Anorexia u 10 ročného dievčaťa!

Príspevok v téme: Anorexia u 10 ročného dievčaťa!
mimi1

Dobrý deň,

moja 10ročná dcéra trpí anorexiou už približne 4 roky, momentálne váži striedavo 28-30kg, v poslednom čase navštevujeme psychológa aj psychiatra. Má predpísané tabletky, zatiaľ nezaberajú, ani sedenia u lekárov. V škole sa učí dobre, má kamarátky, je spoločenská. S mojím priateľom s ktorým som rok si dobre rozumie a má ho rada. Problém je že nespolupracuje a nechuť jesť sa prejavuje aj na jej psychickom stave. Stále sa považuje za tučnú, málo spáva, často robí zle svojmu 4r. bratovi, je agresívna ku svojmu okoliu aj ku mne, máva návaly zlosti kvôli maličkostiam. O tom prečo nechce jesť sa nechce s nikým baviť, veľakrát som ju prichytila ako po jedle potajme vracia na WC. Naposledy sa to stalo dnes poobede keď sa snažila vyvrátiť obed. Vyskúšali sme veľa liekov, sedení, postupov, zatiaľ nič nezaberá. Je zoslabnutá, vonku rýchlo prechladne, často nejaví záujem o nič, nič ju nebaví.
Máte niekto podobné skúsenosti? Prosím, poraďťe čo by mohlo zabrať, dcére kvôli anorexii jej už hrozí ústavné liečenie. Zatiaľ to nechávame ako poslednú možnosť.

Ďakujem za všetky odpoveďe!!

jedna

podla toho co popisujes, tak ona prakticky ani pomali nic neje a nepije. mnooo....vies kam to az vedie.....?!

ale na druhej strane skus sama sebareflexiu, preco sa to stalo. ak ma dieta pohodove rodinne zazemie a z neho vyplyvajuce istoty, nema dovod sa rozhodnut takymto sposobom skoncovat so sebou. a od teba aky vzor spravania mohla vidiet? lamentujes aj ty denne nad svojou postavou a kazde pribrate deko komentujes?

dieta v siestich rokoch sa len tak z nicoho nic na mentalnej urovni nezacne odmietat stravu. a vobec- na ich mentalnom vyvoji mame obrovsky podiel svojimi sposobmi spravania, nazormy a pristupom v kazdodennom zivote. vzorom sme jednoducho my rodicia. a preto aj priciny treba hladat v nas!

mimi1

Ja si velmi dobre uvedomujem ako je natom no uz 4r behame po Dr.ale nic take este nenavrhol ziaden lekar az teraz,no zeby somnou cvicila to nie nikdy nebola problemove dieta bola pokojna az kym nenastúpila do 1.trie.kde sa jej smiali ze je tučna no nikdy nebola a v tedy to zacalo.

A4

moznoze je to anorexia a moznoze nielen ona. To, ako s tebou "cvičí" zavana aj poruchami spravania. Podla mna netreba dalej cakat a na liecenie ju urcite dat. Aj tak sa mi to zda uz neskoro, podstatne je to podchytit hned v zaciatkoch a nie cakat 4 roky, kym sa vyvinie a zafixuje navyk... Mam pocit Mimi, ze si ani neuvedomujes, ze situacia je dost vazna

mimi1

Dakujem pekne za radu..no je tu jeden problém dcera nezie vôbec dusenu zeleninu ani sa nedotkne ovocia a ryzu tu rata a je po jednom zrnku.Tekutinu tiež nechce primat.Som rada ze tebe sa podarilo nad anorekx.vyhrat verim že aj mi to zvládneme.

lucinka ghj

ahoj, síce som starsia ovela ale tiez som trpela dlhe roky anorexiou striedavo s bulimiou. mala som as 23 rokov ked to uz uplne prepuklo vazila som 39 kil kosť a koža. tiež ma nosili k psychológovi a skušali všetko. bol to obrovský boj, neznašala som každeho okolo seba najma mojich rodičov pretože mi chceli pomocť. momentálne sa považujem z časti zs vyliečenu sice okrem ryže a zeleniny ovocia a dietnych veci si moc iné nedoprajem ale pribrala som na pekných &ť+ kg som spokojna. najprv najdite pricinu preco to robi nenute ju hlavne do jedla. mne pomohlo ze mi maminka zacala zdravo varit ryžu z dusenou zeleninkou nakrajala mi ovocie. povedz jej že ztoho nemože priprat vobec. snaz sa snou si sadnut papat zdrave jedla pretože mi anoretičky počítam vsetko co dame do úst.a potom mame výčitky. po jedle si sprav snou spoločný program rozpravajte sa hlavne nech nejde na wc skus tam ist radsej ty akoze obsad toaletu. a pozor bulimicky vracaju kam sa len da viackrat aj v izbe. ja som to nerobila ale poznam bulimicky ktoré vracali do misiek vo vlastnej izbe. preboha 10 rocna je mi to fakt luto. skus tu zdravu stravu mojej maminke to vyslo . ak to nevyjde sup na liecenie skuste jej najst priatelsku liecebnu nezabudni na podvýživu anoretičky zomieraju zachrsn svoju dceru zo zaciatku ta bude neznašať neskor to bude ok uvidis drzim palčeky :-)

aluska1

ja by som to nechala na ustavnu starostlivost...dcera je prilis mala aby si uvedomovala zdravotne rizika spojene s anorexiou a ked neche ani spolupracovat.....sama tvrdis ze nic nezabera takze skus aj tu poslednu moznost

hejka

Odblokovat kineziologia a doplnit viteminy minerali pomocov doplkov vyzivy Dakseen, Yamseen, CHocoseen, Soupseen, arche-drnona. Napis odkial si.