Problem s krvou - nemocnica NIE :(

Príspevok v téme: Problem s krvou - nemocnica NIE :(
ssandrii

Takze ako mam zacat... v jeden den som isla normalne ku mojej obvodnej dr. a tam som odpadla zobrala mi krv a zistilo sa ze mi chyba dost cervenych krviniek, preto som taka bleda, toci sa mi hlava, a je mi na odpadnutie. Dr. mi dala tabletky na doplnenie krviniek uz ich uzivam dlho ale stale sa mi to nezlepsilo. Bojim sa aby ma nedali do nemocnice, lebo takyto isty problem mala aj moja sestra v mojom veku (14) presne toto iste a sla do nemocnice na 2 tyzdne.Preto sa obavam ze tam pojdem aj ja,snazim sa jest ovocie a doplnovat to ale stale sa to nezlepsuje a ja stale pocujem len to ze aka som bleda a ze ci mi neni zle... normalne sa bojim uz ist aj ku dr. aby mi nezobrala krv a neposlala ma nahodou do nemocnice. prosim vas poradte mi niake jedlo okrem tabletiek aby sa mi to zlepsilo, lebo naozaj nechcem ist do tej nemocnice :( dakujem za kazdu pomoc :(

brieta

no hlavne nepanikar a neprehanaj.Dr ta neobjednala na kontrolny odber krvi po tom ako si douzivala zelezo? To ti len tak sfleku povedala ze si bleda a spytala sa ta ci nechces ist do nemocnice? Trosku cudne nie? Najskor sa robia kontrolne odbery opakovane niekolkokrat a zistuje sa,ci sa stav upravil a zasoby zeleza su pre organizmus dostatocne.Pokila nie,navrhuju sa dalsie vysetrenia u gynekologa,prip sa robi test na skryte krvacanie zo stolice,sono,rtg atd aby sa vylucili ine moznosti preco zelezo v tele chyba,ci tam nieje ine ochorenie ktore to zapricinuje.Takisto by si mala navstevovat pravidelne hematologicku ambulanciu kde sa presne tymto problemom blizsie zaoberaju a su na to odbornici.Takze sup sup k lekarke a neboj sa trosku si to obehat a uvidis aka budes spokojna ked sa najde pricina tvojej anemie.A to ci pojdes do nemocnice neber ako tragediu,niesi male babatko a oni niesu sadisti ani ludozruti,su to ludia ktori su tam na to aby ti pomohli.Tak vela stastia a ozvi sa ako si dopadla.

- mira

Tvoj úrobl=m sa dá vyriešiť stravou, len mu treba porozumieť. Minerály, ako i železo "kradne" z tela jednoduchý cukor. Preto by si sa mala vyhýbať sladkostiam a na čas i ovociu a bielej môke. Železo neobsahuje mlieko ani mliečne výrobky, tie tiež spôsobujú jeho nedostatok. Železo je dobre vstrebateľné za prítomnosti kyslosti a preto jedávaj dosť kvasenej zeleniny.
Hemoglobín si telo dokáže vyrobiť z chlorofylu, preto jedávaj špenáty z bylín, zelené vňate, zvlášť teraz na jar je to veľmi potrebné. Dodajú ti i vitalitu, ktorá ti chýba.

leeneeskee

sandri, ja mam tiez panicky strach z nemocnice, ale musis to prekonat. v nemocnici ti nechcu zle. inak, ja som mala nizucky tlak a odpadavala som - zacala som trosku sportovat a mierne sa to zlepsilo. ale ty mas asi iny problem - tak sup sup do nemocnice, nech netrpis zbytocne dlho, hm?

ssandrii

dnes som bola u dr. potvrdit si stredne skoly a uz sa ma opytala preco som taka bleda... a kazdy len hovori ze mam ist do tej nemocnice aspon na par dni .. ale tak co mam povedat dr. ze dobry poslite ma do tej nemocnice no ona vie ze sa bojim ist tam a povie ze nechces este uzivat te tabletky? no co mam povedat? uz len pocujem slovo nemocnica zacnem nepravidelne dychat a neviem co mam od strachu robit...

mirka 23

Ja som bola anemicka a o pol roka, ked som išla darovať krv, tak som mala až vela železa, lekarka len vypleštila oči, že čo som robila. Brala som easy iron, toto hned zabera, nechapem, že nemame niečo podobne na Slovensku. A ešte som papala kokos a hovedzie meso. A samozrejme bežne doplnky ktore sa maju brať (zinok, selen, kys. listova, B vitaminy, E, C...)

llek

Ja viem, ze mas strach a ze nechces ist do nemocnice, ale niekedy sa inak neda. Mozno ti chyba zelezo, otazka je ale preco? mozno sa ti z nejakeho dovodu nevstrebava. U dievcat v tvojom veku sa anemia vyskytuje, je to taky narocny vek, mozno si prudsie vyrastla, mozno je problem v stravovani, proste niekde problem je, ked si uz aj odpadla.Strach daj bokom, budes to mat za sebou a ani sa nenazdas a pustia ta domov.

ssandrii

llek
no podla mojej dr. to je to zelezo a uz hovorila ze ak mi to nepomoze teraz tak ma da do nemocnice... takze sa snazim nebit chora... ked ja tam nechcem ist :( ale stale ma presviedcaju ze by som tam mala ist.. doma som asi odpadla 1x lebo pametam si len to ze sa mi tocila hlava a potom som sa uz zobudila na zemi ale rodicia o tom nevedia potom som odpadla u dr. 2x no aj tak mam poriadny strach ...

llek

ssandrii, si trochu vystrasena a mas strach z odberov. Ale uvedom si, ze ak si chudokrvna - teda mas malo cervenych krviniek, tak to ma nejaku pricinu a na tu pricinu treba prist. nehladaj pomoc na internete, nikto ti tu nema co radit, ak sa nepozna pricina tvojej chudokrvnosti (anemie), mozes si tak ublizit. Pricin anemie je vela - nedostatok zeleza (ale preco?), straty krvi (ale odkial?), nedostatok Vit B12 alebo kyseliny listovej (ale preco?), nedostatočna tvorba v kostnej dreni (prečo?) a tak by sa dalo menovat dalej. Skor ako sa anemia riesi, treba vzdy poznat pricinu. Takze hore hlavu, potlac strach z odberov krvi a vysetreni a najprv sa daj poriadne vysetrit.

Help

B12 injekcie.
Účinky na organizmus: Je dôležitý pre metabolizmus, nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému.
Ovocie a zelenina, v ktorých ho nájdeme: kyslá kapusta, sójové bôby, morské riasy
Odporúčaný denný príjem: 3 mg
Čo ste možno nevedeli: Viac vitamínu B12 je treba v tehotenstve a v období dojčenia, pri prísnom vegetariánstve, zlej výžive a pri poruchách vstrebávania.