trochu filozofie, na krajsi den

Príspevok v téme: trochu filozofie, na krajsi den
H.Hesse

uvedomuje te si ake je ludske telo krasne prepracovane? dnes som tak rozmyslala, ako ma clovek dokonale ruky na uchopenie hocicoho, hladkanie, maznanie,tvrdu pracu, jemnu motoriku. Aj ako clovek na starobu sedivie, ze telo sa sustreduje na ine veci a urobi striebro vo vlasoch:) Alebo dokonca aj panenska blana, naco vlastne je pre zenske telo? Lebo je absolutne nezmyslena funkcne, ale asi to zvyrazni urcity medzik v zivote. Ludske oko, city, vasen, plac..no proste zivot je taky krasny a ludia, veci, zvierata su take prepracovane. Ktovie ci je to len nahodne spraveny zhluk buniek, alebo to ma aj nejaky zmysel:) Co myslite vy?
btv: aj vy mate take chvilky ze idete sami mestom, ked je slniecko a mate chut sa na kazdeho usmievat:)? by ste sa cudovali ako ludia opatuju usmev a ako to spravi den krajsim...skuste!

H.Hesse

mate, je mi luto co sa ti stalo. Je to smutne, dufam ze sa ti vsetky dalsie zivotne rany zdaleka vyhnu. Vela stastia v zivote.

A co znamenia zverkruhu? Ovplyvnuju nasu povahu? Mne sa zda ze hej, ale tak ked si precitate ze ste taky a taky, tak to povasinou na vas sedi, lebo sa v tom aj chcete vidiet a aj preto, ze je to dost vseobecne.

jajka001_

nestihla som ... ale ako holokaust, a otazky ze preco sa stalo to, preco tamto, preco sa deje zlo vo svete - to si často sposobuju ludia sami, alebo su potom aj prirodzene veci ako prirodne katastrofy, zemetrasenia, choroby, nestastia, havarie - a mne sa zda nezmyselne sa pytat, ako to boh dopusti, ked pre mna boh nie je to, čo ludia očakavaju od boha ze by mal byť

jajka001_

som si práve o tom prečítala
písali tam že
Napriek všetkým týmto problémom sa môžu dievčatá a ženy s Rettovým syndrómom postupne úspešne učiť a tešiť sa zo života v kruhu rodiny a priateľov až do obdobia stredného veku i po ňom. Prežívajú celú škálu emócií a pri spoločenských, vzdelávacích a oddychových aktivitách doma aj v spoločnosti sa prejavuje ich podmanivá osobnosť a že
Dievčatá s Rettovým syndrómom sú charakteristické svojím pôvabom a s pribúdajúcim vekom taktiež prenikavými očami.
nechcem to tu rozoberat lebo urcite je to pre teba bolestivé ale myslím ze práve pre to ze si aký si, ako vidím aj z inych prispevkov, dobrý , rozumný, velmi inteligentny, citlivy, si bol vystaveny takemu problemu ... aby ta to posilnilo este viac ... ale nechcem sa ta dotknut, určite si tom veľmi ťažké

jajka001_

vela maminiek s takym dieťaťom povedalo ze to dieta je pre nich dar a hrozne vela im dáva, aj ked je to pre nich velmi náročné. ak dokazu spracovať taku situaciu pozitivne, vrati sa im to.