Holenie podpazusia

Príspevok v téme: Holenie podpazusia
teta.ziletka

ahojte , s holením osm zacala asi v 13 rokoch ..teras mam 15 a mam mensi problem ..vecer si v sprche podpazusie hoolim klasicky ziletka+pena ale rano pazusie nemam celkom hladke ..uz tam mam cierne bodky novych chlpkov ..mam 2 otazky.Akym smerom sa mám holit a ako casto mam vymienat ziletku ? pls poradte :)

perlorodka

Denzl verím, ale mám napr. kolegu, ktorý ma s týmto veľkú dilemu. Holí sa pravidelne, dodržiava hygienu, používa aj antiperspirant, ale niekedy smrdí neznesiteľne. Už sme sa aj o tom bavili i keď nám to bolo obom nepríjemné. Lekárka mu potvrdila, že trpí nejakou poruchou žliaz či čoho a jeho telesný pach je silnejší ako u bežných ľudí. Tak ma v tomto prípade napadne len jedna vec, že ten čo nepozná jeho problém si myslí, že je "prasa neumyté a zarastené". Čiže aj holenie a správna hygiena nemusia vždy znamenať to, že človek je civilizovaný a ohľaduplný k svojmu okoliu a robí všetko pre to, aby nesmrdel a neznepríjemňoval tak život ostatným.

perlorodka

jaka001, ja som to ešte neskúšala, lebo sa holím pravidelne, ale manžel si zase pravidelne aplikuje po dôkladnej hygiene antiperspirant a čuduj sa svete nesmrdí, samozrejme, že potenie prebieha, ale antipersp. vykoná svoju potrebnú činnosť úplne normálne aj na tom neoholenom podpazuší...len mi nehovorte, že poznáte taký, ktorý vydrží 24 hod. aj pri silnej námahe a sústavnom potení ako tvrdia reklamy, lebo vás vyhlásim za bláznov....bez urážky

Denzl

Už v dobe kamennej sa jaskynné ženy holili pomocou naostrených kameňov a lastúr, v starom Egypte si zase prikladali na nohy pruhy látky s horúcim voskom. V Arábii používali bandandoz, predchodcu dnešných epilátorov. Omotali si okolo prstov bavlnenú niť, urobili slučku a potom rýchlym pohybom chĺpok zachytili a vytrhli...
www.trener.sk

perlorodka

Čo sa týka toho zápachu pri potení, ja osobne som zistila, že v tom nieje rozdiel. Keď som aj čerstvo oholená, pri väčšej námahe sa rovnako spotím a zapácham presne ako keď sa neoholím. Všimnite si to každý jeden na sebe. Ten zápach nieje preto čo máte pod pazuchami, ale ako často si to tam udržujete v čistote. Estetická stránka je už druhá vec, kde sa prikláňam k tomu, že oholené podpazušie, hlavne u ženy je príťažlivejšie ako keď tam nosí metlu. Naopak u mužov mi ochlpenie vôbec neprekáža, dokonca vyholení mi prídu akýsi sladkí a priveľmi zoženštelí. Keby mi niekto postavil vedľa seba dokonale vyholeného chlapa, ale neumytého a prirodzene zarasteného, ale voňavého a upraveného, tak je hádam každému jasné koho si vyberiem. Hygiena nieje v holení, priznajte si to už konečne.

jajka001_

a či si kedysi ľudia smrdeli? neviem, koho by som sa asi tak spýtala hm :) asi nemali na vyber, tak to neriešili
totiz, aj ked sa kazdy den kupes, tak sa spotis a smrdis

jajka001_

beskyd, trochu preháňaš :) ano, ked ľudia niečo nové objavia, tak to začnú vylepšovať, napr ludia kedysi nepotrebovali autá, dnes ich má každý, kedysi boli uuuplne iné, časom sa vylepšili. ked ludia niečo nové objavia, vznikne dopyt, objavia sa obchodníci ponúkajúci rôzne produkty, niektoré sa uchytia, iné nie, volá sa to trh :) a volá sa to aj rozvoj. či k lepšiemu alebo horšiemu, to je druhá vec :)
a k tým vzťahom a tomu sexu, medziľudské vzťahy sú momentálne dosť mizerné, zato sex prekvitá :) takže tam by som nedávala medzi tieto dve veci znamienko rovná sa - ze dobrý vzťah rovná sa viac sexu

anandang

pri čítaní jedného beskydovho príspevku som si spomenula, ako ma párkrát priateľ prekvapil, keď mi povedal, ako super voniam po tom, čo som bežala na autobus alebo som si ráno zabudla nastriekať na seba voňavku :D

beskyd

jajka, a ked vravis ze si zazila tu dobu ked sa ludia takto neholili, tvrdis teda, ze vsetci boli z toho na nervy ze nemaju dost pomocok aby tak mohli robit?:) a to, ze boli z toho nestastni teda vytvaralo dopyt po tych vyrobkoch? takze aj ked sa ludia milovali, mnozili, fungovali spolu casto v omnoho lepsich vztahoch ako teraz, postrehla si ze by si navzajom kvoli neholeniu smrdeli?:)