bezradna mama

Príspevok v téme: bezradna mama
stela12345

Prosim Vas o radu.Moja 18 rocna dcera mi vcera oznamila ze je tehotna s chlapcom chodi skoro rok viete si predstavit co sa vo mne odohralo.On ma tiez 18 rokov obydvaja este studuju dcera ma pred sebou este dva roky potom chcela ist este na vysku ak by ju zobrali a teraz toto.Na internete si pozera videa o interupcii a vidim ze sama nevie co robit a ja co som v zivote bola proti potratom som jej vravela nech ide lebo si dokazi zivot ja im pomoct neviem tiez mam dve operacie pred sebou.Bojim sa ze nebude raz moct mat babetko a mne to bude vycitat.Ale je velmi mlada zivot ma pred sebou viem ze to dieta za nic nemoze ale vidim ze sa rozhodla pre potrat lebo cakala ze chlapec bude inac reagovat a on s potratom hned suhlasil tak si myslim ze sa v nom sklamala lebo mi vravela ze keby on zabojoval neda si prec starsne mi je nanic milujem deti a teraz takto jej radim citim sa blbo

niekto

ja som reagoval na prispevky podobmnou
a hlavne som pisal ze nech si vsetci sadnu a porozpravaju
teda vsetci ktorych sa to tyka

jessulik

lost
bohužial máš pravdu.dnešná doba priniesla so sbou že ten najvzácnejší dar-dieťa prinesie so sebou u mládeži skôr obavy ako radosť.

jessulik

stela držím vám palce.viem o čom píšeš aj ja mám deti a dala by som za ne aj život.sú pre mňa najdôležitejšie na svete a to doslovne. vieš život je ťažký a nikto to nemá lahké a preto by sa ludia nemali odsudzovať ale skôr vypočuť.

lost

Dnesna doba priniesla priliz materializmu do zivota, podla mna.

Ved ako je to mozne ze pred 20-30-40 rokmi bola vychova deti jednoduchsia ako dnes, i napriek tomu ze mame 10ky nasobne jednoduchsi zivot vdaka technike a celkovom intelektualnom vyvoji "celku" a zaroven jendodlivcov.

Dnes ked clovek chce vychovat vlastne dieta potrebuje strechu nad hlavou samozrejme, za ktoru si ale priemerny clovek musi odpracovat 10 rokov pri "dobrom" plate, co je 1/4 az 1/5 produktivneho veku.

Dalej nepocitam nespocetne vela inych "potrieb" ktore do nas pchaju a tlacia media, a ine veci..

Ako je mozne ze cim dalej, tym viac su ludia doslova "neschopny" sa osamostatnit, respektive mozem to aplikovat aj na pripad vychovy deti.

Neviem ci je to len v nasej krajine, alebo globalne, ale je to dost strasiedelne.. hehe, toto mi pripomenulo ze niekto sa nas snazi velmi zleniviet a spravit z nas, ako spolocnosti planety jedno obrovske vymasirovane "stado"...

Ale ano, ked idem vlakom tak vidim vela 18 rocnych chalanov co sa bavia o blbostiach typu "nechce sa mi do skoly, nadavka, jaj stavat musim, nadavka, co o do mna stale chcu, nadavka, mas tahak ? nadavka" alebo nieco na tento styl. Ale ako citam, tie depresie z dietata ktore limituje jej osobny zivot su dost... realne aj.. to uz zalezi len na jej postoji k zivotu, co chce dosiahnut..

stela12345

Myslim ze jeho mama ich plasi s tym ze v rodine z otcovej strany chlapca sa rodia chybne deti tak dcera sa vyplasila milujem svoje deti cely zivot som im obetovala ako som pisala ako 30 rocna som ovdovela mala som to velmi tazke ale zvladla som to a budem pri dcere stat aj keby sa hocijako rozhodla slubujem velmi ju lubim ona aj syn su pre mna vsetkym velmi Vam dakujem za rady a najme za to ze ma nikto neodcudzuje myslim ze tu pisu naozaj inteligentny ludia ktory uz vedia o zivote dost a niodcudzuju cloveka ale poradia dakujem

jessulik

čo sa týka psychiky tak riskuje depresie tak či tak.ak si dá prerušiť tehotenstvo tak môžu prísť depresie a výčitky a možno sa jej len ulaví.ak si ponechá tak môžu a je velká pravdepodobnosť že prídu depresie z toho že sa jej plány rozplinuli.bude vidieť rovesníčky aké to majú lahké-len sa zabávať diskotéky alebo kludné štúdium a bude im závidieť.a v horšom prípade môže kvôli depresiám a kôli zmene nemať rada svoje dieťa.môže ho neskôr nenávidieť a predstavovať si čo všetko by mohla dosiahnuť a robiť keby ju to dieťa teraz neobmedzovalo.
netvrdím že to bude takto ale nemôžme vylúčiť ani takúto situáciu.naozaj treba zvážiť vštety pre a proti.
no chlapče dobrá otázka.mňa to ani nenapadlo.veď velkú rolu tu hrá aj to ako sa ktomu vyjadruje tá druhá strana.

lost

jessulik,,, ano tazke to bude, ale zase ak ho potrati (nepisem ze zabije) tak bude riskovat ujmu na psychike a plus este mozno aj riziko v buducom tehotenstve, neviem o tom vela, preto pisem len z laickeho pohladu..

Ma to ale tazsie ako bezne, to uznavam.. ale zase, mas pravdu ze to dieta dobre znasat nebude, nie je to lacny spas..

na druhu stranu, myslim si, ze neexistuje "ciara" kde by sa dalo jednoznacne povedat ze "som pripraveny ho vychovat", ani financna ani psychycka asi ziadna.. vzdy moze byt este lepsie, a zaroven nikdy to nie je take zle aby nebolo horsie..

ono ak by otec isiel do toho, tak by to bolo lahsie ovela, ale ak nie tak sama to ma naozaj velmi velmi tazke..

je to take velmi tazke, skoro mi to pripada ako "lose-lose" situacia (nieco v zmysle prehra-prehra, resp. vybrat si "mensie zlo")..

a co na situaciu hovoria jeho rodicia ?

jessulik

niekto
nechcem mužov hádzať do jedného vreca ale či sa ti to páči alebo nie ak by si spravil výskum s chlapcami v 18-ke tak by si sa podla mňa nemilo prekvapil.asi by si našiel viac a omnoho viac nezodpovedných ako zodpovedných.a nie je to chyba.je to len mladosť.veď život ich naučí a aj tak je to vina skôr nás rodičov lebo dnešná doba priniesla skôr to že ich chránime pred prácou a snažíme sa im dať všetko do úst a vo všetkom ich podporovať a aj preto je táto mladá generácia taká nezodpovedná.

niekto

jesusiik som chcel len naznacit ze nech nahadzu chlapou do jedneho vreca ;-)

mam viac ale taktiez studujem a ja nemozem prerusit studium takze umna by to bolo tak ze som doobeda v skole poobede v robote