Pozemok na mesiaci, venuši, marse, či pomenuj si vlastnu hviezdu

0vecka

OrionLC nejako si sa netrafil do mysy...tu ide o pozemky a nie o objekty... napr si kupis 10m2 na mesiaci alebo na jupiteri...

akoze niektori ktori si to uz neprecitaju lebo to bolo pred par rokmi si myslia ze o 500 rokov ked sa tam bude tazit ze dostanu svoj podiel ich prapravnuci...samozrejme ze nedostanu... Preto je to len ako taka kuriozita urcite to nieje investicia ...

OrionLC

Ono je to len zarobkova cinnost nejakej legalne zalozenej agenturi, treba si uvedomit ze ako sa pmenuvaju objekty.
Ked sa pomenuje nejakyasteroid ci hviezda alebo iny objekt tak sa to musi najskor schvalit na celosvetovej rade astronomie a to za predpokladu ze clovek nejako sa pricinil na tom opbjekte cize objavom alebo hystorickou zasluhou ako vdaka .
To znamena ze ked si kupim hviezdu a chcem aby sa voalal po mne tak sa to musi schvalit a nestaci len to ze si zaplatim a niekto napise ze toto je hviezda XXXX, ked to nieje nikde v katalogu napisane ze sa tak vola co moze len celosvetova organizacia (rada ) pre astronomiu a vesmir tak to pravda nije cize je to len |ZAROBKOVA CINNOST

lDenzl

lost:)))
ved to je jasne ako repa,ze je to totalna blbost:)))
Ja ti predam ak chces magnitudu ak by si teda chcel:))
A len za par tisic eur:P

lost

Tiez som si myslel ze je to super kupa, teoreticky by som si mohol kupit cely mesiac a potom tam pustil len koho chcem... ale... cisto teoreticky vesmir patri kazdemu :) tak asi sa neda predavat, resp. preco by na to malo mat pravo prave USA..

Podla mna je to len sikovne legalny "podvod" resptktive, predaj fiktivnej veci, alebo "draheho" papiera pre potesenie..

Asi tam garancia nebude, co je smola :D

Par dovodov preco tomu velmi neverim:

1. americania maju obrovske tlaciarne na peniaze, naco by potrebovali predavat nieco
2. neviem kto to posiela ale zalozit si garazavu firmu stylu Vesmirne Pozemky LLC. nie je problem za par dni , ak nie hodin :)
3. ak by to bolo mozne, americania alebo aj rusko/cina a ine by tam uz davno boli, respektive, ak by sa tam dostali, nemyslim si ze by tam majitelov prepravili len tak, bud by za to pytali miliardy, alebo by vyprsala platnost pozemku, lebo kto by sa takeho niecoho vzdal za taky mali peniaz :)

Keby som bral do uvahy inflaciu, dajme tomu 3% rocne, tak za
100 rokov.. to stoji 20 nasobok
200 rokov.. 379-nasobok
300 rokov.. 7100-nasobok
400 rokov.. 136 tisic nasobok
500 rokov.. 2,6 milion nasobok
dnesnej sumy..

cize.. co bolo 1 eur v 1900, bolo v roku 2000 20 eur, cca. ak by vtedy chleba stal 1 eur, tak v 2000 by to bolo 20 eur..

takze, ak dnes stoji pozemok 30 eur, 1 aker,tak za 500 rokov by mozno mal hodnotu takmer 80 milionov eur :)
ale mozno aj chleba bude stat 2,6 milionov :P

alebo mozno by to bola haluz kupit 1 aker, a ulozit to niekam do trezoru, ale ak by to bolo garantovane len :D

ktovie, mozno by sa to dalo predat ak nijak inak, tak aspon ako starozitnost.. (za 30-50 rokov) ze 'aha ja mam zaujimavy papier'

Deeeee

ja som kupila priatelovi pozemok na mesiaci, neverim tomu moc, ale je to originalne. Ked sa obcas kukneme na mesiac tak si hovorime, kde asi je ten pozemok. Je to mile a priatel sa potesil

biopich

1 aker stoji 30 eur :D za tolko nekupim moc pozemku na slovensku :D hehehe Ale nie ide o to ci by sa dotycny potesil ze nieco vesmirme vlastni ked tak miluje tieto veci :-) chcela som len vediet ci je to naozaj alebo odzub ci o tom nieco neviete a vy mi tu radite kupovat konzervu so vzduchom :D pchee

Denzl tak pekne premyslas :D treba zabezpecit pra pra pra vnucata :-)

A inak dakto z tej stranky si uuz vobec nieco objednaval? ako lety, ci bangi? a podobne?

Mna uz nebavia proste darceky typu vonavky, ponozky atd...

lDenzl

ja ti poradim.....kup to:)
o par storoci mozno tvoje pra pra pra pravnucata sa tam prestahuju z dosledku znecistenia a zivelnych pohrom na tejto zemi.

vghjgh

no to ano, len aby to mohli od tial aj tazit nato bude treba viac ako par rokov si pockat a nwm ci za tu cenu enciklopediu abo skor pozemok tu u nas :)

biopich

Ide o to ze taketo planety ci mesiac by nemal byt nikoho majetok a predsa sa to rozpredava ...aj ked pisu ze z Ameriky z lunarnej ambasady posielaju suradnice a listy vlastnictva pride mi to divne cele :-) ja som aj premyslala ze zakupim cloveku co miluje vesmir nejaky taky darcek ale ked to ma byt len taky zdrap ktory nebude mat ziadnu hodnotu a napisane nejake kraviny tak to radsej za tu cenu kupim dotycnemu encyklopediu. Tak aj preto sa pytam ci to nieje odrb toto vsetko :-) aaa co ty vies mozno sa o niekolko rokov zisti ze su tam nejake cenne nerastne suroviny a z cloveka sa stane bohac :p hahaha