Neznesiteľná bolesť hlavy

Príspevok v téme: Neznesiteľná bolesť hlavy
milly

Ahojte všetci..

Od začiatku tohto roka sa u mňa táto bolesť prejavila už 3x.. Čítala som už všeličo na internete, nuž nič mi nepomohlo.. Keď ma táto bolesť dorazila prvý krát, myslela som že je to migréna, akurát že migréna sa dostaví (ako som čítala) na 4-6 týždňov a potom sa môže znova vrátiť po pol roku.. Bolesť trvala síce 4týždne, no vrátila sa asi mesiac na to.. A o trošku silnejšia ako prvý krát.. No bola spojená aj s bolesťami zubov a ucha... Bolo to na nevydržanie, brala som najskôr ibalgin, ktorý pomáhal asi 1-2 dni ale potom už vôbec.. Potom som prešla na paralen, ktorý pomáhal asi ďalšie 4 dni ale potom už ani ten.. Nevedela som čo od bolesti, priateľ mi zohnal z lekárne antibiotikum Doreta, to mi zabralo, polovička asi na 3 hodiny. Keďže bolelo aj ucho vedela som na 100% že z toho aj tá bolesť hlavy a zubu, na ucho som brala takú hnedú mastičku ktorá dosť smrdí, no viem že pomáha.. Táto ,,druhá" bolesť hlavy prešla asi po 2 týždňoch..

Dnes ma od rána strašne bolí hlava aj zuby (ucho už nie) ale takáto silná bolesť to nebola ešte nikdy... Do školy som si lieky zabudla vziať, tak mi profesorka dala panadol, vraj aj na hlavu aj zuby, že to mi pomôže.. Ha, kiežby! ani trošičku nepomohlo..Keď som prišla domov,hneď som si šlahla paralen, a bolo úplne po bolestiach, asi na takú polhodinku.. Bolesť sa potom znova vrátila.. vzala som si ďalší paralen, bolesť nezmizla, ale trošku utíchla, a išla som spať.. Keď som sa prebrala, boleli ma len zuby, ale 5 minút na to aj hlava..Neznesiteľne,.. Teraz som si dala tabletku, takže bolesť pretrváva ale nie taká neznesiteľná.. Ale naozaj neviem z čoho to je.. Netuším, či mám zapálené ucho alebo prievan. Lebo tá hlava a zuby ma tak bolia, že to už ani nepociťujem..

Takže teraz moja otázka, môžem mať zapálené uši aj keď tú bolesť necítim? Mám začať brať tú mastičku na to?

Nepíšte mi prosím, nech zájdem k lekárovi, alebo tak.. Nie je to také jednoduché, ako sa to zdá.. Rada by som zašla, nuž nemôžem, a nepýtajte sa ma prečo..

Ďakujem za Váš čas a hocijakú odpoveď,

s pozdravom Monika..

migrena007

Ahoj, to co popisujes celkom sedi na migrenu. Migrena moze prist hocikedy, nema nijake casove ohranicenia, ze mesiac ju nebudes mat a potom mozes. Ja som istu dobu mavala migreny aj 3x za tyzden kvoli bratiu antikoncepcie. Keby si mala zapalene ucho a zuby, tak by si mala aj teplotu, zdurene uzliny pod sankou.
Pri migrene je podrazdeny aj trojklanny nerv, ktory ide okolo ucha, oci a zubov. Ja to mavam tiez...pri migrene boli casto len polka hlavy a ide mi to odzadu od krku okolo ucha, oka a zubov na jednej strane. Raz to je nalavo, potom moze byt zas napravo.
Ked mas tie bolesti, necitis take pulzovanie v hlave? alebo okolo ucha ci zubov?
Okrem toho, na bolesti zubov takmer vzdy zaberie ibalgin a aj na bolesti usi a podobne. Prave migrena sa vyznacuje tym, ze nezaberu bezne analgetika.

adina

Milly, to vážne vyzerá skôr na zápal, možno z prievanu a prehriatie by pomohlo (a vonku nosiť niečo na ušiach alebo aspoň do nich nacpať vatu). Ale inak aj do budúcnosti vám všetkým v tomto diskusnom fóre odporúčam lekára z prírody najlepšieho (zatiaľ známeho) hubu Ganodermu lucidum alias Reishi. /////

ivana45

Len na okraj: Doreta nie je antibiotikum ale kombinovany liek proti bolesti.
Ak nechces k lekarovi (lebo u nas na ostrove je len jeden jediny, vsakze..) skoda s tebou stracat cas a drat klavesnicu.

Julius TO

Dobry den.Mam 21 rokov a mám už asi mesiac trvajúce bolesti hlavy neustale niekdy aj zavraty slabosť v nohách horšie videnie stuhnuty krk a traperzi.Bol sou u očneho,endokrinologii,u neurologičky tá ma poslala na rengen chrbtice a na CT mozgu všetko vyšlo v poriadku nič nenasli stanovila mi diagnozu G44,8 a povedala mi že tam nieje ako pomoct.Ale mne ja stale zle.Prosim poradte mi nejako lebo ja uz neviem ako dalej, uz som v minulosti cca. pred 3 rokmi mal podobne stavy trvalo to asi rok a potom to preslo, liečim sa na vysoky tlak a na astmu ale tlak mam ustaleny 120/80. PROSIM PORADTE MI

delphia

akoze dobre tomu rozumiem, ze ty mas taketo opakujuce sa bolesti a este si nebola na vysetreni?
no des a hroza....

Anita11

Si zaujímavý. Chceš to skúšať bez prievanu????????????
Neviem, či ti to mám vysvetliť z princípu fyziky, alebo uveríš, že jej chcem skutočne poradiť!!!???
Keď som si to robila ja, tak mi pritom,keď horela tá cigareta hvízdal vzduch v ušiach, ako keby som stála v TATRÁCH na končiaroch vrchov, a potom mi bolesť uľavila.
Ty neveríš ničomu, čo ja napíšem????????

Anita11

IDenzl - je to jednoduchšie, ako s novinami, preto som uviedla radšej cigaretu. Keď tomu nechápeš, tak to musíš odskúšať, ale funguje to len keď ten prievan je. Inak ťah cigarety nemá čo spraviť, to je snáď jasné.
Mne to ako dieťati robievali rodičia s novinami, ale toto mám od jednej kolegyne, ktorá si to pochvaľovala a ja som to už tiež odskúšala a možem to potvrdiť. Cigareta si bafká, akoby bola v ústach. Keď to nepoznáš, tak to nespochybňuj.

lDenzl

anita- na to sluzia usne sviecky.Robieva sa to aj z novin. Nechapem tej cigarete.ked aj pri slukovani potrebujes tah ust.

Anita11

Ja trpím migrénami dlhé roky, ale tieto bolesti,čo popisuješ nie sú práve také. Skor to vyzerá na zápal dutín, ale može to skončiť aj zápalom okostnice, a to by si mohla prísť o veľa zubov.

Skús si hlavu vyhriať suchým teplom, teda nie naparovaním ale lampou, alebo vyhriatými uterákmi. Mohli by ti pomocť aj cigarety, ak máš prievan v šiach. Tie cigarety, ale nebude fajčiť ústami, ale ušami. Nie je to sranda. Zapálenú cigaretu si dáš do uší, tak ako by si ju dala do úst. Ak je prievan, cigareta si bude poťahovať vzduch z ucha a prehrejú sa dutiny. Znie to smiešne a neuveriteľne, ale mám to odskúšané a Dr.potvrdené, že to prehriatie dutín takto može pomocť.