poplatky za skolne

Príspevok v téme: poplatky za skolne
biopichh

Chcela by som sa opytat teda opytat ci vyzalovat. Je normalne ze VS cennik poplatkov uvedie az ked sme zaplatili za cely rok vyse tisic eur za studijne? Nemali nam cennik zverejnit skor? Ozaj take prekvapenia ako poplatok za rektorsky termin 50eur ...prelozenie jedneho predmetu 105 eur prelozenie viacerych predmetov 526 eur...a podobne... Vyrazilo mi to dych nevedela som ze sa este plati aj za to... je nas vela takych co nam klapla sanka... skusky vela znas nespravilo ani opravne aj ked boli ohlasy ze urcite minimalne na Ecko sa napisalo... Som len prvacka prvy polrok bol v poriadku skusky isli jedna za druhou niektore tazsie ale dalo sa tento polrok uz je pomaly koniec semestra a nemam ziadnu skusku a vela nas takych je. Zda sa mi akoby to robili naschval len aby sme platili a platili. Je zaujimave ze sa to zacalo konat az po zaplateni druhej splatky skolneho. Nemam uz vobec chut studovat tuto skolu ...Na druhej strane za nami chodi riaditelka aby sme len pekne rozpravali o nasej skole aby sme dotiahli inych len nech platia...Je mi luto tych penazi tisic eur nepocitam tie ostatne vydavky na ucebnice, cestovne, ubytovanie... jeden predmet si budem musiet prelozit pretoze nestiham chodit na doucko a angliny..dali nam len anglictinu a ja som ju nikdy nestudovala. Hrozi este jeden predmet na prelozenie pretoze nam dali taky predmet co sa ucili az v 4tom rocniku a tento rok ho dali do prveho. Je nas vyse polka triedy co uz boli na troch opravnych. Ale dat za to dalsich vyse 520 eur? :-/ Platite tiez za prelozenie predmetov a za rektorske terminy? a som zvedava co na nas vytiahnu v dalsich rocnikoch...druhaci nam vraveli vraj tam s nimi tocia este viacej ako v prvom a vela ich uz opustilo...nemam sa chut ani ucit po tomto...

biopichh

ide o VS ekonomie a manazmentu vs v BA. Denny studenti platia za prenesenie predmetov este viacej ako my externy... S peniazmi veru vyjdem ltt.. zrusenim skoly by som sklamala velmi rodicov. Oni moc ani neboli za to aby som isla studovat, nie preto zeby nechceli aby som bola vystudovana ale u nas v rodine nikto nema VS a su skor za to aby sa nasla praca. ALe povedzme si ze dnes uz aj s VS si clovek tazko najde pracu kde to bez nej...chcela som nieco dosiahnut no uz mam vazne pochybnosti ci na to mam...

dobra vila

Co je to za skolu?
A toto chces trpiet pat rokov, alebo minimalne tri? Bud to ukonci razom, alebo prejdi na denne. Alebo ked mas dobru pracu, a financne to utiahnes, tak ty vies... Lutovala by som takto rozhadzovat peniaze. Externy studium je tazke a nie je lahsie ako denne, tak si to rozmysli.