Smear test

levicaaaaaa

aluska, či matamata, či ratatata, či čo si, ale to nie je chybou lekárky, ale tým, že to neprepláca poisťovňa :)))
a ja nehovorím, že s tým mám problém, tak prečo by som si mala hľadať inú lekárku, že?

matamata

co uz ked mas blbu lekarku, za to ja nemozem..najdi si taku, ktora je aj sama ochotna ti pomoct, nie len za peniaze

levicaaaaaa

no vidíš matamata, tak už poznáš... ja som si musela za to priplatiť, nakoľko nemám 23 rokov a lekárka nebola povinná mi tento test urobiť... :)
stálo ma to vtedy presne 500 korún, teraz si pýta 20 € :))

matamata

bojko zavisi aj od lekara, aky je citlivy..su taki, ktori to robia a nedbaju na to, ci boli neboli..ale ak mas dobreho doktora tak o tom ani nebudes vediet

vobec nie je pravda ze sa to priplaca...nepoznam ani jednu babu, ktora by si to musela priplatit...mne to bolo prvykrat robene v 20 tusim..a neplatila som nic...

levicaaaaaa

bojko, za tento test sa dá priplatiť (cca 20 €) ak teda ešte nemáš 23 rokov... od 23 ti ho urobia automaticky pri preventívke

matamata

kedze hpv, ktore sposobuje aj rakovinu krcka maternice, aj genitalny herpes, sa prenasa pohlavnym stykom, tak ti na to staci aj jeden staly partner..to neznamena ze niekto musi byt promiskuitny
pokym viem tak oficialne sa to robi od 23 ale viem ze to robia aj mladsim..chod ku gynekologovi a spytaj sa ho

a to, ze to nemas teraz, neznamena, ze to nemozes neskor
na to neexistuje prevencia..v tomto pripade jedine abstinencia pretoze ani kondom nestaci

bojko :)

mam 21 ... a kamaratka to dostala, a to ani nezije promiskuitnym zivotom.. tak sa bojim... chcela by som nieco urobit preto, aby som mala istotu ze to nemam...