Stitna zlaza - znizena funkcia

Príspevok v téme: Stitna zlaza - znizena funkcia
jaja:)

chcem vediet ci sa da vyliecit znizena funkcia stitnej zlazy(mam 16)
nechcem brat lieky do konca zivota to si radsej necham vypadat vlasy
zistili mi zatial len krvnymi testami znizenu funkciu...
som zvedava na spravu od gastrologa a endokrinologa
bojim sa ze liecbou velmi priberiem atd.

este poznamka: mam velmi male prsia...moze to suvisiet so zlou funkciou stitnej zlazy ?

Irén 1

ni-ka,
prepáč, ale nechápem, že stále riskujem. A v čom, že okrem pravidelného brania euthyroxu, beriem aj doplnky ?
No vidíš ty berieš 100 - 7 rokov a nepriberáš, ale ja áno a už keď sa zdá, že som stabilizovaná na 75, tak z ničoho vyskočím na 100 a myslím, že selé, zinok, vit D3 C, B omega 3 to za to určite nemôžu a preto prijímam názor od RNG, že za tým budú parazity aostatné o ktorých píše.
Lenže vďaka za to že si mi napísala, ono je dobré poznať a samozrejme prijať každý názor. Ja som len chcela poukazať, aký sme rôzny ....

ni-ka

a nepribera sa z hormonu,to je len suplementacia chybajuceho hormonu doleziteho pre fungovanie tela...praveze ak mas znizenu funkciu a nelieci sa tak priberies...ale ked sa liecis a beries euthyrox tak by si priberat nemala...ja beriem uz 7 rokov 100ku a nepriberam vobec!

ni-ka

ide to u tych co maju znizenu cinnost napr. od puberty,po porode,zo stresu...ak je to AI tak bylinky nepomozu...
a myslela som to tak ze stale skusas nieco ine a vidis ze ti to nepomaha a aj tak nadalej riskujes a horsis si svoj stav...

Irén 1

Iveta, no ani endo s priberaním nepomôže, naopak s navýšením hormonu priberiem ešte viac, takže - nie endo neliečí, len navyšuje dávky syntetického hormonu.
Ja len nechápem, že u niekoho to ide a či píšu bludy ? Ale to určite nie !!!

RNG

Osobne neverim na ziadne autoimunne, za kazdou chorobou je nejaka pricina, ci uz rozne mikroby, zamorenia, parazity a podobne tj je to adresovatelne. Dedicniost k tomu samozrejme prispieva, ale nie je to samo o sebe dovod dostatocny.
Casto su to kombinacie ako parazity s mikrobami alebo mikroby, co sa maskuju, rozne zamorenia a lekari ich viacmenej neregistruju, lebo na ne nemaju ucinne lioeky, tj ich o nich pre istotu ani vela na skolach neucia.
Na take by som definitivne odporucal precistenie tela enzymami, protiparaziticku kury a silne antimikrobialne, sirokospektralne, najma extrakt z olivovych listov, a kvapky samento, coumanda a banderol.
Uz je dnes zname, ze je epidemia roznych virusov, tiez borelioz a chlamidii pneumoniae, tiez sa objavuju prve clanky na biofilmy atd, a prave tieto uvedene prostriedky su na ne ucinne. Ja ich pouzivam na svoju "autoimunnu" artritidu a osteoartritidu a vidim tam zrejme uspechy.
Takze je dost pravdepodobne, ze to moze pomoct aj inym, co maju zdravotne problemy z "neurcitych dovodov" co lekari casto odpravia oznacenim za "chronicke" alebo "dedicne a autoimunne"

Irén 1

ni-ka, ale ja poctivo zobkám hormon a aj tu doporučené vitamíny a minerály a čo tým myslíš, že komu niet rady....?
Ináč protilátky mám už 4 rok v pohode

Iveta Michael

Ja tiež nedám dopustiť na vitamín C !

Užívam ho denne a po celý rok (250mg) resp.aj 500mg.Pomáha každopádne a dokonca má dobrý vplyv aj na psychiku ...

Ak máš zníženú funkciu štítnej žľazy tak tam je riziko priberania,vlastne takmer vždy sa to potvrdilo - poznám kopec žien čo má s týmto problém a nepomáha im nič,ani cvičenie ani strava - takže tam len ten endokrinológ môže poradiť a obávam sa že bez tých hormónov to nejde:(

ni-ka

Iren,uz viac krat som ti pisala ze ak mas autoimunitne ochorenie sz tak sa ti tvoria protilatky ktore likviduju sz a netvori dostatocne mnozstvo hormonu...a kedze skusas vsetko mozne a nemozne akurat ju este vacsi zatazujes a likvidujes si ju aj ty sama...komu neni rady tomu neni pomoci...

Irén 1

Dievčatá, tak moja skúsenosť zo zníženou činnosťou š.ž.je čoraz horšia.
Opíšem : kým som bola na 25E. tak som bola v pohode 2roky, no len čo som začala nasávať informácie z netu a začala brať Kelp, oleje s jodom, selén, E,C. zinok, postrec a všetko čo kto radil, tak som sa postupne dopracovala pred mesiacom už k 100 euthyroxu a tak sa pýtam, čo je za tým?
Endokrinolog, len krúti hlavou, že veď ako je to možné a to sa pýtam aj ja, prečo sa sa stav nezlepšil, ale naopak? Tu sa asi ťažko dopátram odpovede, kde je zádrheľ , no zvlášť, že tu poniektoré píšu, že im prírodná liečba pomohla u mňa pravý opak, nielen vyššia dávka hormonu, ale aj nepríjemné potiaže z týmto ochorením narastá...

RNG

Nuz napr iherb ma vyrobok firmy Ultra glandular enterprizes, kde mas v kazdej tabletke 200 mg vymrazeneho extraktu zo stitnej zlazy, tj relativne velka davka a chcu za to len nieco nad 23 dolarov za 90 tabletiek. Takze to rozhodne nepovazujem za extremne drahe