Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

jajka001_

lekarka ťa možno sprdne, možno nie, ale to je jedno, veď si nemala problemy
vyšetrenie - čím viac sa bojíš, tým je to nepríjemnejšie,takže snaž sa uvoľniť
tvoj problem - lekarka ťa do ničoho nutiť nebude, ale sama by si si mala uvedomiť že zdravie je dôležité a treba si ho chrániť, ked je problém, treba ho riešiť

aluska1

to vysetrenie vobec nie je neprijemne....ja sa osobne viac bojim zubara

kazdopadne 24 je uz dost neskoro..taketo veci sa nemaju zanedbavat lebo raz moze byt uz neskoro.nechcem ta strasit ale toto vysetrenie je mimoriadne dolezite, ak chces mat dlhy zivot a hlavne deti

ale bat sa nemas coho...tomu doktorovi je to uplne jedno ci mu ukazes vaginu alebo nie..ten ich uz videl tisice..

keksa

gabrielle - tak su rozni, aj gynekologicka moze byt fajn, ale mam pocit, ze chlapi su citlivejsi, fakt sa nie je coho bat :) ale treba urcite preventivku, ked zijes sexualnym zivotom, treba palpačné vysetrenie, usg, vyter a cytologiu

gabrielle

Ano ,mam sex viac-menej pravidelne. Hak si nechcem dat urcite predpisat nepovazujem to za dobre. a dakujem za radu. po menzese sa asi odhodlam na vysetrenie. len dufam,ze natrafim na nejakeho dobreho gynekologa! :)))

keksa

a este som chcela napisat, ze nemas sa coho bat, ja sa nikdy nebojim vysetrenia, ked budes mat uvolnene podbrusko, ani bolestive to nebude a zalezi aj od dr. moja prva skusenost bola hrozna, necitliva, zjapajuca doktorka, mala som 16 rokov, moja terajsia skusenost uzasny doktor gynekolog so zlatymi rukami :D nedam na chlapov dopustit :))) ale tak po porode sa ti uz nebude zdat asi nic hrozne, lebo zazit porodne bolesti tak potom ostatne ti bude pripadat ako malina :)))

keksa

sex si uz niekedy mala? gynekologa konecnik nezaujima, ak mas na nom nejaky viditelny problem, mozno sa opýta, poprípade ti nieco odporuci, ale nikto ta nikde nasilu posielat nebude, neboj sa :)))