problemy s nechtami

Príspevok v téme: problemy s nechtami
sharon ston

Viem,ze nechty signalizuju rozne ochorenia v tele.na nechtoch na rukach sa mi objavili priečne a trochu aj pozdlzne ryhy.tak na prvý pohlad to nie je velmi vidiet,ale ked si nalakujem nechty,tak tie priečne ryhy sa este viac zviditelnia.mozete mi poradit čo to signalizuje!bojim sa,aby to nebolo niečo vazne/ a čo by som mala urobit aby som tento svoj zdravotný a kozmetický problem odstranila a vyliečila??niečo mojmu telu chýba? dakujem

RNG

Aby som nezabudol casto si zeny porania lozka nechtov pri obrezavani a zatlacani koze nad nechtami(cuticles). To takm isto vedie k ryhovanym nechtom, ale nema za nasledok lamavost.

RNG

Aby som nezabudol casto si zeny porania lozka nechtov pri obrezavani a zatlacani koze nad nechtami(cuticles). To takm isto vedie k ryhovanym nechtom, ale nema za nasledok lamavost.

RNG

Zinok a B-5(pantotenicka kyselina) vitamin, niekedy B-7(biotin)su dovody ryhovanych a flakatych nechtov.

Ale moze to byt aj vysledok plesne(onychomykoza) na co je ucinny oreganovy olej alebo silnu roztok citricidalu, az do 2 % bez problemov drazdenia , treba natriet aj okolitu kozu.

goccia

priecne zvlnene myslis ze sa ti vlnia od miesta, kde vyrastaju, smerom k okraju? pokial ano, tak mas asi ohryzenu alebo kozu okolo miesta, kde necht vyrasta alebo si ju zatlacas(vyjadrujem sa ako madar, ale snad chapes :))

mantis23

Mam neskutocny problem s nechtami. Akonahle mi podrastu, hned sa mi zacnu stiepit a lamat, castokrat az uplne dokrvi po nechtove lozko. A okrem malickov ich mam vsetky priecne zvlnene. Najhorsie je to na palcoch a ukazovakoch.
Viete mi niekto poradit, co s tym?

aluska1

ja by som to neriesila ziadnymi syntetickymi vitaminmi..proste jedz vela ovocia a zeleniny a pestru, lahku stravu, ziadne slaniny, salamy a vyprazane..ved vies co myslim

a urcite pi viac vody..take 2-3 litre denne, najlepsie len cistu vodu, mineralky len obcas, pretoze tie mineraly sa potom usadzuju v tele a zatazuju oblicky

sharon ston

dakujem za vysvetlenie.Takze viac pit a čo by som mala brat niečo vnutorne aby sa mi to zlepsilo?
ktorý vitamin mam konkretne brat?čo sa týka infekčného ochorenia,tak som mala tazku a prechodenú anginu,takze to by mohlo suvisiet s tým...dakujem aluska1 za radu a vysvetlenie

aluska1

pozdlzne ryhy mozu byt pri nedostatku prijmu tekutin alebo ak ti chyba nejaky vitamin

priecne ryhy mozu byt po nejakom infekcnom ochoreni, alebo aj v dosledku stresu alebo depresie, alebo aj zlou manikurou