Maturita o pár dní....:(

Príspevok v téme: Maturita o pár dní....:(
Zufala11

Na budúci týždeň maturujem,a totálne nestíham,učila som sa stále priebežne,ale neopakovala som to poriadne,tak teraz sa to musím učiť zase:(....viem 15 tem z ekonomiky,aj to len viem tie hlavne body nie všetko:(...nepoznáte nejaky dobrý tip na lepšie učenie sa?vzdy som bola dobrá študentka 1-2..nechcem sklamať profesorov ani seba,ani rodičov:(...potrebujem sa za 4 dní naučiť 25 tem uz naostro.....je to možne?:)alebo si len robím nádeje:)heh:.....dakujem za Vaše názory...

hassy

silanka, zmenit ti to urcite nezmenia. mozes podat odvolanie, co znamena ze sa pojdes este raz na preskusanie v septembri ked sa maturuje znova, a dostanes taku znamku na ako odpovies tam. teda keby si nedajboze dostala 3 tak ti ostane trojka. ked ale podas toto odvolanie, na vysoku skolu ta nevezmu, lebo nedostanes maturitne vysvedcenie, kedze budes mat akokeby otvoreny maturitny predem... takze si to dobre rozmysli...

neviem preco vam to oznamuju az na nete, my sme museli na vysledky cakat v skole, a vyhlasovali ich tak po 5tich, a aj nam povedali ze co sme zle hovorili ak mal niekto zlu znamku..

silanka

a zmenit to tie profesorky nemozu ? ze prehodnotia este raz moju odpoved.lebo ako cakat do septemmtra ked mi treba dobru znamku teraz. no sklamana som, toto som necakala. a vraj maturita formalita. stresovat som nestresovala, ale tak toto ma vystresovalo az po mature :D

babenka1

Chápem, že si sklamaná, v každom prípade sa opýtaj na dôvod, prečo máš horšiu známku. A ver mi, že inšpektorát nebude konať tak rýchlo, že ti zmenia známku do prijímačiek, tak to nefunguje, pravdepodobne ti navrhnú nové komisionálne preskúšanie za účasti odborníka z inšpektorátu (aby si dokázala, že tá 2 bola nespravodlivá) a to bude asi až v septembri, keď budú opravné maturity.

silanka

mala som jednotky , dvojky ale to snad nemoze ovplyvnim maturitu podla mna. znamka moze byt bud zvysena alebo znizena o 3 cele stupne bez ohladu nato ake boli znamky. jeden u nas maturoval z NOSky, ledva ho pustili k mature medzi 4-5 bol a dnes zmaturoval na 2. a ja , dobra ziacka takto ?? podla mna nic, so mnou to mat nebude .... a nie som ziadna bifloska. ostatne predmety, no na zaplakanie, anglinu som teraz tahala na dvojku z trojky na konci roka a dnes som zmaturovala na 2. proste biologia a chemia to su predmety ktore zboznujem...take ze slovina nemusim ...a mala som dokonca teraz trojku cize bifla urcite nie som:D

silanka

jasne, ze bola, prvu ulohu som maala reakcie, popisat co vznika, aky produkt, aka je to chemicka reakcia a este povedat o produkte co vznikol co je pre neho charakteristicke, kde ho zaradujeme a tak dalej. a tretia uloha bola pokus, kde trebalo opisat aka chemicka reakcia prebieha a vysvetlit, ako sa to uplatnuje v praxi, mam uroven A tak su 3 otazky.

vravim vsetko som vedela, bola som so sebou maximalne spokojna.spoluziacky boli nadsene gratulovali mi, ze som bola super. a potom, ked som zistila znamku ... bolo by mi to fakt kjedno kebyze mi ta znamka neoplivni to, ci ma vezmu albo nevezmu na vysku ...ale ovplyvnuje, kedze sa tobi priemerove vyhodnotenie a na zaklade toho je prijimacie konanie

babenka1

aha, už si mi aj odpovedala, skôr ako som sa opýtala :)

ešte jedna otázka. Aké si mala predtým známky z chémie?

babenka1

ešte jedna otázka, možno sa ti bude zdať odveci, predsa len som už maturovala pred pár rokmi. Bola súčasťou otázky aj písomná úloha? U nás na gympli, tí čo maturovali z chémie museli pred komisiou vyriešiť aj zadaný príklad, prípadne vysvetliť chemické reakcie z danej otázky - na tabuli, nie slovne, aby komisia videla, že to skutočne ovládajú a vedia vysvetliť.

silanka

odvolanie som este nepodala. pisala som, ze som sa znamku dozvedela az vecer, ked to dali na internet cize o dovody som sa nepytala. a pytali sa ma aj veci mimo toho.mala som biochemiu tam nie je jednoducho co pokazit a teorku sa treba naucit.kreslila sa, vysvetlovala, videli, ze tomu rozumiem.

toto podla mna nebude chyba vo mne, ale chyba v komisii celej.ze profesorka, mi to spocitala za tri roky, ze som bola stale taka, ze som si povedala svoje. a toto neobhaji ak podam odvolanie.
ked chceli vediet viac mali sa pytat a sediet na zadku a usmievat sa, ze super odpoved lebo taky pocit som s nich mala

babenka1

Inak podľa môjho názoru si sa mala v prvom rade opýtať niektorého zo skúšajúcich, prečo si dostala dvojku, skôr ako si písala odvolanie. Lebo takto vlastne nevieš dôvod - ale keby si ho vedela, už si ho mohla vyvrátiť vo svojom odvolaní. Takto si napísala len svoj názor na svoju odpoveď a nevieš, s čím príde druhá strana. Vieš, mysli aj na to, že tí čo ťa skúšali, majú dlhoročné pedagogické skúsenosti, určite budú vedieť svoje rozhodnutie obhájiť pred inšpektorátom. Možno bola chyba, že si zo seba vysypala všetko, čo bolo v učebnici - možno to pôsobilo dojmom, že to máš len naspamäť nabiflené, ale nerozumieš tomu, čo hovoríš.