Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

levicaaaa

bibka23, na preventívne prehliadky netreba mať nejaký špeciálny dôvod.:D a vôbec nie je pravda, že si nič nezanedbala, zanedbala si prevenciu... a to je dosť veľká a nezodpovedná chyba mladej ženy...

levicaaaa

ja si tiež myslím, že je hanba že 24 alebo 27 ročná ženská nebola ešte u gynekológa... a na panický strach sa netreba vyhovárať, ak si tam ešte nebola, tak je to len strach z neznámeho, nikomu gynekologické vyšetrenie nie je príjemné, skôr by si mala mať strach z chorôb a nie z vyšetrenia... neboj sa neukusnú ti tam z hlavy ani z ničoho iného, ani to nie je bolestivé...

bibka33

sophinka, nebol dôvod. A je dobre sa nerýpať tam, kde to nie je treba a keď to nie je treba. Nič som nezanedbala, všetko bolo v poriadku...

bibka33

Ja som bola prvý krát na vyšetrení v 29-rokoch a v pohode. Bála som sa aj ja a hanbila, nikdy som ženské problémy nemala tak som na to nebola zvyknutá, ale bolo to ok. A nepovedal mi dr. nič, že kde som bola doteraz... :-)

gabrielle

sophinka...nikto sa nechvali...si trosku zle pochopila toto cele...mam panicky strach ale to ty nepochopis....take mudre rady ja nepotrebujem a myslim ze nikto. nezapajaj sa do debaty ktora ta rozculuje

[zruseny2]

ja vás, takéto ženy nechápem... sexovať sexujete, ale aby ste šli preventívne k doktorovi, tak to už nie.. a ešte sa chválite ktorá ešte vôbec nebola u gynekológa.. to je skôr hanba, že 24, resp. 27 ročná žena je nezodpovedná a neváži si vlastné zdravie natoľko, aby chodila preventívne na prehliadky.

aluska1

lekar ta nema co sprdnut ale vela lekarov to tak robi....ale tak oni to nemyslia v zlom..proste ani nevies a mozes byt vazne chora a ked zacnes mat velke problemy ktore si predtym nemala a ani si nevdela ze ti nieco moze byt, tak uz moze byt neskoro..

miranda20

nič sa neboj, lekár ťa nemá čo sprdnúť, že si u neho ešte nebola, je to iba tvoja vec a sú aj staršie dievčatá od teba ktoré ešte neboli u gynekologa

jajkafr

gabrielle
neboj sa... odporúčam, aby si sa opýtala kamarátiek prípadne mamky alebo známych ku ktorému gynekológovi chodia a či sú s ním spokojný tak predídeš tomu, že sa dostaneš k neľudskému lekárovi...
ja osobne chodím ku gynekologičke a som s ňou veľmi spojná ... no a to či lekár alebo lekárka je vec názoru všetko je o ľuďoch...
takže držím palčeky a hlavne neboj sa :)