Afrika-humanitna pomoc

Príspevok v téme: Afrika-humanitna pomoc
Africa

Ahoj,
predstavte si takúto vec. Mám peniaze na letenku a na niake to niekoľkomesačné vyžitie. Chcem odísť do Afriky. Do niakej krízovej oblasti. Potrebovala by som poradiť, čo robiť keď tam prídem. Kam ísť. Alebo cez akú organizáciu ísť. Proste ako tam začať vlastnými rukami stavať trebárs nemocnicu.
Ide len o myšlienku zďaleka nerealizovateľnú tak to berte čisto hypoteticky.
Nechcem predávať gombíky, pohľadnice, vypytovať všade peniaze, sponzorov, organizovať zbierky, koncerty, nechcem pomáhať bezďákom, starým robiť spoločnosť, cigánčatá učiť čistote ja chcem holými rukami priamo v Afrike robiť...
ešte raz, čisto obyčajná predstava.

joni_

realny svet - ano, mas pravdu, ak ich naucime len tak prijimat peniaze, ani nic ine robit nebudu, len cakat s natiahnutou rukou
ale nie vsade je to tak, projekty, o ktorych ja viem, su robene zasadne za spoluprace domorodych obcanov, aj financne aj pracou vlastnych ruk musia prispiet, inak pomoc nedostanu

joni_

ten dokument je sila, ked clovek vidi ako tam ludia ziju, s cim musia bojovat, aby prezili, tie nase problemy a potreby su uplne nic, v podstate si zijeme v prepychu a stale sa nam zda, ze nam nieco chyba.... doporucuem pozriet si to video, nie kvoli MMF, to nechcem posudzovat, ale aby ste videli aki ste vlastne bohati...
som rada ze mozem spolupracovat s misijnou spolocnostou, ktora pomaha tymto ludom dat vzdelanie a lekarsku starostlivost, dat pracu, uci ich zarobit si vlastnymi rukami na zivobytie aby nezomierali od hladu

cvnnf

uhlie co uz tam po nej ze nas bude okradat, pozri na tych co to tu riadia, ti nahrabavaju jak draci
pre realny svet, to ze su aky su je preto ze su nevzdelani oni nechapu, nerozmyslaju tak ako (v uvodzovkach) civilizovany ludia a to iste aj romovia, podla mna je problem len vo vzdelani..

uhlie

Denz ma pravdu. Na to, aby si ty mohla vystudovat na Slovensku sa ti museli skladat vsetci ludia, ktori platia dane. Ak odides, tak cela ich humanitarna pomoc tebe vyjde na zmar. Preco chces ludi na Slovensku okradnut a ist pomahat tym, ktorym sa neda pomoct?

reálny svet

Jedna moja známa bola v Afrika ako lekárka. Tiež túžila ísť pomáhať, mala veľké plány. No po návrate povedala: im sa neoplatí pomáhať, sú ako naši cigáni. Chudobní sú preto, lebo nechcú nič robiť. Celý deň len sedia a čakajú s nastavenou rukou, kto im čo dá. Muži chovali veľké stáda kráv (na výmenu za manželku), ale ani ich nepadne hospodáriť a predávať dobytok......alebo ho mať ako potravu..... Každá rodina má 8-10 detí. Každé chodí so zbraňou. Celé 3 týždne jedla to isté 2 krát do dňa a stalo sa, že aj nemali čo. Schudla 15 kg. Odmietali lekársku pomoc, radšej chodili za šamanmi. O scivilizovaní nechceli ani počuť, liekom nedôverovali. Ako môže byť vo svete taký kontrast.
Jeden kontinent prechádza na počítače, roboty, modernú techniku a druhý živorí. Možno je to aj o ľuďoch. Pomôcť sa im dá len vtedy ak budú chcieť....ale oni nechcú. Ale inak prajem všetkým odvážnym, ktorý tam chcú ísť veľa sily, ale hlavne sa poriadne napapajte!!!.

kajka01

jedine cez nejaku organizaciu sa tam dostat aby si na vlastnej kozi zistila ako to tam funguje, a s tymi skusenostami postupovat dalej
kamaratkin brat ide teraz ucit do afriky na rok, bez toho aby za to nieco dostaval samozrejme, cez organizaciu
a keby si mala taketo plany najpr tiez by bolo potrebne tam ist a urcity cas zit tam, len tym nadobudnes kontakty a rozhlad ako uskutocnit tvok plan

joni_

Dnezl asi figu vies o praci v Afrike, aj tam su ludia vdacni, ked taka tyrana zena najde azylovy dom, kde jej pomozu ani nevies aku ma radost, alebo zdravotne potihnuty clovek ked najde moznost vyucit sa remeslu a najde si pracu, mal by si vidiet aky su ti ludia stastni a vdacni

lDenzl

A co tak zacat tu na Slovensku ???
Ved podmienky podobne,prace dost,cigancat kopec,nikto ti nepodakuje a tiez prd zarobis.

cvnnf

Afrika ty sa tu vyjadrujes ako keby si vsetok rozum popapala, ale to je omyl, to ja som ho vsetok pobral... A radsej si pozri zopar realnych filmov o afrike, lebo ked by si hladala tzv. peklo na zemi, myslim ze je to horuci kandidat, a ze nejde o zivot :) tak to stoji pri tvojom napade vycestovat tam naozaj za uvazenie, ale ako myslis. cmuq