Baby aj vy to robite?

Príspevok v téme: Baby aj vy to robite?
klarika-1

Baby, aj od vás vyžaduje priatel, aby ste ho stále obskakovali? Urob mi jest, prines mi jest, prines toto, a tamto, nakúp, navar, oper. Akonáhle odmietnem, tak som lenivá a neschopná. Niekedy si pripadám ako služka. Pravda je že on zarába, ja ešte nie, tak si na jednej strane aj myslim, že ved to je moja povinnost, kedze on všetko financuje. Aké su vaše vztahy?

excell

Určite neplatí, ako si ho vychováš, takého ho budeš mať.To je hlúposť. Buď si ťa váži a bude ti vo všetkom pomáhať alebo je to iba lenivý darebák navyše bez štipky rozumu pretože ak by ten rozum mal, pomohol by ti v domácnosti už iba preto aby mohol stráviť príjemný večer so ženou ktorá nie je unavená z domácich prác. Ja napríklad vysávam každý deň, umývanie riadu je moja záležitosť, práčka vyperie sama, veď je automatická,varenie je zasa jej parketa lebo to ja neviem. A akú to má výhodu? Mne ruky neodpadnú a žena mi málokedy povie " dnes nie, som unavená". Ibaže na toto mnohí muži ešte nedozreli, na vlastnú škodu.

beskyd

klarika, mas aj nejaku hranicu, za ktoru keby zasiel, ozelela by si ten materialny dostatok ktory ti poskytuje a rozisla sa?:) alebo inak... keby ti toto iste robil partner ktory by ti vsak nebol schopny takto pokryt materialne poziadavky, tolerovala by si to tiez?:)

klarika-1

pre lost: no s tými peniazmi v podstate zaraba len on ale on aj všetko plati, ked niečo potrebujem alebo si chcem kupit, plati on, nie je lakomy to vobec nie. ale predsa nie som s nim preto. len proste ide o to, že vyžaduje neustále obskakovanie...ja mu v pohode navarim, upracem a všetko, no vždy sa mu niečo nepači a potom sa pohádame
euizie - no som z toho aj ja smutná že sa niekedy správa zle, no aj sa vie ospravedlnit, už som sa s nim aj bavila o tom, no neviem, stále vybuchuje za maličkosti.

lolololo

beskyd :
funguje to už teraz,ale velmi sa hádali koli tomu,napokon si mladý pán uvedomil,že domácnost je spoločná. jeho matka už teraz vie,kde urobila chybu...

euizie

Deee, je dolezite, aky je "layout" domu. Ved aj my sme v nom len dvaja. Tie velke domy maju vela nepotrebnych kutic, my vyuzivame kazdy jeden kutik domu, je dobre postaveny. Umyvacku riadu este stale bojkotujem, ked su dvaja mimo domu cely den, myslim, ze nie je toho az tak vela na umyvanie... Ja sa skor tesim z akehosi domyselneho otvoru, ktory mame na poschodi pri vchode do kupelne pri vbudovanej skrini - je pri stene a vyzera ako taky dreveny schodik - hadze sa donho bielizen a pada az do pivnice (pracovne) rovno do kosa, tak aspon nemusim kos s bieliznou vlacit hore-dolu po schodoch. No a podlahy mame drevene, takze vysavam len par kobercov, ktore mame v chodbe a pri posteliach:)

jajka, ja som to pochopila tak, ze jej ten priatel vulgarne nadava a je ku nej zly... To uz nie su len take hluposti ako prosba o oblozeny chlebik.

beskyd

heh, to vazne takto funguje?:D uz sa tesim ked budem mat zensku zvyknutu na takyto standard aka bude vdacna ked si budeme robotu delit aj ked by to malo byt asi normalne:P

lolololo

klarika,ako ho naučíš,tak ho budeš mat...
moja dcerka sa vydala a jej manžel a predtým partner po sebe nevedel ani tanier odložit. robila to mamka za neho. teraz ,ked sa zobrali,dcera ked odchádza do práce mu povie :
zapametaj si,ako to tu vyzerá,lebo tak to chcem,aby tu vyzeralo,ked sa vrátim...
myslím si,že takto je to správne.hm ?
mali by ste si navzájom pomáhat,lebo žena nie je slúžka !

lost

To by nikto po nikom nemal pozadovat..
Ohanat sa s tym ze "ja nosim domov peniaze" je hlupost... dokonca by som aj povedal ze je mierne blby, ze nosi domov tolko, aby to trebalo pocitat takymto sposobom..
neznasam ked to ludia robia...
tak nech si
upratuje, perie, vari, zehli, nakupuje, a cokolvek co len chce sam...

podla mna tieto ukony su bezne normalne platene :) cize zeny v domacnosti by si mohli aj narokovat na "mzdu" .. a nie len vo forme ze "ja ta zivim".
ono to nie je take lahke ako sa zda, ale za 20-30-40 rokov by zena z toho mohla aj totalne zblbnut..

skonci to chronicky, treba to riesit na zaciatku...

zase na druhu stranu, ani zeny by to nemali vyuzivat, ak by sa uz partner spraval akokolvek perfektne.. ale vzajomna triezva pozornost a respekt by to kludne zvladli, podla mna :)

ono to aj da rozum, NEZIADAT od druheho nieco, ale pockat si, kym to z lasky urobi, napr to jedlo...
alebo prevkapi ze urobi poriadok, zatiak kym je partner mimo, vrati sa do cisteho, mus byt dobry pocit, podla mna..
raz jeden, raz druhy a podobne :)

luciferka

Ahojte, zaujimava tema.......ja ked som zila s priatelom, tak nehrozilo take, ze ja vsetko a on nic....ja som sice viac varila, pripravovala mu jedlo do roboty, ale ked s upratovalo tak spolu, ranajky robil takmer stale on, kazde rano kym somm vstala som mala pripraveny caj minimalne, aj pradlo vyvesal, na nakup sme len spolu chodili, resp. on. Vzdy sme si vsetko rozdelili, ale on tak bol nauceny z domu, jemu mamina nic pod nos nedala, ak bol hladny spravil si, musel upratovat, inak bolo zle. A u napr. moj tatino je taky, ze nehrozi, aby on navaril a uz toboz nie, aby upratal, ale spravi vsetko v zahrade, na dvore, v pivnici, na povale, vsteko ma ukazkovo upratane a mamina celu domacnost......myslim, ze nie je psravne,aby vsetko robila len zena, a este ak k tomu chodi aj do prace,klarika na tvojom mieste by som si velmi rozmysella, ci s nim ostanem, a este ak ti nadava, tak neviem neviem, skus si to snim poriesit, lebo lepsie to uz nebude.....sam od seba sa nezmeni.....

jajka001_

chyba mozno neni az tak v nom ako v nej...co si nechas od chlapa...chlapa vymenis, zase si to nechas, oni sa prisposobuju tomu co si mozu k tebe dovolit. ty sa nesmies nechat, musis poznat svoju cenu.