posilnovanie-na objem bicepsu

Príspevok v téme: posilnovanie-na objem bicepsu
cinka127

Dobry vecer
mam strasne ale strasne tenke ruky...cela som chuda.Chcela by som nejaky plan alebo niekto kto sa vyzna a vie ako moje ruky mozem posilnovanim zvacsit na objeme?t.j -aby i zhrubli .a ake cvicky cvicit kolko krat kedy a podobne.HLAVNE MI IDE O TO NECH MAM HRUBSIE RUKY
Velmi rada by som bola keby sa tu nejaky dobrovolnik ktory sa vtom vyzna napisala a pomohol.

Dakujem pekne

0vecka

2 A-Z jj je to individualne nehadam sa len vravim ze ja by som na to siel postupne...
co sa tyka tej stravy tiez nesuhlasim ona nexce bicaky ako tie zenske na obrazku podla mna nex je tak ako doteraz mozno
trosku viac kedze bude cvicit a uvidi
... ono nejake svaly narastu aj pri zlej strave :) jej asi len ide o to aby nevyzerala ako anorekticka...

mozno by stalo za tu namahu odfotit bicepsy a mozno spravit aj nejaky blog malokedy nejaka holka xce nabrat objem tak by to bolo zaujimave :)

A-Z

cinka123,

ja by som ti neporadila, ako Ovecka, ze zmeny treba robiť postupne, pretože poznám mnohých ľudí (a sama k nim patrím, hehe), ktorí ak robia zmeny len pozvoľna a postupne a tým pádom nevidieť dllllho výsledky, tak práve toto ich odrádza (snaha a žiaden výsledok? eee!).
A konkrétne, ak budeš LEN cvičiť efekt bude slabí, ak budeš LEN klásť dôraz na stravu, tiež bude výsledný efekt slabí. Jedno s druhým - strava aj aktivita (zvlášť posilňovanie!) spolu úzko súvisia. Robiť jedno bez druhého nemá žiaden efekt. Žiadne postupne, ale ZMENA jedna :)
Ďalej; musíš sa roznhodnúť, čo vlastne chceš. Lebo na jednej strane chceš "pribrať" na rukách, no zároveň zostať vyrysovaná (bruško). A uznaj, že priberať a chudnúť naraz naozaj nejde. Tak pekne poporiadku:
1. Svaly musia z niečoho rásť, t.j. musíš mať dostatočnú stravu (ako som spomínala, kvalitné bielkoviny (hydinové mäso, jogurty, tvarohy, ryby, cottage syr a pod.) a zložené sacharidy (ovsené vločky, celozrnná ryža, cestoviny).
2. Ak už nadobudneš nejakú svalovú hmotu, vtedy môžeš rysovať. Jednak zmeniť tréning - skôr rysovacie cviky, pridať aeróbku + veľký dôraz na stravu, čo znamená max. zachovanie svalov pri odbúraní tuku.
Jasan, je to ťažké (zvlášť u žien), práve preto nie je tak často vidieť krásne vyšportované postavy ;). Ale ak už to raz niekoho začne baviť... Výsledok, aj tá spokojnosť so samým sebou určite stoja za to! :)

0vecka

2 cinka aby ti to naobalil tuk je naj cvicit aerobne...

a nevim co tu radil/a A-Z s tou stravou tak na zaciatku by som sa na to vykaslal by to bolo zbytocne vela zmien naraz...z psychologickeho hladiska to nebyva moc dobre lebo cloveka to prestane bavit mozno o 6 mesiacov

hmm a ze xces pribrat 2kg to je take ze ruku neodvazis radsej to meraj na obvod :) to sa aj lepsie odhadne ze kolko toho vlastne xces.... si predstav 2kg mesa ze kolko to je :)

t333

co mam robit ,aby som pribrala,a aby mi svaly na bruchu neobalil tuk?
>> toto je vylucne o strave. v podstate tak ako to uz bolo napisane nizsie + pre podrobnejsie info opat "google".

cinka127

dakujem VSETKYM:-)
no jachcem pribrat iba na rukach ....aspon 2kila na vahe...este som sa chcela opytat,ze teraz som si vahu udrziavala ...cvicim brusaky skracovacky vsetko na brucho...mam aj trosku tehlicky..nevidno ich velmi ale 4su uz vonku:)tak chcela by som pribrat,no vie ze to pojde lahko tzv jojo efekt..ale chcem aby mi tie tehlicky bolo vidno stale..co mam robit ,aby som pribrala,a aby mi svaly na bruchu neobalil tuk?...moc sa toho bojim..poctivo som makala a makam na tom...poradte prosim vas...

na nete som sice citala clanky ae to je starsne dlhe preto som ccela nejakeho skusenejsieho cloveka s ktorym tu mozem hocikedy popsat o tom :)ale nevadi musim si vystat s tymi clankami:)

A-Z

cinka127,
tiež ti poradím, aby si si vygooglila nejaké športové stránky, kde máš krásne vyobrazené aj s popisom a vysvetlením konkrétne cviky (ťažko by sa to tu dalo opisovať, ak si to nevieš predstaviť) na biceps, triceps, aj ramená. Dajú sa v pohode cvičiť aj doma, na začiatok ti určite postačia jednoručky. Vyberaj si tzv. objemové cviky, izolované. Cvičí sa s väčšími váhami a menej opakovaní, medzi sériami pauza. To všetko ale postupne, jasan, že nemôžeš začať hneď s 3-kilovými činkami. K tomu je dôležitá strava (bohatá na bilekoviny, ale aj pomalé sacharidy). Po cvičení si daj do 30min. nejaké ovocko, napr. banán (na doplnenie svalového glykogénu). Po cca hodine normálne/hlavné jedlo. Aby nedošlo k nejakému zraneniu, aby sa ti svaly neskracovali, tak strečing pred a po (tiež nájdeš na internete). A dostatok odpočinku na regeneráciu, svaly rastú aj cez noc/spánok a na druhý deň, takže nemusíš cvičiť každý deň, ale za to o to poctivejšie!!! :)

0vecka

2 cinka chod na to dost opatrne ak xces len tie ruky urcite posiluj aj tricepsy ono to ide len do urcitej miery posilnit biceps bez toho aby si neposilnila triceps .... inaq ako zene ti to pojde dost pomaly ale urcite si meraj obvod tak kazdy tyzden a zapisuj do tabulky :)

nevim ake treningy ti tam typek napisal ale na zaciatok si urcite vystacis s jednym cvikom a styrmi seriami na biceps a to iste na triceps... viac nema zmysel... aspon nie prvy mesiac...

vela zdaru :)

t333

a google poznas?
staci si tam do okna hodit napr. treningovy plan, posilovanie, zeny, atd.
a najde ti tony materialov.
alebo si na tomto fore freezone.biomag.sk najdi temy ktore sa toho tykaju a mozes zacat.
na druhej strane nezabudni na to, ze genetiku neoklames. nieco s tym urobit mozes ale otocit o 180 stupnov to nepojde..
vela stastia a pevnej vole!