bolest klbou a kosti

siiiska

llek chces povedat, ze sa to postupne samo zmierni? uz rok neberem prednison a stale je to rovnake.
kupila som si teraz masazny olej TOMFIT- borovicovy (obsahuje parafin) tak uvidim ci to aspon trochu pomože

mjanik

liek,nepíšem , že obličky by ná mali chrániť pred prednisonom,ale aby udržovali správny pomer vápnika v kostiach a robili ich pevnými a to môžu iba zdravé obličky

jaja_jaja

Prednison je poriadne svinstvo. Na ako dlho pomôže ?, keď na druhej strane zanechá znova problém ? Potom zasa lieky.
a všetko ide dokola.
Môj názor, ale aj vlastná skúsenosť - na prvom mieste alternatívna liečba.

llek

siiiska, problemy, ktore uvadzas ma mnoho pacientov, ktori dlhodobo uzivaju kortikoidy. Stretavam sa s tym velmi casto, kedze nasi pacienti velmi casti uzivaju kostikoidy vo vysokych davkach. Kazdy z nas je inak citlivy na prednison, niekto zje "kila" prednisonu a ma len mierne tazkosti a u nikoho to trva mesiace nez tazkosti po vysadeni prednisnu ustupia. Bolesti kbov,ranna stuhnutost, bolesti svalovych uponov, svalova slabost, bolesti svalov a celkova unava su najcastejsie tazkosti po vysadeni kortikoidov. Niekdy to nazyvame tzv "pseudoreumaticky syndrom", lebo velmi podobne tazkosti maju reumatici. Ty si este mlada, takze tvoje tazkosti postupne ustupia, alebo sa vyrazne zmiernia. Dolezity je prisun vapnika, Vit D (pre odvapnenie kosti),dostatocny pohyb a sportova aktivita (praca svalov a pohyb stimuluje kosti co vedie k zastaveniu odvapnovania a dokonca aj k zlepseniu stavu zavapnenia).
Este pre mjanika - to s tymi oblickami nemas pravdu. Dobre oblicky nam nestacia na to, aby nas ochranili pred vedlajsimi ucinkami vysokych davok prednisonu.

mjanik

áno a mnohokrát,už viac ako 35 rokov sa liečim akupunktúrou a vďaka nej sa cítim dobre,hoci už mám niekoľko desiatok rokov,neradil by som tu,keby som to nemal overené veľmi veľa krát

mjanik

denzl.jajk-aj cez vaše naivné názory akupunktúra funguje dobre už viac ako 5000 rokov a vylieči i väčšinu chorôb na ktoré už ani lieky nestačia,Ale píšte ďalej, rád si to prečítam a zasmejem sa nad vašou naivitou.Akupunktúra bude lieči,či si to vy dvaja želáte , alebo nie.Zdravím Vás

silanka

CONDROSULF jednoznacne je to na predpis, doplaca sa 10 eur jedno balenie ti vyjde namesiac, berie sa to tri mesiace ale potom sa ti neskutocne ulavi. ja som mala bolesti klbou a kosti na zmenu pocasia a to som mlada a uz mi skoro nic nie je :)