zaskolactvo

Príspevok v téme: zaskolactvo
parrot

Ahojte, som rok pred maturitou na gympli a mam velke problemy s pripravou do skoly. Neviem co sa to so mnou tento rok deje. Minuly som mala skoro ciste jednotky a tento rok som to zvladla len do septembra tak isto, potom som odmietla chodit do skoly, lebo som z nej boyvala vycerpana, hrozne ma stvali pubertalni spoluziaci a nevladala som sa uz ani ucit, len som sedela pred telkou a jedla. kvoli tomu som bola na psychiatrii ale po navrate som nezvladla vedomie ze sa musim ucit este ovela viac a prestala som do skoly chodit uplne. Nasledovalo dalsie liecenie s hrozbou ze ak nezacnem chodit do skoly, poslu ma na dlhodobe... Tak som sa spamatala a zacala sa srotit uplne brutalne, mala som predlzene skusobne a pisomky som pisala, ked mi to vyhovovalo, ale flakat som sa nemohla. Tak som v marci uzavrela 1.polrok a mam 6 dvojak ostatne jednotky. Teraz som vsak totalne neschopna sa prinutit ucit. Ked mam v jeden den pisomiek vela, proste nejdem, iba ak som naucena aspon na trojku. Ale doma aj tak len sedim za pc a telkou, je z toho hrozne. Strasne sa bojim, ze nezvladnem tento rok ukoncit a prepadnem alebo mamka strati nervy a posle ma na to liecenie. Inac priblizne v ten mesiac co som ukoncila polrok som zacala byt tak strasne vycerpana a prestavala sa ucit. A takto po lieceniach chodim uz od 14 rokov, nechcem dalsi, je to tam vzdy hrozne a k tomu aj priberiem. Poradte ako sa donutit ucit.

mnamka257

najdi si nejaku motivaciu, preco sa ucit a preco uspesne dokoncit skolu-napriklad, preto aby si si totalne neskazila cely zivot.drzim ti palce

luciferka

Ahoj, ja to poznam, akurat mna to chyti vzdy ked citim, ze je na mna velky natlak, a to bola maturita a teraz statnice......Nic ine ako prinutit sa ti neostava. Vies aky mas problem, uvedomujes si ho, a tak sa ho snaz aj riesit. Premyslaj trocha o tom, co budes teda cely zivot? flakat sa, sediet pred telkou a pc? bavi ta to? to, ze nemas ciste 1, to neries. A stara otrepana fraza, ucis sa pre seba, pochybujem, ze ta niekto bude do konca tvojho zivota zivit, a pokial nebudes mat maturitu, tak sa len tazko zamestnas....zacni sa ucit pomaly, kazdy den hodinku, postupne sa do toho dostanes, neboj nic.pokial budes takto pokracovat, bude sa ti to kopit a kopit, a potom uz nebudes vediet ako dalej, tak ta kvoli zaskolactvu supnu na liecenie a co z toho? pises, ze tam nechces ist, tak sa snaz trocha....cim skor zacnes, tym skor vsetko dobehnes, nie je to hanba, nepozeraj na to, kolko toho mas pred sebou, ale na to, kolko si toho zvladla a dobehla....pokial potrebujes pomoc ako sa ucit, tak navstiv Centrum specialno-pedagogickeho poradenstva, poradia ti pokial mas problemy so sustredenim, pripadne potrebujes poradit nejake strategie na ucenie, ale tu je hacik ten, ze kedze si uz dostatocne stara, musis to chciet ty, a nie byt leniva.....drzim ti prsty, viem, ze je to tazke ked musi clovek vela veci dobiehat, a citi sa nesvoj medzi spoluziakmi, ale je to nutne zlo, ktore ked vydrzis, pride vysledok.......a s tou unavou, mozes byt unavena z nicnerobenia, skus si najst nejake konicky, nesed pred tv a pc.......viem, ze sa to lahko pise a tazsie kona, ale ver, ze ja s demotivaciou bojujem dennodenne, a len si poviem, ze to robim pre seba a pre moje buduce povolanie,ktore pokial chcem robit, musim sa ucit, a ziadny spoluziaci ani ucitelia ma nezaujimaju.....