Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

zuzka1911

Ja sa nenavidim ... Viem, ze tato tema je momentalne hned vedla, ale napisem to sem. Vcera som prisla domov z prace. V noci som spala 5 hodin a tak som po 8 hodinach v praci bola mrtva. No a tu nastal problem. Rodicia ze jaka som otravena, nic nerobim (len chodim do prace a denne do skoly), ked tak , tak idem na kavu s kamoskou, proste ziaden sport. Ale ja chodievam na prechadzky-dlhe a rezkym krokom, podla mna to je pohyb. A ja nebudem robit sport, ked viem, ze to nerobim s radostou , ale zase preto, aby som schudla. Kurnik, ja pre nich nebudem nikdy dost dobra. A potom, ze mam kruhy pod ocami, jebaky na ksichte, ze si mam dat antikoncepciu. Do riti, preco toto ? Nenavidim seba a nenavidim aj ich. Som unavena, lebo 3 roky vkuse pracujem a chodim do skoly, dovolenka v nedohladne, asi na ziadnu nejdem. Mala som ist, po dlhom case s rodicmi, ale vcera mi tatino povedal, ze ma tam nezoberie, lebo to so mnou asi nevydrzi. A hej, radsej tam ani ist nechcem. A viete co ? Ja ked sa naserem, pojdem sama... Mozem to osrat vsetko. A este sa aj bojim, ze to tu moja mater cita, lebo ona je uplna krava a mam 23 rokov a furt sa do mna musi starat. Chcem sa odstahovat z ich bytu. Byvam tam sice sama, ale je to ich byt a nervy maaaaaaaaaaaam. Najradsej by som sa hodila pod vlak. A este chalan, ktory sa mi paci je uplny dement. Teda nie je, ale je. Lebo mi uz dva mesiace hovori a pyta sa ma, ci niekam pojdeme a ja ze hej a potom hovno z toho a potom si da vecer na ten prijebany facebook, ze kto ide na drink. Kokos... Baby, ja nemam zo zivota ziadnu radost, ja nerobim nikomu ziadnu radost. Tiez neviem na co som sa narodila. Mali si nasi ine decko urobit, ked mna itak s niekym porovnavaju a vypichuju oba moje nedostatky !!! Dnes je 10-ty den co nevraciam a co z toho ? Do riti :(

marushik

Ach jaj...všetko v mojom živote sa točí okolo váhy, okolo veľkosti stehien, okolo fáld na bruchu, okolo "objemu" môjho tela...prečo? :(

zuzka1911

Viem Marushik moj, aj ja sa tak nechutne citim :( Ja chcem byt normalna, bez tychto nechutnych myslienok a bez toho, aby som sa citila jak tucibomba !!! Ach jaj, skonci sa to niekedy ? Ja si naozaj nepamatam, kedy naposledy som sa schuti najedla bez toho, aby som rozmyslala o tom, co jem, preco to jem, ze vlastne to nechcem, nemozem .... Do riti, mna raz z toho porazi. Teraz je doma tatino a on sa snazi chudak mi varit to, na co mam chut, zdravo a tak. Takze kazdy den mam nieco normalne, ale pritom zdrave, lebo on sa tiez zdravo stravuje. A v robote malo jem, ved dnes som mala len jablko a ten tvaroh. Ale co bude zase cez skolsky rok ? Stresy, Ing. statnice, nechutenstvo ... A ked nebudem mat ani chlapa, mozem sa ist rovno zakopat. Teraz to ide, negrcam, jem dobre, "pekne", zdravo ... Som aj vesela, lepsie vyzeram. Nemam depky, v noci spim, usmievam sa. Ale desim sa oktobra ...

marushik

Ahojte kocky,
no, ja vobec nejem len zdrave veci, ja jem aj pecivo, aj zemiaky, aj ryzu, maso...a potom sa cudujem preco vyzeram tak ako vyzeram...mozno keby som jedla len to co ti zuzi, tak schudnem..hmm, len doma sa to neda, lebo tu vzdy jeme spolu a ak niekto pri stole chyba tak uz sa vsetci pytaju preco nechces, co zas vymyslas, a podobne. Viem, ze keby som bola sama, tak by som si take veci nekupovala, iba same zdrave...ale nie je to tak, a tym padom sa ani velmi neviem ovladat, ked v kuchyni na stole su kolace, na ranajky vzdy pripravene chlebiky(aj vcera boli...a tak to aj dopadlo, zjedla som asi 5 kusov...ale nevygrcala som, ale vadia mi tie vycitky, uplne uuuuplne!) no a tak sa chudnut ani doma neda :( Ale zas, ked som este nebola bulimicka, a byvala som vlastne sama na intraku, kupovala som si vlastne len to co som sama chcela, teda lahke zdrave veci, az som sa dostala na vahu 47-46 a to som uz bola anorekticka...tak teda neviem, co je lepsie :-/ Jaaaaj, ale babky, viete ako tlsto sa posledne dni citim?! Hruuuuuuuza! Fuj! Hnus no...

pytam sa

aj ja sa citim zuzi tlsta (je to nas sprosty pocit) ale takto tomu nepomozeme, vies co pride po takomto jedalnicku...ja som jedla ovela viac (sice sprostosti, same light a ine gebuziny) ale ovela viac a schudla som na 42 kg a to som ani neprehanala so sportom...skus si spravit jedalnicek, pri ktorom nebudes hladovat, budes jest lahke veci a nebudes ani priberat (viac poradit neviem, to je tak ked slepy vedie slepeho, ale mam pocit ze aspon co to by mohlo ti pomoct) :)

pytam sa

to je fajn ze jes zdravo, ale prepac, to co pises tak to je hladovka! da sa jest aj zdravo, aj nizkokaloricky ale NEHLADOVAT :-O
(ano, mozno mi teraz napises ze ale ty si neni hladna, lebo je teplo a bla bla...to mi ani nehovor take ;) da sa jest pravidelne aj ked clovek nie je hladny a potom nepride ziadne prejedenie, hm? podla mna nerobis dobre...

zuzka1911

mna to ale uz niekedy aj rozculuje ... ja by som si dala aj ine veci, dostanem chut aj na kolac alebo cokoladu , ale ja si to proste nedam. odopieram si absolutne vsetko, nedoprajem si. zerem same zdrave veci, aby som nepribrala a aby som nemala tie hnusne vycitky a nesla potom grcat. chcela by som byt normalna a jest vsetko na com chut a kedy chcem. vcera som bola s kamoskou vonku si sadnut a niektore baby kludne vecer o 10tej tlacili pizzu a ja som im len ticho zavidela. nie tu pizzu, nebola som hladna, ja som im zavidela to, ze si to proste daju a neriesia. ved ja by som "nemohla" jest cely nasledujuci den a este by som aj mala zase tie hnusne sny o grcani a o vycitkach ani nehovorim. ja chcem , aby sa toto uz konecne skoncilo :( ved som normalna, preco sa tak nemozem aj citit ? dnes som jedla zatial len jablko, mam tu este nizkotucny tvaroh a vecer budem mat grilovaneho lososa so zeleninou. kriste, same zdrave veci ...

pytam sa

zuzka, a myslis ze to je az take nezdrave stravovanie? toto aj ja riesim, preco nemozem ostat na mojej strave? ved nehladujem, len jem same zdrave (hm no dobre nizkokaloricke) veci, ale nehladujem uz...mam milion kamaratok (aj starsie zeny) ktore sa musia tiez obmedzovat v zivote, ked si chcu drzat liniu, nie? preco nasa cesta liecenim je ze sa musime naucit jest vsetko- ci slane, ci sladke, ci mastne, preco? ved ani oni tak nejedia :(
a pocuj, poobede skoc obcas k vode, opalis sa a budes sa citit krajsie, lepsie :) tiez nosim len sukne, lebo tam menej vidno nedostatky :))))

zuzka1911

Ahojte baby, ako sa mate ? Chodite k vode ? Prazdninujete ? Ja som biela jak stena a 8 hodin zavreta v praci ... Hm ... Ale ked je take horko, ani sa mi moc nechce vychadzat, tak je to mozno aj lepsie.
Ako sa Vam dari ? Mne dobre, od minuleho pondelka som nevracala a furt som sa ani na vahu nepostavila. Jem same zdrave veci, ziadne sladkosti, pecivo, nic ... Len ryby, ovocie, zeleninu, nizkotuc.tvaroh atd. Tak preco sa citim tak hnusne ? Citim sa tucna, nechutna. Je to tym teplom ? Desim sa postavit sa na vahu, nosim len saty a sukne, lebo v rifloch by som sa zo seba asi dogrcala ... Zo vsadial na mna ciha zmrzlina, babka robila chlebicky a kolace lebo mala meniny a ja som si nic nedala. Neviem ci mam byt na seba hrda. Furt vyhovaracky atd. Ale ked ja si to nemozem dat, viem, ze by prisli vycitky a dohnalo by ma to na wc. Tak si to radsej nedam ...