operacia oci laserom

beskyd

ludia a ako je to s tymi bolestami po operacii? som pocul ze to je dost supa, da sa to vydrzat? aky je to pocit ked vam rezu oko?? ako dlho ste potom vyradeni z pracovnej cinnosti, resp. PN?

ocko 44

Kratkozrakost mi zistili ked som mala asi 9 rokov, okuliare som neznasala a tak som v 12 zacala nosit sosovky dennodenne, a ked som mala 18 mohla som ist na laser - dioptrie som mala uz dlhsi cas ustalene. Z 5 dioprtii mam nulky a takmer po roku od operacie je vsetko v poriadku a na nulke(maximalne na stvrtke-co je normalne a vobec sa to neda ani postrehnut, iba ak pristrojmi)

ivkaaaa - Dlhodobe nosenie sosoviek vobec neprekaza. Akurat tyzden, dva pred operaciou(aj pred predoperac. vysetrenim) sa nesmu nosit...aby neskreslovali vysledky toho vysetrenia a nasledne aj operacie. Menia totiz tusim hrubku rohovky. :)

ivkaaaa

a chcem sa opytat,mam 25 rokov, mam dioptrie 5 (som slabozraka), a uz asi 7 rokov nosim sosovky, ohromne sa mi tym ulahcil zivot aj moje depky z okuliarov, ale predsa len najlepsie by bolo vidiet aj bez sosoviek. moze sa ist na operaciu laserom, aj ked nosim uz dlhsie sosovky??
a mozete prosim, ti ktori tuto operaciu absolvovali, v ktorom roku to bolo, a ci sa im dioptrie vratili, ciastocne, uplne, alebo vobec . dakujem

ocko 44

Ja som bola na excimeri v kosiciach ( tusim na mlynskej ulici). Strasne zlaty personal, v lete zlava 10% z ceny, 2 hodky predoperacne vysetrenie, operacia 5 minut...potom doma v tme a s kvapkami asi 3 dni a o tyzden som bola celkom v pohode. Operovali mi 5.0 a 5.5 dioptrii...teraz mam nulky...strasne mi to ulahcilo zivot,odporucam :) zo slepca je orol-naj darcek k 18tke :))

človek

marilka

Rezanie oci laserom je len rana ktora sa casom zrastie a budete na tom ako pred operaciou. Zrak sa da lahko opravit tym ze sa vylieci cast mozgu ktora je poskodena a zle riadi oci. Problemy obvykle sposobuje v mozgu usadeny jed ktory ho poskodzuje a nedovoli opravit. Po odstranenim jedu sa mozog zacne sam obnovovat. Zrak sa obnovi. Najcastejsim jedom su kovy - amalgam v zuboch. Do tela sa dostavaju aj ine kovy: hlinik z potravin, kadmium z cigariet, titan z operacnych uchytkov a srubiek... Problemy vyvolavaju aj antibiotika, vakcíny či mechanicke poskodenia. Moznosti je viac.

Karina

Pri operaciach laserom je najvacsi problem, ze nie su dlhodobo otestovane dosledky... Ja sama nosim od detstva okuliare, teraz som na -3,5kach a posledne 3 roky nosim sosovky, sama som operaciu zvazovala ale prevazili negativa... Oci mame len jedny, ja by som do takeho zasahu nesla, nech je akokolvek lakavy ten vysledok :)

0vecka

no to je nadlhsie operovala to ta slecna to bolo aj ok ten stary bol trosku nemily ... ale to len ku chlapom ked prisla nejaka slecna tak bol z enho srandista :) ... stravis tam tak polhodku a ta operacia trva mozno 5 minut... takze dolezite je ze to mam v poriadku ja som mal 4.75 dioptrii a teraz v pohode secko vidim :)