Pomoc ohladne vysokej školy

levica_aa

babe_girl, jasné, že máš uplatnenie s biológiou, ale záleží na tebe na čo sa potom budeš špecializovať... či sa budeš chcieť venovať genetike, zoologii, virologii a pod... podľa toho si raz aj nájdeš zamestnanie...

chodíš na gymnázium?

babe_girl

mna by bavilo byt psychologickou ale asi viac ako ucitelstvo alebo pracovat nieco s tou bilogiou v laboratoriu to je co za vysoku a tam je uplatnenie???po škole

levica_aa

babe_girl a ak ťa zaujíma pedagogika a psychológia, možno by si sa mohla popozerať aj po odboroch ako napríklad špeciálna pedagogika alebo liečebná pedagogika :)

babe_girl

ano na prirodovedeckej fakulte som myslela biologiu na filozofickej psychologiu alebo pedagogickej pedagogiku alebo psychologiu chcela by som vyštudovat psychologiu alebo učitelku na tej pedagogickej alebo forenzna antropologia ktora je na tej prirodovedecej pod odborom biologia newim vybrat si trieto tri veci am bavia ale aby som sa začala už pripravovať na skušky potrebujem jendo z tych ale NEWIEM KTORE???

levica_aa

alusinka a čo si študovala na PdF UK? ja tam študujem a som max. spokojná a zatiaľ som nedošla na to, čo je na fakulte chaotické :))) možno študijné, ale divný ľudia sa môžu vyskytnúť všade si myslím... a pokiaľ viem, tak PriF UK majú tie isté intráky ako PdF UK :D

babe_girl a alusinka :) kombinácia psychologia-pedagogika má uplatnenie na stredných odborných školách - pedagogických akadémiach, samozrejme, musíš rátať s tým, že je to učiteľský smer a ideš tam v prvom rade pre to, aby si raz učila...

alusinka

Jo, a pokial si nechces spravit doktorant, a ostat ucit na VS, tak je ti samostatny odbor - pedagogika na velke... ehm ;)

levica_aa

will, biológia sa študuje ako veda na PriF... :-)) a pedagogika neznamená automaticky učiteľstvo, pedagogika sa študuje tiež ako vedecký smer... :-)))

will51

noo ja by som sa asi skor rozhodla pre psychologiu...pedagogiku by som nesla lebo ucit alebo nieco take na to treba velke nervy..ktore ja napr nemam a biologia??to je nejaky taky odbor??to je podla mna len nejaky predmet..ci??