Zdravotná diéta - bezmliečne pomazánky

Príspevok v téme: Zdravotná diéta - bezmliečne pomazánky
frederic

Ahojte,
z dôvodu potravinových alergií musím dodržiavať prísnu diétu. Viete mi poradiť nejaké pomazánky avšak bez mliečnych výrobkov (žiadne maslo, jogurty, syry, smotany, majonézy a pod.), z mäsa môže byť len kuracie, z ovocia môže byť všetko, ale bez citrusov. Viete mi daj nejaký recept na takéto pomazánky? Kto pozná, tak mi prosím napíšte zloženie a postup. Moc krát ďakujem.

joni_

frederic no ti nezavidim, jest stale to iste, ja sice napr. ryzu milujem :) ale jest ju furt, no neviem... a co tak detske presnidavky? ja teraz vela jem prave presnidavky, take jablkove s mrkvou, je v nich len trochu cukru a inak nic, bez dalsich prisad a dost mi chutia, konkretne v Bille Cleverky. Alebo nejake nutridrinky ti nedavaju? Ci tam je tiez blbe zlozenie?
Vypada to, ze tvoja imunita sa zblaznila, co na to lekari, ako to vidia do buducnosti? Ak chces o tom pisat

RNG

pri alergiach na mliecne produkty pomaha brat enzymi specialne na to navrhnute
///////////////

Jeden z dobrych receptov mojej zeny na natierku(pesto), ktora je silne odmorujuca telo, hlavne od zamorenia tazkymi kovami:
dve dobre hrste cilantra, vnate(koriander),3 -4 lyzice kokosoveho a olivoveho oleja, hrst piniovych jadierok(alebo orechov a tekvicovycjh semienok, samozrejme ocistenych!)trochu soli, cierneho korenia a 2 struciky cesnaku.
Rozmixovat na jemnu pastu, chladit(2 tyzdne max) alebo mrazit(neobmedzene)

fialka666

frederic,
sosovicu mozes? Z uvarenej cervenej sosovice robim pomazanku tak, ze ju rozmixujem a pridam najemno nastruhanu mtkvu...a ten humus sku urobit bez olivoveho oleja...ide to...

frederic

joni_,
máš pravdu, je to náročné. Ja nemôžem ani chleba, ani salámu a pašteky už vôbec nie. Stále môžem len: ovocie (bez citrusov), zelenina, ryža, zemiaky, bezvaječné cestoviny (bez kurkumy) a to je všetko. Nič viac! Už som si zvykla, je to už od konca septembra, váhovo som však išla dole 14kg a teraz mám váhu 44kg, čo nie je nič moc. Jem každú hodinu, lebo jedlo nemám príliš výdatné a rýchlo mi vytroví. Najhoršie je, že jem stále to isté dookola tak hľadám niečo, čím by som rozšírila jedálniček. Preto hľadám pomazánky a tak. Držím palce. Pa pa

joni_

je to narocny zivot, stale po niecom patrat a hladat, ale ked clovek musi.... a nakoniec sa ta namaha vyplati, uvidis :) drzim palce
ja zase riesim ine problemy zdravotne, ale tiez liecba len pokus/omyl, sama studujem, hladam, citam, skusam na sebe

joni_

ahoj frederic, no snad bude raz zase lepsie
teda ja osobne pomazanky ani nerobim, lebo ked tam tolko veci nemozem dat, proste bez mliecnych vyrobkov je to tazko, ja jedavam na chleba len salamu, aj to len niektore druhy alebo pasteku, tiez citam zlozenie a kupujem len niektore, alebo zeleninu, ale u mna je to, ze si ten chleba aspom natriem cisto rastlinnym maslom

frederic

Odpíšem všetkým naraz,

rew, je to moja chyba, neuviedla som, že nemôžem ani sóju.

joni_,ďakujem za opýtanie, nie je mi lepšie, skôr naopak, som stále v nemocnici na hospitalizácii:(. čo sa týka tvojej rady, nemôžem ani rastlinné maslo Perla, ani sardinky ani horčicu. Korenie môžem.

@@@, nemôžem ani olivový olej (môžem jeden druh slnečnicového oleja - Altanure) a nemôžem ani citrón ani kyselinu citrónovú.

Ďakujem však za snahu, idem hľadať ďalej.

@@@

Hummus- uvarený cicer, cesnak, sezamovu pastu( tahini), olivový olej, soľ, rozmixujes až ty vznikne hmota podobná krupici ešte sa tam dáva citronova stáva ale to nemôžeš tak skús nahradiť kys. citronovou