Ako mám presvedčiť rodičov aby sme mali psíka?

555666

Ahoj mám 15 rokov a od mala som chcela mať psa najlepšie akita inu ale rodičia mi nikdy nedovolili čo mám robiť??? :(

titi

Ked chcete psa spravte to co ja. chodte do utulku najdite si maleho mladeho psa. a zoberte si ho ma 2 tyzfne domov. vasim rodicom bude luto ho vratit tak si ho nechate.

matosilva

Ahoj, mám 11 rokov a už odmalička som chcel psíka. Najlepšie zlateho retrivera.Lenže moja mama mi nechce dovoliť žiadneho psa. Myslim si že som už som vyskúšal všetko. Prosím poradte mi niekto budem vam velmi vdacni. :-)

biela mačka3

Keď pes býva na dedine, potrebuje jedlo, vodu, búdu a HLAVNE!!!!!! človeka, ktorý sa mu bude venovať, ktorý ho nenechá priviazaného celý deň, ale ho aj nechá vybehať - lebo pes, ktorý si vybije energiu, je kľudnejší.

Deria

noemi, ohromne! pes potrebuje iba budu, viac nic? este povedz, ze aj retaz! ty si psa radsej ani nekupuj a s takymi nazormi radsej nerad nikomu! ak chce mat niekto zdraveho psa, musi mu kupovat aj kvalitne krmivo, inac sa mu to vypomsti neskor, ked bude behat po veterinaroch. kde je este ockovanie, pripadne operacie. kde su vybehy, prechadzky? ako keby nebolo na dennom poriadku, ze deti chcu zvierata, rodicia im vyhoveju, tie sa o zvierata staraju len urcitu dobu a zviera konci v utulku, pripadne zavrete v byte, pretoze nikto nema nan cas. zviera je ziva bytost a nie zabavka na nejaku dobu. tak si to laskavo uvedomte!

Noemi44

ja keby nebývam na byte tak by som tiež chcela psa. A rozhodne si malého psa na byt kupovať nebudem. Ani sa mi taký psi nepáčia. Jednoducho aj tak ak bývaš na dome tak hlavne čo pes potrebuje je len búda a strava. A to podla mna nebude až taký problém. Jednoducho si musíš tvrdo na tom stáť. A na psa istotne budeš mať čas aby si sa s nim bavila a trénovala ho. A to aj cez školu.

Eveaniel

Ahoj Kiara,
tvoj problém je veľmi obvyklý.
Viem, že ti to možno ide už na nervy, no naozaj treba riadne zvážiť, či by bol aj ten psík šťastný, nie len ty.
Lebo láska potrebuje aj starostlivosť.
Skús si všetko rozpísať na papier:
-Či budete mať čas sa o ne ho starať,venčiť, či nie ste rodina, ktorá má problém s financiami(hračky, jedlo, veterinár atd....), či bývate v byte, lebo ak áno, je treba chodievať psa každý deň venčiť, (je to aj podľa plemena, niektoré by možno ani nevydržalo bývať v byte, či budete mať čas si ho poláskať, učiť poslušnosti, chodiť s ním na cvičisko, znášať jeho výkaly v záhrade, ktoré bude musieť niekto zobrať a vyhodiť...
Riadne to zváž, pes ťa bude sprevádzať 17 rokov a keď to s ním pôjde dole vodou, bude potrebovať pomoc a to budú aj veľké investície k zverolekárovi.
Aj ja mám psa a viem o čom hovorím.
Spýtaj sa rodičov, prečo ti ho nechcú dovoliť a porozmýšľaj nad ich slovami... Keby povolili, musela by si spĺňať niektoré kritériá. Nemáš sa pre čo báť, keby ti ho nechceli dovoliť, keď dospeješ, môžeš mať svoj vlastný život a vtedy ho budeš môcť mať určite. :)