Už 2 roky chorá bez diagnózy

Príspevok v téme: Už 2 roky chorá bez diagnózy
lienocka2808

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Ja už naozaj nevládzem a to doslovne. Už vyše 2rokov mám zdravotné problémy prejavujúce sa ako zimnice, zvýšené teploty, strata energie,totálna únava, už sa mi nechce ani chodiť, z toho všetkého mám už aj psychické problémy. Absolvovala som veľmi veľa vyšetrení, krvné testy mi robia 1x do mesiaca a sú úplne ok.
špeciálne vyšetrenia chlamídie/pľúcne chlamídie negat. borelióza, mononukleoza, EB - negat., MR mozgu 2x po pol roku negat. Gynekologické vyšetrenie/ kulcivácia + pap test ok, gastroskopické vyšetrenie+helikobakter - negat., hormony stitnej zlazy ok. Proste vsetko ok. Bola som aj na imunologickom vysetreni, a jedine co signalizovalo ze neni nieco ok bol asi 3x zvýšené celkové IgE. Doktorka mi povedala, ze mam v tele nejakeho parazita, a dalej sa tym nezaoberala, ked mi vysla borelioza negativna. Ja už nevládzem. Neviem ci to moze mat suvis s tym, že tieto problemy sa mi objavili cca 4 mesiace po navrate z Egypta. NIKTO MI NEVIE POMOCT A JA UZ NAOZAJ NEVIEM CO MAM ROBIT A HLAVNE KAM MAM IST. UZ LEN SEDIM S CUMIM DO BLBA A MYSLIM NA NAHORSIE, Dakujem za akekolvej povzbudenie a radu. Lenka

radca

Maria ma pravdu,

moze to byt nejaka alergia. Najcastejsie to byva mlieko, alebo lepok, ale moze to byt aj nieco ine.

[zruseny12]

skus si pytat testy na
-ml. bielkovinu kazein
-lepok
-laktozu
a vsetky potravinove alergie ake existuju a potom aj tasty na KONTAKTNE ALERGIE...VELA STASTIA PRAJEM

[zruseny12]

IgE

ide o skratku pre Imunoglobulín E. Väčšina alergických pacientov má nadmerne zvýšené hladiny tejto protilátky, ktorej tvorba je indukovaná kontaktom s určitým alergénom. Počas úvodnej fázy (senzibilizácie) v tele vznikajú protilátky triedy IgE, ktoré sú schopné špecificky rozpoznávať alergén. IgE sa viaže na povrch mastocytov v sliznici nosa, spojiviek a dýchacích ciest. Ďalší kontakt s alergénom vedie k jeho rozpoznaniu IgE a následnému uvoľneniu histamínu z mastocytov.

Čítajte viac: primar.sme.sk

ulricha

lienocka skus opisat tvoj den,co robis? pracujes,alebo si nezamestnana,kedy sa zacne unava prejavovat,ci mas nejake problemy,si v strese,mas deti,si vydata,.....to vela napovie.Mam pocit ze za tie 2 roky by ti uz urcite nieco nasli keby to bolo vazne a navyse si absolvovala vselijake dolezite vysetrenia a nic.Mam pocit ze sa vela pozorujes a niektore priznaky mozes aj zvelicovat,co je vsak podvedoma reakcia mozno psychika.

bleee

Lienocka, keby to bolo nieco fakt vazne, za tie dva roky by si uz istotne umrela. Bola si za psychiatrom alebo psychologom? Vela psychickych tazkosti sa prejavuje psychosomatickymi priznakmi, niekedy aj velmi zavaznymi, neprijemnymi a obtazujucimi.

Niekedy sa naozaj cudujem, ako dlho ludia trpia, ake vseliake vysetrenia absolvuju, a ku psychologovi nepojdu ani zanic na svete... Ale moznoze to tvoj pripad nieje a uz si u nich bola...

joni_

Sjogrenov syndrom je o vysychani sliznic v ociach, nose, ustach, traviacom trakte atd.... a tiez aj o bolesti klbov.

joni_

nie, ja nemam klasicku reumu cize artritidu ale ine reumaticke ochorenie - Sjogrenov syndrom. Reum. faktor som mala negat. Ale u imunologicky mi nasli pozitivne protilatky ANA a u ocnej syndrom sucheho oka a na zaklade toho ma poslali na reumatologiu kde mi urobili dalsie vysetrenia.

lienocka2808

a tebe diagnostikovali reumu, ked si pisala, ze mas aj reumaticke problemy?? Ake ti robili vysetrenia??
klasicky Reumaticky faktor si mala zvyseny?

lienocka2808

nepozorujem to ako rannú stuhnutosť, skôr je to celý deň, cítim sa taká stuhnutá, inokedy je to lepsie inokedy zase nie.