Problémy s travením

Príspevok v téme: Problémy s travením
Kove

Zdravim, moznoze niekomu pride tato tema zas otrepana ale mam problemy s travenim vyse dvoch rokov a neviem si stym dat rady preto vas ziadam o pomoc.Zacalo to asi v maji 08 kedy sa prejavili prve tazkosti, po gastroenterologickom vysetreni sa zistila lambliaza ta bola nasledne preliecena no problemy tym neskoncili.Dalsie vystrenie presne o rok ukazalo alergiu na kravske mlieko, to som vylucil no stale som mal pocit plnosti,napinalo ma na zvracanie ci pri prazdnom alebo plnom zaludku a nedalo sa mi poviem to ludovo z chuti si vygrgknut.Tieto problemy pretrvavaju dodnes stym ze sa mi zacalo sialene grgat a tie grgy su dost hlasite, neviem cital som tu na fore ze to moze byt sposobene ombytku kyseliny v zaludku avsak pri poslednom vysetreni mi lekar povedal ze mam nadmerne mnozstvo kyseliny aj preto mam po celu dobu liecenia nasadene lieky COSTI/GANATON MAALOX.Mam pokracovat v uzivani tychto liekov alebo radsej skusit tu vami odporucany Betain HCL?Existuje aj nejaka alternativna liecba?Citim sa byt v koncoch,kvoli tymto problemom mam nizku hmotnost.Za kazdu mudru radu dakujem.Martin

Kove

mirka. chcem sa este spytat na znacku, je to jedno od akeho vyrobcu kupim betain? ide mi o to, ci maju secky rovnake zlozenia.dik

mirka 23

Kove, ak daš rano jednu tabletku betainu na lačno a pride ti ťažko, tak maš kyselinu v poriadku a betain tak nemusiš brať. Ak ti bude OK, na ďalši deň skusiš to iste s dvoma tabletkami. A tak budeš vedieť davkovanie..

Kove

ohladom toho betainu...citam podavanie tohto lieku...tolko k tomu ze ak uzijem rano tabletu nalacno a zacitim nejaku reakciu znaci to ze kyselina je v poriadku...ide o to ci sa to ma dalej uzivat alebo nie samozrejme pred jedlami...ci to bude mat nejaky efekt ak je hladina kyseliny v poriadku.diky

sasskia

Kove, cim vyssia gramaz a ucinok, tym lepsie. Ja by som brala tu najvyssiu. Doteraz som mala 500g, z tych som musela brat niekedy aj 3 naraz, teraz mam 680g a beriem povacsine 2. To zavisi od toho, co zjes. Podla toho uzivas. Pokial zjes lahsie jedlo alebo nie vela, tak ti staci uzit menej, ked tazke,mastne uzijes aj viacej tabliet.
Zo zaciatku, kym na to neprides, ze kolko si dat, daj si iba 1 a ak aj po par minutach nebudes citit kus ulavu, daj si este 1. Betain sa ma uzivat najneskor do 1 hodiny po konzumacii jedla. Po tej 1hodine je uz zbytocne uzivat-ak dovtedy si nedas. Niekto to zoberie tesne pred jedlom, niekto spolu s jedlom. Ja to zvyknem hned po dojedeni.
Nikdy nerozhryzaj! Prehltni celu.

Kove

Ok tak by som skusil ten betain len ktory, na trhu ich je viacej teda myslim co sa tyka gramaze v ponuke su 300 650 a 715mg

sasskia

Jednoznacne uzivaj s kazdym vacsim jedlom BETAIN HCL.Pisem z vlastnej skusenosti. Ja ho uzivam uz pomaly 4 roky a konecne mozem konzumovat s kludom obed, popr. tazsie a vacsie jedla, ktore som dovtedy nemohla ani vidiet. Vtedy mi stacilo si dat kusok jedla do tela a travilo mi to cely den, bola som nafuknuta.
Takze teraz stale hovorim, ze nepoznam nic lepsie ako Betain. Bez neho sa nezaobidem.

radca

Probiotika by mali byť v enterických kapsuliach,sú odolné voči pôsobeniu žalúdočných kyselín a tak sa probiotiká dostanú nepoškodené priamo do čreva.Ideálne užívanie je večer pred spaním.Ak ich budeš zháňať, skús sa opýtať aj na to,či obsahujú prebiotiká.

mirka 23

Skus ten betain, ale tie lieky by si mak vysadi, ak sa ti potvrdi, že maš nedostatok kyselin. Zistiš to jednoducho. Ak si na lačno daš betain a nepride ti ťažko, tak ma ndostatok kyselin a tak to vyriešiš.
K tomu probiotika, vlakninu (čerstvo pomlete ľanove semienka su fajn)a pripadne enzymy pred každym večšim jedlom.

Nina26

Kove, ak by som ja radila, jednoznačne prestať piť Ganatol a začať piť s každým jedlom Betain HCL a tiež traviace enzymi, môže pomôcť Aloe kvalitné, určite nie pivo obsahuje kvasinky, pre chorý žaludok nevhodné. Takto skusiť aspon mesiac, či sa napraví trávenie, tiež večer probiotika a rano sylimarin so psyliom na vyčistenie. Na regeneraciu čriev DGL, Triphala. Vylučiť cukor, bielu muku, pripadne zistiť čo Ti netrávi napr. mliečne atď. Veľa zeleniny, vody čistej bez bubliniek, ovocie nie po jedle ale asi hodinu pred hlavným jedlom, aby nekvasilo najlepšie len doobeda, zo začiatku aj vylučiť alebo obmedziť