odborná pomoc

Príspevok v téme: odborná pomoc
matysa

dobry den.. chcela by som sa spytat, co mohlo sposobit tieto zdravotne problemy:
zvracanie, hnacka, tazkosti s dychanim (rychle a plytke) a nasledne trpnutie a vykrucanie najma hornych, ale aj dolnych koncatin a trpnutie tvare. stalo sa to mojej tete. je to celiaticka a takisto ma problemy s plucami - ma sarkoidozu.
ak mi niekto viete pomoct, tak prosim dajte vediet.
dakujem pekne.

moob

V nemocnici je podla mna preto,lebo je dehydratovana,hnackou stratila velmi vela vody a tym ze aj vracala,inak ako infuziami,by do seba tekutiny nedostala..a zial dehydratacia uz je problem a treba ju liecit..Hyperventilacia je o psychike,ak by bol problem len v tom,dali by jej magnezium,prip.nieco na ukludnenie(Diazepam)a poslali by ju domov.o par dni ju mate doma:)

matysa

moob:
dakujem za radu.. cize ak je teraz v nemocnici na infuziach, tak je to kvoli tazkostiam spojenymi s tou hnackou a zvracanim..? alebo by to mohlo mat nieco spolocne aj s tou hyperventilaciou..? moze sa pri nej nejako poskodit organizmus..?

moob

Zvracanie a hnacka mozu byt priznakmi crevnej virozy,ktora je momentalne velmi rozsirena.Kazdy inak vnima ochorenie,musela sa prelaknut,pretoze nasledne problemy s trpnutim a vykrucanim ruk su urcite v dosledku hyperventilacie,ked sa nahromadi v krvi vela oxidu uhliciteho(tento stav vznika ked clovek rychlo a plytko dycha zvycajne pod vplyvom stresu).ak by sa jej taky stav opakoval,treba jej na usta a nos prilozit sacok,aby sa zabranilo tvorbe spominaneho oxidu v tele..