Fixný strojček priesvitný

Príspevok v téme: Fixný strojček priesvitný
marhulka_10

Ahojte,

prosím o radu..hľadám nejakého dobrého čelustného ortopéda, ktorý robí v Leviciach,Nitre alebo okolí priesvitný strojček. viem,že sa veľmi neodporúča, že je nekvalitnejší,ale je to pre mňa ako dospelú babu,lepšia alternatíva..
nepoznám osobne nikoho,kto mal priesvitný a preto mám taký problém nejakého ortodonta,ktorý ho robí zohnať..google tiež nepomohol.Takže ak viete poradiť,budem veľmi rada,lebo som už z toho pátrania mierne zúfalá :(
vopred ďakujem. :)

donamia

Chcem sa spytat niekoho na doktora Thurza z Ba,ci sa da u neho aj teraz urobit vnutorny strojcek ale nie ten zlaty a co to stoji,dik moc :-)

Eva531

V Rakusku robi Invisalign uz naozaj kazdy celustny ortoped, viaceri z nich maju na svojich internetovych strankach vysledky svojej prace - odfotenych pacientov pred liecbou a po liecbe... Len skoda, ze na Slovensku sa to asi nerobi (teda aspon ja som sa s tym este na ziadnej slovenskej internetovej stranke nestretla) a ak sa aj robi, tak potom zubari, ktori to robia, nechtiac ublizuju sami sebe tym, ze si nevytvaraju v ramci propagacie internetove stranky, kde by aspon napisali, ake sluzby poskytuju, ake su ceny pri roznych typoch strojcekov, ake su vyhody a nevyhody jednotlivych typov strojcekov a podobne. Fakt ak sa chce clovek nieco dozvediet z internetu napriklad o strojcekoch, tak musi hladat na zahranicnych strankach. Mali by sa uz konecne aj ti nasi slovenski zubari zobudit a vytvorit si internetove stranky, na ktorych by sa prezentovali, aby dali o sebe vediet, naozaj by im to pomohlo, ale v tomto smere Slovensko za vyspelymi europskymi krajinami daleko, daleko zaostava.

Qvi

robim v BA uz 8 rokov,ale vo Zvolene mam, ale rodinu, Nemocnica s poliklinikou Zvolen
3. poschodie polikliniky
Kuzmányho nábrežie 28
960 01 Zvolen

janahoralka

ja som mala ten vnutorny strojcek na Heydukovej v Bratislave pred priblizne 3-4 rokmi, Dr.Thurzo, super pristup, aj super vysledok, ale vtedy este robili len take strojceky kovove zvnutra a zacinali so zlatymi strojcekmi tiez zvutra, vybrala som si lacnejsi, tusim boli prvi v SR a ja som ho vraj mala jedna z prvych na Slovensku. Tie zlate budu asi velmi drahe, Myslim, ze ludia si casto mylia tie strojceky zvonka co su nalepene na zuboch a su to biele zamky a tam treba davat biely drot a potom strojceky zvnutra co su neviditelne. Ten moj zvnutra bol taky najlacnejsi typ, normalny kov, nie zlato. Viem ze ich je viac druhov, teraz propaguju taky co nie je ani vlastne strojcek, ale iba priesvitna folia na zuboch. Som velmi spokojna, zuby sa upratali ako som chcela, prve dni som trochu suslala a pouzivala taky ochranny vosk, kym si jazyk zvykol, potom pohodka, ani neviem ako dlho, teraz uz len raz za pol roka na kontrolu. Moja znama mala takyto vnutorny niekde tam u vas, byva ori Trencine, tak to mas blizsie nez do Blavy, urcite to najdes webe. Vnutorny strojcek ti urcite odporucam, ale iba ak ti velmi zalezi, aby ho nebolo vidiet. Priesvitne zamky su, pokial sa pamatam dost drahe, radsej uz rovno investovat a mat ten neviditelny.

evica00000

Ahoj tak ja nosim invisalign uz 1rok aj daco chodim do Breclavy k MUDr. ivo marek vtedy este na slovensku nikto nerobil invisalign. nemozem na to nic zle povedat kto to vymyslel bol genialny clovek vobec to neni vidiet zubky sa mi narovnali len to treba nosit cely den ked sa ide jest mozes dat dole ziadny diskomfort,iba cena je dost vysoka ja som platila 4000euro ale da sa unho na splatky,ja som vrcholne spokojna aj pan doktor sa snazi aby zuby vyzerali enonuno americky usmev:) tak len odporucam Breclav,ine neviem viem ze pan doktor Thurzo v bratislave pred mesiacom dostal certifikat? nema este ziadneho pacienta a neviem ani aka je cena

ccd

tie priesvitne sa volaju invisalign a certifikovane su len dve miesta v SR - Zvolen (Dr. Iveta Matoušková - Ortofan, s.r.o.) a Bratislava(Dr.Thurzo).

ana_bella

podla mna to robi vacsina z nich. Ja som chodila ku jednemu 2 roky, stale to odkladal ze este nnei spravny cas, za kazdu nezmyselnu konrolu som platila a nechala som u neho 10 000sk. Jedneho dna som kvoli srasnemu pristupu, ked mi vynadal ze som rozmaznana, odisla.Ale viem, ze sa dalo urobit priesvitny. Ja som mala zo strojceka strasne depky, myslela som si ze ludia ma budud vnimat inak. Ked som zmenila zubara, dal mi priesvitny, stalo to 8000sk na horny celust a co sa mi stalo? dal mi najhrubsi zelezny drot. ano zelezny, to nie je vsteko. medzi predne zuby mi dal sivu strunu. ano strunu ako z pera, im not even kidding, Pozriem sa do zrkadla a skoro som odpadla. Mala som neviditelny strojcek, ale hlavne ze mi tam strcil tu obrovsku strunu a drot. Podla mna sa o tych priesvitnych moc nehovori, lebo oni to neradi robia. Tazko sa s tym manipuluje, a moc nedrzia. Mne permanentne odpadavali, lebo ja som uzla zuvacky a vsetko. Bolo to pre mna tazke, tak som sa naucila nesmiat sa a rozpravat tak aby to nik nevidel. STrojcek som mala 10 mesiacov pretoze som necakane odisla do US, a za ten cas o tom nikto nevedel. Nikomu som nepovedala. Vysledok? zmenil sa mi tvar tvare, neznasam to, a mam pokazene predne zuby. Tento clanok asi vynie velmi negativisticky, ale pre mna strojcek nikdy viac. Bola som do neho DONUTENA a uz nikdy by som to nedovolila. To je len moja skusenost.