Chudnutie pre deti

ahjaj

tomas, ona sa pohybuje v hornej hranici normy a na jej vek to nie je prirodzené. Dôvodom je buď pomalší metabolizmus, vzhľadom na svoj alebo sa nezdravo stravuje - chipsy, sladké jedlá. Ako som písala, len si si zrejme neprečítal, keď sa pýtaš:
"u mladého dievčaťa táto váha nie je vysoká, ale treba si zachovať túto hmotnosť aj pre prípad, že autorka ešte narastie. Preto je ten šport a zmena jedálnička potrebná."

dobreuz

Tomas12345 Už som Ti povedal x krát že ma tie články nezaujímajú, nech ukážu na sebe výsledky... V novinách aj tak len novinári manipulujú verejnou mienkou tak ako sa im hodí... A už viacej na Teba nebudem reagovať lebo si troll.

Tomas12345

dobreuz :

Ešte dodám, že množstvo % tuku pod 10% je v poriadku len vtedy ak má dotyčný svaly. Vtedy totiž aj v prípade choroby má z čoho chudnúť, može chudnut z nadbytočných svalov.

Tomas12345

dobreuz :

Hlupost, do 25% tuku u mužov človek kludne može mať a nijak to negatívne neoplyvní jeho zdravia - www.cvikynadoma.sk

Navyše je vždycky lepšie mať % tuku blízko maximalnej norme, než minimálnej norme. Dôvod je nasledujuci - ak človek ťažšie ochorie začne rapídne chudnut a zásoby tuku sú v tom prípade velmi žiaduce. Hmotnosť je vtedy jedným z faktorov ktoré ovplyvnuju to či sa pacient z ťažkej choroby vylieči alebo nie.

Zlyhanie srdca sposobi skôr podváha, pretože pri podváhe so srdcom a najmä so srdcovým rytmom.

Si zdravý ako repa ? A tie problémy s draslíkom to je ako nič ? Ten draslík s tým by si mal dačo robiť lebo to dosť zle vpláva na srdce ak nie je v norme. Mal by si začať normálne jesť a urobiť niečo s tou tvojou podváhou, inak sa ty ten draslík a časom i ostatné minerály a zdravotné parametre budu zhoršovať.

ahjaj :

Však ja hovorím že dotyčná má normálnu váhu, respektíve nemá prečo chudnuť....

Prečo myslíš že je u nej zmena jedálnička potrebná, ked má aktuálne ako tako normálnu váhu ?

Hnedovlaska8

TREBA JEJ NAORDINOVAT VIACEJ POHYBU A MENEJ SLADKEHO A HNED VAHA POJDE. NO U DETI TO JE AJ TAK, ZE MOZNO Z TOHO VYRASTIE. PAMATAM SI, ZE SOM TIEZ BOLA TAKE PEVNEJSIE DIETA A TERAZ SOM CHUDA

ahjaj

dobreuz: sportovec sa stáva športovcom športom alebo registráciou?
:-))
Tomášove rady k výžive sa dajú zhrnúť takto. Keď je niekto chudší, bije na poplach, že je to neúnosné. Tam ten názor beztak môže vyplašiť niekoho, kto sa viac venuje svojej hmotnosti, ako treba. Keď má niekto váhu v poriadku, a rád by schudol, čo môže a nemusí, aj tak má normálnu váhu, tak mu poradí, že môže trochu pribrať. :-)))
A na ako schudnúť radí vyradiť pečivo a múčne jedlá, čo neradí zle, len namiesto vyradiť by som použila slovko obmedziť.
Ty tvrdíš, že schudnúť sa dá najmä športom. Zdravé chudnutie spája zmenu jedálnička + pohyb. Nejak štatisticky je šport asi tretina a dve tretiny tvoria zmeny v stravovacích zvyklostiach. Ćlovek môže schudnúť aj iba pohybom a športom - ale schudne menej, ako keď skúša schudnúť len zmenou stravovacích zvyklostí.
Kombinovať oboje je najideálnejšia voľba.
A schudnúť bez športu sa dá, som na to živý príklad. Športovať nemôžem, veď kvôli chorobe musím väčšinou ležať, a napriek tomu som schudla, a to jednoducho preto, že menej jem.

dobreuz

A nie som skutočný športovec, lebo nie som registrovaný ako pro ani nie som v žiadnom klube, behám a športujem „na vlastnú päsť“ :D

dobreuz

Ale to čo on píše až rozum zastáva. Tými radami ich akurát privedie do choroby. Ale ako som napísal, nechávam mu voľnú cestu, už nebudem prispievať do tohto typu tém, len schválne, že koľkí mi prídu poďakovať že „ďakujem, Tvoje rady mi skutočne pomohli k želanému výsledku.“ :)

ahjaj

dobreuz dve veci:
1. prestaň rýpať a ber Tomáša športovejšie! Ukáž, že si športovec, a vyjadri sa k téme, a nie k nemu.
Pripadáš, ako žiarlivý kohút na smetisku, ktorý žiarli že tam chodí aj iný kohút, s iným perím, ako má on. Každý má svoje, tak nechaj, nech rozhodujú sliepky, s koho názorom sa stotožnia. :-)) Bez urážky, please.
Píš vlastné názory, on nech si píše tiež svoje a nereaguj na jeho osobu.
Ži a nechaj žiť. :-))
2. teraz k téme: Keď majú muži a ženy vyšší podiel tuku ako uvádzaš, tiež to nevadí. Človek by sa nemal nadmieru zapodievať výškou a váhou, ak je zdravý a zdravo žije a zdravo sa stravuje. A každý gramotný človek si vie vygoogliť, čo to zdravé stravovanie zhruba je.