Osamelost, samota

Príspevok v téme: Osamelost, samota
Agnesa BA

Ahojte!

Je opat jeden z dni, kedy zistujem, ze akokolvek je vonku krasne, nemam s kym von ist, resp. nemam nikoho, s kym by som aj chcela ist - ak ak aj su taki ludia, nie su medzi nami take vztahy, aby sme spolu niekam sli a uzivali si zivot.
Obcas zvyknem ist von sama, ale dnes mam pocit, ze by som neuniesla pohlad na ludi vo dvojiciach, v trojiciach, v skupinkach, ako sedia vonku na kofole alebo na kave a ja som zase vonku sama.
Pozna niekto podobne pocity, resp. ma niekto podobnu situaciu?
Povedala som si, ze skusim aspon takto s ludmi byt v urcitom kontakte a teda hlavne s takymi, ktori tieto pocity poznaju...(moje uzke okolie predstiera, ze nevidi tento moj problem...).
Potesi ma, ak niekto napise!

Agnesa BA

Kikush, veru, situácia nič moc :(. Hej, také tie kamarátstva na hranici že skôr ,,známi" než kamaráti, to je strašne neuspokojivé. Niektoré kamarátstva, ktoré boli skutočné a spontánne, sa časom u mňa pretavili do tej formálnejšej roviny...a už je to také...asi sama vieš. Už je to pocit, že sa človek musí sám pozývať...Tiež by som rada našla skutočné kamarátstvo zase, ale neviem, čím to je, či vekom-skúsenosťami, že už to nie je také jednoduché...vytvoriť to, nájsť to (možno aj to je problém, príležitosť). Musíme veriť, že táto mizéria raz pominie!;) (smajlík na pozdvihnutie nálady!)

Onnnnn

Rok aj pol bludim lesmy sam, ale nestazujem sa.Clovek si potrebuje ujednat v hlave veci a vsetko chce cas.Drzim palce

kikush

Bohuzial ani nie. V praci mam fajn kolegyne, ale maju 40-50r. tak si neviem celkom dobre predstavit ze by som s nimi chodila von:)A ked mam nejaku kamosku alebo skor znamu, to sa obcas stretneme a ideme na kavu, trochu pokecame ale tym to konci. Aj to sa im musim ozvat ja, oni same od seba nikdy a prave to mi chyba, take to skutocne kamaratstvo ked sa mi niekto ozve, poviem podme robit tam alebo tam, podme sa vecer zabavit atd. To je to o com hovorim, kazdy uz ma svoj okruh kamaratov, svoju partiu.

Agnesa BA

Ahojte!

Tak, vdaka za pobavenie :)

Piškovrka, áno, sčasti tieto veci praktizujem alebo som praktizovala v podobných obdobiach - je to inak super, že to spomínaš (kurzy, venovať sa sebe, cvičiť) - môže to byť inšpiratívne aj pre iných ľudí, čo sem nakuknú! Kurz by sa mi zišiel - no zatiaľ šli peniaze tiež ,,do mňa" :) - do šatníka a tak. Min leto som chodievala dosť bicyklovať (občas som mala aj spoločnosť, ale viac som bola sama) - teraz mám trochu blok, ale to hodlám odbúrať a zase sa tomu venovať, je to super. Človek je medzi ľuďmi aj keď s nimi nehovorí a je tam veľa ľudí, čo bicyklujú sami - to je inak príjemné na tom celom.

Kikush, máš pravdu, je to ťažké, ak ťa známi buď nezoznámia alebo tam človek nezapadne, ak je taká situácia, o akej píšeš. Máš aspoň nejakú adeptku na takúto kamošku? (v škole, práci alebo inde?).

kikush

No ja mam tiez podobny problem. Strasne tuzim po tom, aby som nasla nejaku kamaratku alebo kamaratky. Len tak niekomu zavolat, pokecat, zasmiat sa alebo si vybehnut na kavu von. Vsetci znami uz maju svoj okruh priatelov a stat sa ich sucastou je tazke.

piškvorka

tak sa teraz hlavne venuj samej sebe. pozeraj filmy-budes mat zazitok
citaj knihy- scitani ludia maju potom co povedat a akymi myslienkami budes ohurovat! poznam z vlastnej skusenosti;)
a ja neviem... civic a zdokonaluj si telo, tancuj Zumbu:D uc sa cudzie jazyky atd. jednoducho budes potom sebavedomejsia a lahsie si najdes nove znamosti. alebo sa prihlas do vselijakych kurzov, ak ti to tvoja financna situacia dovoluje. mnoho ludi nad niecim takym len uvazuje, ale neodhodla sa k tomu, lebo im nema kto povedat ze vizazisticky kurz je dobry napad.
jednoducho, venuj sa sebe. a vsetko ostatne potom pride. hlavne sa tes aj z malickosti, zo zmrzliny v chladnicke alebo z noveho casopisu. a jasne, ze obcas to dolahne, ze preco si ini ludia niekoho nasli, kamaratov aj toho koho lubia. ale vtedy si pamataj, ze zivot nie je vzdy spravodlivy, ale nikomu neostane nic dlzny. tak ani tebe neostane dlzny tie pekne chvilky:)
vela stastia! =)

tak

Agneska

mas nadherne meno, a ja Ti prajem, aby si zajtra vstala, aby si si povedala aky uzasny den ma caka dnes a aj zajtra a aj pozajtra, ako mi je dobre, aby si nebola sama, aby si si nasla lasku svojho zivota, uz Ta caka za dverami, uz Ti klope na dvere, pocujes, tak ju vpusti do vnutra a bud stastna, ...

Agnesa BA

Vdaka, Lucia:)! Snazim sa mat nadhlad, no obcas sa to prevali cez hlavu ;). Aj viem, ze je nas viac, aj ze je to normalna reakcia na zmeny v zivote, no...ved asi vies a vieme:). Vdaka ale za povzbudenie, to vzdy pomoze.