Arganový alebo makadamiový olej?

kaciatko_7

jednoznačne argánový... ja používam od fimy natura house, ale tam je dosť drahý, uvažujem nad lacnejšou alternatívou... ale aj iné sú dobré, tiež makadamiový, ale aj kokosový, bambucké maslo... ja to striedam, a keď si robím vlasový zábal, tak do henny primiešam viaceré

renkaenotel

Dobrý deň,
ak chcete skutočné informácie o arganovom oleji opýtajte sa niekoho kto sa naozaj vyzná, nie tie slovenské bio obchodíky alebo eshopíky, ktoré majú iba základné všeobecné informácie, hľadajte priameho dovozcu arganového oleja z Maroka, nie dovozcu ako natureal, ktorý to prekupujú cez európu aj keď tvrdia, že nakupujú v Maroku ...mimochodom jeden z najslabších olejov

pavka

Mrknete tady, je tam rada informaci i zkusenosti uzivatelu:
www.siladoteku.cz
Bohuzel nezasilaji na Slovensko, ale je tam plno zajimavych veci, nejenom o arganovem oleji.

vilaamalka

original priamo z Maroka = arganovy olej, 100 percentny na www.eshop.natureal.sk. na FB prebiehaju rozne akcie a zlavy na arganovy olej - aj teraz, pozrite zlavyzmarsu.sk, da sa kupit za zvyhodnenu cenu. je super husty... a = nepouzivajte na tvar kuchynsky arganovy olej..ma inu metodu vyroby ako kozmeticky....
makadamiovy olej je lahsi, je v bio kvalite. tiez na eshope natureal.

petraCH

mala som olej z maroka od delegáta, výborný, teraz kupujem na bioarganovyolej.sk, pred tym som skusila pgchem ale nic moc, velmi riedky a nekvalitny, arganovy olej pouzivam na vlasy, tvar a dcere potieram zadocek

žanetasovako

tieto všelijaké eshopy dovážajú arganový olej od európskych firiem, na Slovensko dováža arganový olej priamo z Maroka orienthouse.sk

Olej je naozaj čistý, 100% a výborný, používala som značku akamuti ale to sa nedá porovnať, akamuti je slabý odvar

Freya21

Ja mám skúsenosti s oboma, arganový olej mi velmi pomohol s pleťou, jazvy po akné úplne zmizli :)Brala som ho za 15eur/100ml z www.pgchem.sk Kokosový používam zas pravidelne na vlasy, nie je až taký skvelý ako arganový ale je ovela lacnejší cca 10eur/liter a vlasy mám od vtedy úplne inej kvality také hydratované :))

RNG

Ked som si precital, ako sa arganovy olej tradicne vyraba, tak tam uvadzaju, ze tradicne zbieraju trus koz, ktory je plny nestravenych arganovych semien a lisuju ho. Nuz taky by som rozhodne nejedol....
Ale na stastie vacsina je lisovana z oberanych plodov dnes
en.wikipedia.org.

Osobne by som sa vyhybal jedeniu olejov, ktore nie su kontrolovane prisne na potravinarsku kvalitu.