevesta je to bezplatne, pokial si ale vybrali uplne inu farnost, ako je ta, do ktorej patria, vtedy sa to spoplatnuje!

???

akože sa plati knazovi za obrad, to je velka novina,,u nas to nie je ani nebolo..jasne dali sme mu kolače ale to je všetko...

[zruseny17]

modraliska-ok,suhlasim,nech sa teda plati,ale nechapem preco sa niekde plati,niekde nie,preco teda nie je nejaky oficialny cennik ktory bude rovnaky pre vsetky farnosti na slovensku?

jancecka

keby u nás miništranti dostávali za to že miništrujú peniaze, určite ich máme aspoň zo desať a nie jedného :D a organistka je dobrovolná :D ale počula som už aj o tom, že inde sa za to platí